Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:07



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 13 sty 2017, 19:47 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 12:59
Posty: 138
Lokalizacja: Otwock-Wólka,mlądzka
Pojazd: Keeway focus Yamaha TDR
Siemanko na święta zrobiłem zakupy już co nie co jest zmienione więc potrzebuję pomocy co będzie dobre a co nie .
To tak zacznijmy od początku : Wał Top racing evolution , Cylinder Stage6 streetrace 70cc AC , Łożyska NTN C4 , Wentylator prądnicy STR8 .

I teraz moje pytanie brzmi skuterem będę poruszał się na co dzień więc moc musi być :evil: jaki gaźnik do tego polecicie 19mm , 21mm jaką dyszę to tego .

Hmmm wydech długo myślałem nad next r lecz znajomy podpowiedział mi że triops jest dużo lepszy lecz używanego egzemplarza nie znalazłem więc Next r powinien dać radę ^^ ,

Wario zdecydowałem się na multivara dużo moich znajomych go posiada i sobie go chwalą .

Za wszystkie szczegółowe informacje dziękuję powtarzam ten zestaw jest do jazdy na co dzień nwm czy dobrze dobrałem części lecz myślę że tak :) :mrgreen:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 13 sty 2017, 20:36 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Gaźnik 19, wydech ZX/TT/yasuni r/yasuni z/ pro replica/nextr/laser jest tego masa, cokolwiek weźmiesz - moc będzie podobna.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 sty 2017, 22:50 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 12:59
Posty: 138
Lokalizacja: Otwock-Wólka,mlądzka
Pojazd: Keeway focus Yamaha TDR
scoot pisze:
Gaźnik 19, wydech ZX/TT/yasuni r/yasuni z/ pro replica/nextr/laser jest tego masa, cokolwiek weźmiesz - moc będzie podobna.



Nwm czy wybrałem dobry wał czy nie będzie zbyt słaby pod ten cylek :P Możesz polecić jakiś gaźnik pod ten cylek prócz dellorto ??




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 sty 2017, 12:41 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wał nawet tańszy mógłbyś bo te 10KM to większość uciągnie, gaźnik tylko dellorto - używane po 100zł da się kupić. Jak masz przełożenia 13/1 to kup lepiej pro replice/triopsa to v-max wzrośnie przez większe rpm max mocy. Na next-r, leovince dół masz mocny za to, na wysoki v-max nie licz. .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 sty 2017, 15:53 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 12:59
Posty: 138
Lokalizacja: Otwock-Wólka,mlądzka
Pojazd: Keeway focus Yamaha TDR
Dziękuję za odpowiedź i podpowiedź :lol: myślałem że wybrałem za słaby wał pod ten cylek i miałem obawy że może się rozlecieć .
Słyszałem że pro replice ciężko wyregulować jeśli nie posiada się wszystkich części Stage6 nwm czy to prawda mógłbyś mnie oświecić w tych sprawach .
Jeszcze jedna sprawa zawór membranowy RMS lub Tec dadzą spokojnie radę pod tym zestawem ? Pozdrawiam :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 sty 2017, 16:03 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Każdy zawór z płytkami karbonowymi/z włókna szklanego da radę. Nie istnieje coś takiego jak ciężka regulacja, jeden wydech na wyższych rpm ma rezo, inny na niższych. Jak ktoś nie umie regulować to potem takie bzdury są. Liczy się budowa a nie firma. Na necie są wykresy na jakich rpm +- moce są osiągane. One dotyczą miny LC a nie AC chociaż dużej różnicy nie powinno być.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 sty 2017, 16:07 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 12:59
Posty: 138
Lokalizacja: Otwock-Wólka,mlądzka
Pojazd: Keeway focus Yamaha TDR
scoot pisze:
Każdy zawór z płytkami karbonowymi/z włókna szklanego da radę. Nie istnieje coś takiego jak ciężka regulacja, jeden wydech na wyższych rpm ma rezo, inny na niższych. Jak ktoś nie umie regulować to potem takie bzdury są. Liczy się budowa a nie firma. Na necie są wykresy na jakich rpm +- moce są osiągane. One dotyczą miny LC a nie AC chociaż dużej różnicy nie powinno być.



Dokładnie czytałem też że silniki AC mają lepszy dół od lc lecz LC ma lepszą górę prawda czy kolejny wymysł ? :?:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 sty 2017, 17:21 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
AC są ogólnie słabsze przez słabsze odprowadzanie ciepła, czy dół, czy góra to zależy od cyla, raczej i dół lekko słabszy i góra :/ ok 10% mocy się traci.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 sty 2017, 20:41 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 12:59
Posty: 138
Lokalizacja: Otwock-Wólka,mlądzka
Pojazd: Keeway focus Yamaha TDR
Coś jeszcze coś ktoś poleci ?? Nie będę go pałował to spokojnie go dotre ? Bo o dzisiejszych stage6 tłokach trochę się nasłuchałem że lubią się zacierać




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 sty 2017, 12:02 
**

Rejestracja: 23 cze 2014, 18:40
Posty: 222
Pojazd: matrix&speedfight
Imię: Kuba
witam, części które podałeś są dobre, miałem podobny set w keewayu wał spokojnie wytrzyma miałem ten sam, do tego cylka najlepsza jest pro replica zgrywa się świetnie, ja miałem lasera i też dawał radę pamiętaj o tym żeby dobrze go dotrzeć a przede wszystkim wyregulować napęd i gaźnik myślę że 19 starczy.

-- 22 sty 2017, 13:02 --

scoot pisze:
Wał nawet tańszy mógłbyś bo te 10KM to większość uciągnie, gaźnik tylko dellorto - używane po 100zł da się kupić. Jak masz przełożenia 13/1 to kup lepiej pro replice/triopsa to v-max wzrośnie przez większe rpm max mocy. Na next-r, leovince dół masz mocny za to, na wysoki v-max nie licz. .



pod triopsa wskazane jest zrobienie portingu ponieważ jest już to klasa midracing,racing




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 sty 2017, 13:09 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Nie wiem jaka klasa jego, mnie interesuje budowa/rozmiary jego. Są wykresy pokazujące, że kręci niżej niż replica. Oba kominy są pod słabsze 70tki i jak już o porcie wspomniane, to ten cyl nawet na c20 bez porta ma troszkę większą moc niż replica tak więc pasmo zastosowanych wydechów jest spore :) To, że scooter attack użyło replicy to nie znaczy że na triopsie będzie gorzej. Z tego cyla idzie 20KM wyciągnąć orając go na chore obroty.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 sty 2017, 15:58 
**

Rejestracja: 23 cze 2014, 18:40
Posty: 222
Pojazd: matrix&speedfight
Imię: Kuba
scoot pisze:
Nie wiem jaka klasa jego, mnie interesuje budowa/rozmiary jego. Są wykresy pokazujące, że kręci niżej niż replica. Oba kominy są pod słabsze 70tki i jak już o porcie wspomniane, to ten cyl nawet na c20 bez porta ma troszkę większą moc niż replica tak więc pasmo zastosowanych wydechów jest spore :) To, że scooter attack użyło replicy to nie znaczy że na triopsie będzie gorzej. Z tego cyla idzie 20KM wyciągnąć orając go na chore obroty.



c20 pod streetraca :?: wydech jest mocny (nie mówię że się nie da) osiągi będą słabe nie będzie mógł się wkręcić zręsztą on chce skuter do polatania a nie żeby zrobić z niego rakietę idącą 120




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 sty 2017, 21:05 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Akurat pod sport pro mk2 :) Ja nie mówię, że polecam go. Triops/c16/replica są jak najbardziej ok, są wykresy na necie :roll: wystarczy wpisać: ''streetrace dyno graph''. Uzyskał odpowiedź i nie widzę sensu dalszego debatowania nad wydechami.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 lut 2017, 12:38 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 12:59
Posty: 138
Lokalizacja: Otwock-Wólka,mlądzka
Pojazd: Keeway focus Yamaha TDR
Dokładnie tak panowie latam często dalekie trasy i nie chcę się wlec jak ten 4t (bez urazy użytkownicy ) i nie chcę żeby zaraz się to wszystko rozpadło więc jeśli nie znajdę triopsa dam next-r dla mnie nie liczy się żeby to była rakieta która się wkręca na 18k obrotów :P

-- 25 sty 2017, 1:41 --

A jeszcze jedno pod gaźnik 19mm jaka dysza będzie najlepsza żeby go też nie zatrzeć

-- 10 lut 2017, 13:38 --

Dalej czekam na odpowiedź :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 lut 2017, 15:52 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Next-r będzie git pod AC - nie będzie się tak grzać jak na c16/triopsie ale coś kosztem czegoś. Dysze bym najpierw 85 spróbował i dalej +-5, a może idealnie trafisz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 lut 2017, 17:41 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 12:59
Posty: 138
Lokalizacja: Otwock-Wólka,mlądzka
Pojazd: Keeway focus Yamaha TDR
Streetrace + next r + gaźnik 19mm multivar i niby ten wał top co poprawia wypełnienie komory korbowej będzie dobrze do jazdy codziennie i ile z tego dało by się wydusić jeśli chodzi o km , ps jeśli się to dobrze wyreguluje :)

-- 10 lut 2017, 18:41 --

Coś jeszcze coś ktoś poleci ?? Nie będę go pałował to spokojnie go dotre ? Bo o dzisiejszych stage6 tłokach trochę się nasłuchałem że lubią się zacierać




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 lut 2017, 18:01 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Z 9KM powinno być po idealnej regulacji.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 lut 2017, 20:37 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 12:59
Posty: 138
Lokalizacja: Otwock-Wólka,mlądzka
Pojazd: Keeway focus Yamaha TDR
scoot pisze:
Z 9KM powinno być po idealnej regulacji.


A co sądzisz o tych streetracach nowej produkcji słyszałem że lubią się zacierać bo mają tłoki z gównolitu ... a podobno kiedyś były vertexy :shock: :/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 lut 2017, 21:09 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wątpię żeby słabe tłoki były, bardziej użytkownicy ich nie szanują i nie kontrolują w lato temperatury - to główna przyczyna zatarć. Do tego niektórzy latają na małych gaźnikach typu 16/17 zamiast 19. Złe wyregulowanie to także przyczyna.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 lut 2017, 10:03 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 12:59
Posty: 138
Lokalizacja: Otwock-Wólka,mlądzka
Pojazd: Keeway focus Yamaha TDR
Bo ja tutaj widzę że ty głęboko w tym siedzisz :P (tune skuterów) ja to ewentualnie mogę podchodzić do simsonów :P Możesz mi powiedzieć jak to wszystko zrobić żeby to dobrze chodziło ?

Na wstępie mówię że łożyska wał i uszczelniacze są już na swoim miejscu wał został odprężony .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy