Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:21



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 maja 2017, 9:14 
*

Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:58
Posty: 15
Pojazd: Piaggio Xevo 125
Witam
Może śmieszne pytanie ale czy najpierw odkręcam nakrętke po prawej stronie stojąc przed skuterem i potem po lewej stronie odkręcamy dwie małe śrubki imbusowe i wykręcamy ośke na klucz imbus.Prosze o podanie wartości jeśli ktoś wie z jakim momentem musze dokręcić te śruby.Dzięki4

-- 26 maja 2017, 9:43 --

Witam
Czy ktoś może mi doradzić który podnośnik przedniego koła wybrac?
http://allegro.pl/podnosnik-stojak-moto ... 59767.html
http://allegro.pl/podnosnik-stojak-moto ... 68037.html
http://allegro.pl/stojak-podnosnik-moto ... 6769649010

Najbardziej odpowiada mi ten ostatni za 104zł ale nie jestem pewien
Tak wygląda mocowanie przedniego koła
Obrazek
Obrazek


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 26 maja 2017, 10:05 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
W skuterze masz centralkę i jak zdemontujesz koło to sam przód pójdzie do góry więc żadne podnośniki nie są tobie potrzebne.
Odkręć sobie najpierw dużą nakrętkę na osi bo oś będzie zablokowana i nie będzie ci się kręcić. Później te małe śrubki a os powinna się wysunąć - tam nie ma już gwintu choć w Piaggio jest to zrobione dość pasownie i trzeba się troszkę poszarpać - tylko nie bij młotkiem bo uszkodzisz ośkę.

Co do momentów dokręcania to nakrętka osi coś ok 52Nm
Małe śrubki ok. 8 - 10Nm




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 maja 2017, 10:57 
*

Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:58
Posty: 15
Pojazd: Piaggio Xevo 125
Dzieki za pomoc.Teraz już wszystko wiem.Jesteś Wielki.Pozdrawiam

-- 26 maja 2017, 11:57 --

Zadzwoniłem na serwis Piaggio i na 100% potrzebny jest stojak
ciężar jest dość duży na przednim kole.Tak po za tym postawiłem skuter na nuszce centralnej i podniosłem za lagi do góry i powiem że bez stojaka się nie obęjdzie trzeba dość mocno sie wysilić żeby podnieść skuter.Proszę o opinie który z tych trzech wybrać.Jestem skłony ku ostatniemu za 104zł, ale może sie myle.Dzięki




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 maja 2017, 11:41 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Na jedno rozebranie koła to ja bym nie kupował stojaka bo będzie to później element dekoracyjny na jakiejś ścianie. Lepiej jakimś lewarkiem podeprzeć by nie opadał przód zaraz a stopką centralną. Jeśli skuter jest tam mocno obudowany to trochę styropianu podłożyć by się rozłożyło na większa powierzchnię. ew. zdjąć podłogę plastikową ta od spodu i normalnie lewarkiem podjechać. Troszkę więcej roboty ale nie trzeba kasy wydawać.

Co do lewarków to 1 i 3 to prawie identyczne a wszystkie powinny pasować oczywiście jak nie będziesz nic robił przy lagach lub główce ramy.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 maja 2017, 16:01 
*

Rejestracja: 16 wrz 2013, 17:22
Posty: 153
Pojazd: Yamaha aerox/Aprilia leonardo
Moim specjalnym stojakiem był zwykły pieniek drewniany XD Jak i do rozebrania koła oraz przełożenia silnika w mojej apce 150 cc




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 cze 2017, 15:13 
*

Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:58
Posty: 15
Pojazd: Piaggio Xevo 125
Witam, odnowie troch temat z przednim kołem sobie poradziłem natomiast mam teraz problem z tylnym kołem ponieważ ma delikatne bicie.Zdemontowałem tylne koło i kupiłem nową opone 130/70/13 i taką samą mam na skuterze.Co sie okazuje nowa opona jest niższa i szersza ale o tych samych wymiarach i boje sie że po wymianie bedzie obcierac.Mam jeszcze jeden problem bo w danych techniczny mojego xevo 125 jest podana opona 130/70/12 i teraz nie wiem co zrobić czy zakładac tą którą kupiłem czy oddać i wziąść tą z danych technicznych pojazdu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 cze 2017, 15:31 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
Określ o jakie bicie chodzi, krzywa felga lub łożysko do wymiany (jak są jakieś luzy). Opona jest niższa i szersza, bo nie jest założona na felgę i nie jest napompowana :wink:
Zapomniałem dodać, wymiary które są ważne to przede wszystkim ten trzeci, bo to rozmiar felgi i z tym nic nie zrobisz. Np. 130/70/12 to szerokość opony, jej profil (wysokość) i trzeci wymiar wyrażony w calach (poprzednie metryczne) to na jaką felgę pasuje.


Ostatnio zmieniony 24 cze 2017, 15:41 przez Gummma, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 cze 2017, 15:35 
*

Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:58
Posty: 15
Pojazd: Piaggio Xevo 125
Czyli opona powinna sie zwężyć czy napompowaniu tak mam to rozumieć, a jeśli chodzi o opone to ma bicie góra dół dość znaczny i 60g odważników.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 cze 2017, 15:45 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
Czyli musisz wyważyć koło, problemy tego typu zaczynają być odczuwalne przy prędkości około 90km/h, spotkałem się z przypadkiem, że sama opona była jakaś popaprana i po jej wymianie problem ustąpił. BTW edytowałem poprzedni post.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 cze 2017, 15:54 
*

Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:58
Posty: 15
Pojazd: Piaggio Xevo 125
U mnie zaczyna sie od 60 do 70km i potem ginie wymieniłem przednią opony ale objawy nie ustąpiły teraz wymieniam tylna bo jest na prawdę z złym stanie, tylko wydawało mi sie że złą opone kupiłem ale wymiary tej i tej są takie same więc pewnie wystarczy na pompowac i sie troche zwęży bo jak przymierzałem nową bez felgi to za wiele miejsca nie ma.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 cze 2017, 16:00 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
Zrozum, że w momencie kiedy opona opuszcza formę to jest jeszcze gorąca i to jest normalne w produkcji masowej. Nabierze rozmiarów po wymianie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 cze 2017, 17:15 
*

Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:58
Posty: 15
Pojazd: Piaggio Xevo 125
ok dzięki.Założę zobaczę czy pomogło jeśli dalej bedzie telepało będę szukał pomocy na forum.Pozdrawiam

-- 30 cze 2017, 18:15 --

Witam,wymiana opony tylnej pomogła.telepanie ustało.Dzięki za pomoc.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy