Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 8:14



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 01 cze 2017, 9:16 
*

Rejestracja: 19 lip 2008, 19:43
Posty: 28
Lokalizacja: Żelistrzewo
Pojazd: Gilera Runner
Witam,

Jakiś czas temu zauważyłem, że po dłuższej jeździe (20-25km), między 40-60km/h obroty silnika mocno spadają.
Rozebrałem napęd. Wszystko seryjne. Wariator z rolkami 6g, pasek w stanie dobrym (lekko poszarpane krawędzie, szerokość 17,3-17,4mm). Wyczyściłem wario, roleczki. Po złożeniu wszystko cacy, ale po przejechaniu jakichś 160km znów w tym zakresie prędkości obroty spadają. Próby robione również na wariatorze hebo NG, z tym, że tutaj obroty spadają niezależnie czy zimny czy ciepły. Nawet z rolkami 4.9g przy 40km/h obroty lecą w dół. Myślę sprężyna.
I teraz tak. Zgodnie z poradnikiem na mielochu, zamówiłem malossi białą. Niby do P/G ma mieć ~37kg na ścisk.
Przyszła, sprawdziłem, lipa. Około 32kg. Obecna sprężyna ma ~37kg na ścisk. Wsadziłem malossi, nie jedzie.

Moje pytanie jest takie, skoro ta sprężyna co mam, ma te 37kg, to czy sprężyna stage6 soft, która wg. tabeli na mielochu oraz zapewnień sprzedającego ma 42kg na ścisk, będzie w porządku? Zdaje mi się że może być zbyt twarda. Ponad to nie wiem jaką inną zakupić żeby się nie naciąć jak z tą malossi.

Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony 01 cze 2017, 18:01 przez MarioK, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 01 cze 2017, 17:36 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
Po zmianie sprężyny musisz dobrać do niej rolki o odpowiedniej gramaturze. Akurat Malossi biała doskonale się sprawuje w większości seryjnych napędów. Pamiętaj, że 0.5g ma znaczenie, a często nawet i mniej.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 cze 2017, 18:01 
*

Rejestracja: 19 lip 2008, 19:43
Posty: 28
Lokalizacja: Żelistrzewo
Pojazd: Gilera Runner
Ta malossi którą zakupiłem (jak w pierwszym poście) ma ~32kg na ścisk i zdaje mi się że jest za miękka do Runner'a.
Próbowałem z różnymi rolkami testowymi z hebo NG (6g, 4.9g i były jeszcze lżejsze) i jedyne co się zmienia to obroty z jakimi przyspiesza od 0 do +/- 40km/h. Przy tych 40km/h obroty spadają tak, że skuter ledwo przyspiesza.
I dzieje się tak niezależnie od wagi rolek.

Próbowałem również z seryjny wariator ale pozytywnych rezultatów brak.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 cze 2017, 0:32 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Jaki nr.seryjny sprężyny? Moja przy max dogięciu pokazuje 37kg +-1kg, przy 32 brakuje do końca trochę. Może nie do piaggio ona? Nawej jakby miała 30parę to rolkami się potem reguluje i to najlepiej co do 0,25g. Coś nie tak z napędem skoro lżejsze rolki nie dają nic i muli, polecam posprawdzać wszystko. Jak to nowy typ sqtera to wymiana paska coś pomoże bo 1mm to trochę spora strata. Twardsze sprężyny tylko generować będą zbędne ciepło i zużycie paska.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 cze 2017, 9:04 
*

Rejestracja: 19 lip 2008, 19:43
Posty: 28
Lokalizacja: Żelistrzewo
Pojazd: Gilera Runner
nr. seryjny: 29 8360.W0

skuter to Runner z 1999 roku, 50 2T.
Jeśli chodzi o wymiary to są niemal identyczne z oryginalną sprężyną.
Mierzyłem do końca, aż poszczególne zwoje się ze sobą spotkały, że tak to opiszę.
Co do paska, to oryginalny wymiar wg katalogu to 17,5mm na szerkość. Więc od razu odrzucam.

A ta podkładka co ma za zadanie niwelować skręt sprężyny powinna być wsadzona od strony sprzęgła czy talerzy?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy