Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 13:49



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 17 maja 2018, 21:26 
*

Rejestracja: 28 lis 2017, 17:04
Posty: 10
Pojazd: Honda hm cre 50
Cześć, a więc czy ten set podany poniżej będzie w porządku do HM CRE 50? W miarę żeby fajnie szła na koło itd.
- wał seria z łożyskami (lub wymiana na lepsze typu skf luz c3/c4)
- cylinder Airsal 70 (używany, oddać do szlifu/honowania (zależny od stanu) + porting)
- tłok od Airsal 70 lub Vortex
- gażnik phbg 19 mm (dysza główna 80-95, dysza obrotów 40)
- dyfuzor (aktualny jaki mam (nie znam marki), rezo od 10k (w przyszłości wymiana na jakiegoś spawaka lub coś z gotowych rozwiązań))
- przełożenia 14/60

I teraz mam pytanie czy z tym setem honda zyska dużo? Będzie sama rwała się na koło? :')
Aktualnie posiadam full serie (gażnik 19mm + dyfek ten co u góry) i ma dobre przyspieszenie, ale co do jazdy na kole to można zapomnieć (za krótkie przełożenia lub za wysokie rezo), a skoro mam troszkę kaski to mam w planach go delikatnie z tuningować.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 18 maja 2018, 12:50 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Wał na wzmacniany trzeba wymienić kolego :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 maja 2018, 9:51 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2017, 20:57
Posty: 68
Pojazd: Honda HM 80
Seryjna Hm'ka jest dosyć mocna. Nie oczekuj znowu że na airsalu będzie jakaś rakieta... Na koło z gazu to sobie możesz pomarzyć, nie odczujesz znowu wielkiej różnicy. Nie jestem pewien, ale bardzo możliwe że hm'ka ma oryginalnie wzmacniany wał. Jak chcesz mieć prawdziwego banana na twarzy to zainwestuj w klase racing. Pamiętaj też że przy takim tunie musisz wymienić też sprzęgło. Jeśli chodzi o wydech to jeżeli masz rezo od 10k to na 100% nie jest seria :mrgreen: I nie musisz go zmieniać. Tylko ciekawi mnie jaki to model, jak voca czy yasuni r3 mają rezo od 9k :lol:. Ogółem, po am6 nie spodziewaj się cudów, ale przy odrobinie fantazji da się wykręcić te 20 kucyków (tyle mi się udało przy polini 80 + pwk28 i reszta też racing). Wiadomo możesz mieć nawet i 30km, ale to już lepiej zrobić swapa od crossówki 85 :lol:
Pzdr




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy