Dzisiaj jest 24 paź 2020, 4:09

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Wiadomość
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Pojazd: NRG 50cc
Fele 13 cal - no powiem ci że jak co drugi chinol... Popatrz jeszcze raz, obok popatrz na np. junaka 606, colibra czy innego chinola, przepaść :)
Temu bartonowi bliżej wyglądem do markowca niż chinola, ale niestety, jakość plastików nie powala. Do tego są 2 tarczowe heble a nie jak w 90% skuterów tarcza+bęben. Nawet zastosowany licznik jest niespotykany w żadnym innym chinolu. To coś jak połączenie Zico simpli z markowcem.

Edit: z górki tej samej co DNA osiągnęło 90 realne, barton osiągnął 88km/h licznikowe, zatem nie myliłem się :)
Po płaskim wiadome, mniej będzie, około 79-80km/h :cool:
Najważniejsze że właściciel zadowolony :D

No i dalsze pojazdy do roboty m.in. junak 904, yamaha neos, a oto części do nich:

Obrazek

Wartość samych części prawie 1300pln !

Jak zawsze zapraszam do skorzystania z usług skuterowo-motorowerowych :cool:

50cc *PORTed*+T6 head
S6 pro replica
S6 sport pro
Talerz Polini steel
Dell 17,5
Sprzęgło r/t

Naprawy/Tuning skuterków WND/WPU/WL/WWY i okolice 537/137/257

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
A co to się stało że nawet licznik do wymiany?

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/

Mate57@mieloch.pl

Stróż Forum
Awatar użytkownika

Pewnie mocny szczał :)

50cc *PORTed*+T6 head
S6 pro replica
S6 sport pro
Talerz Polini steel
Dell 17,5
Sprzęgło r/t

*
Awatar użytkownika

Pojazd:
No grubo z tymi częściami :O

Stróż Forum
Awatar użytkownika

vmax Neos'a po płaskim 65km/h realne, z górki 69km/h, full seria - idzie równo z chińczykiem 50cc 4t gy6, różnica jedynie w starcie, wiec po co przepłacać ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Niestety ale te silniki yamaha AC 2t 50 są lekko mówiąc gówniane w porównaniu do np. P/G AC :roll: :roll:

Teraz ponoć moda na wystawianie (S)Roxów za 5-6 k pln na sporcie :lol: :lol: :lol: :lol: Wyobraźnia ludzka jak wszechświat - bez granic :lol:

50cc *PORTed*+T6 head
S6 pro replica
S6 sport pro
Talerz Polini steel
Dell 17,5
Sprzęgło r/t

**

Pojazd: Gilera Runner SP 2011
scoot pisze:
Teraz ponoć moda na wystawianie (S)Roxów za 5-6 k pln na sporcie :lol: :lol: :lol: :lol: Wyobraźnia ludzka jak wszechświat - bez granic :lol:

Rox jest obecnie najlepiej sprzedajcym się skuterem, sam osobiście w średnim stanie wizualny ale perfekcyjnie dopracowanym mechanicznie na sport mk2 sprzedalem za 4900 - jest na nich hajp i za sporta tyle się płaci, nie jest to żadna Wyobraźnia ale obecne realia - też mnie to śmieszy ale tak ludzie płacą.

Minarelli ma przestarzałe kartery i małe korki oraz krótkie przełożenia które powodują taki max ani inny, dlatego pg lepsze bo ze startu masz już wszystko "overrange" a przełożenia w takim zipie 10.5/1 i vmax 80-85 GPS na seri to żaden problem przy zdrowym silniku. Wypadało by wyjaśnić czemu minarelli gorsze ;)

Top Performance Due Plus 70cc LC
Racing Force 21 BE
Yasuni R Black Edition
Wariator Kit Overrange Malossi 7.2g
Korektor Overrange Malossi
Pasek Overrange Malossi
Sprzęgło Stage6 Sport Pro
Dzwon Stage6 R/T CNC 460
Filtr Oem Puszka + wkładka Polini

*
Awatar użytkownika

Pojazd:
No jak na takie koła to słaby ten v-max w neosie. Widziałem zipy drugiej generacji w których były założone wydechy leovince, gaźniki 17,5mm i prędkość wynosiła ponad 100kmh :roll: . Moim zdaniem silniki p/g są lepsze pod kątem osiągów.

Stróż Forum
Awatar użytkownika

Czemu minarelli ac gorsze:

niższe kąty w cylindrze
mniej efektywny wiatrak
mniejsza masa cylindra i głowicy, mniejsze żeberka, co zmniejsza efektywne oddawanie ciepła do otoczenia (jak wiemy im mniejsza masa ciała tym mniej te ciało pochłonie energii, wolniej się odkształci bez powrotu)
większa masa na wale przez koło rozrusznika - większa awaryjność też
cieńszy wał 12,8mm zamiast 14,8mm
igiełkowe 10mm zamiast 12mm (wytrzymałość)
trudniejszy demontaż pompy oleju
trudniejszy dostęp do filtra i gaźnika
króciec montowany na 4 śruby jakby 2 nie starczyły (p/g)
źle dobrany kanał wydechowy przy potencjalnym tuningu (sport wydech)
iskrownik na jakiejś podstawce montowanej na śruby zamiast bezpośrednio do karteru
cieńsze kartery niż w P/G, mniej mięsa, słabsze
Wlot z karterów do płuków niezgrany z cylindrem już w serii
filtr powietrza z wiecznymi przeciekami na króćcu - montaż na wcisk ale podobnie jest w nowych piaggio'wskich filtrach (nrg na szczęście ma na obejmę)
rolki 15/12 - mniejsza wytrzymałość niż np. 19/15.5 czy 16/13
zawór z metalowymi płytkami (p/g ma z włókna)
źle dobrany napęd (pasek nigdy nie wejdzie na max obw. wario, mały korektor (jak wyżej) - błędy w wyliczeniach producenta ???
...
Ja z dupy nie wymyślam jak coś krytykuję :)
Jeździłem wieloma pojazdami na mina AC np. jog, neos i one NIGDY nie zapierniczały jak piaggio AC na podobnym secie.

Na podstawie samego cylindra sport 70 nie wyśmiewałbym ludzi sprzedających aeroxy za 5-6k pln, patrzę na to co ludzie piszą o całym secie i o osiągach, sam cyl nie jest dla mnie wyznacznikiem, dlatego też nie podaję konkretów i jest to moja tylko opinia. Jeden sprzeda za 5k na sport pro mk2, gazio 21 pwk, zawór mhr, napęd r/t i podaje vmax 120km/h, inny sprzedaje za 5k sport pro mk2, yazuni z, dell 17,5 i na tym sie kończy - także mam to na uwadze i szanuję ludzi ceniących swój sprzęt :)

Pisząc serię mam na myśli także seryjny wydech, 80-85 km/h realne to akurat wiem że AC piaggio wyciągnie na sport kominie, na LC nawet 90 realne (pro replica).

Co do 100km/h, weź pod uwagę że 100km/h na liczniku do 120km/h to co innego niż 100km/h na liczniku do 80km/h, także na wydeszku co kręci 9-9,5k rpm i zwiększa moc silniczka z 3,8KM do około 5KM te prędkości szału nie zrobią w realu :) Np. takie DNA co miałem, co z tego że poleci z górki 90 realne, jak pod górkę je wciągnę na pół gazu ?... Mocy nie oszukasz :)

Jeszcze nigdy nie widziałem sprzętu w mina AC co by mnie konkretnie objechał, jog na t6 70 - pro replica - dell 17,5-wario top, wyregulowany i szczelny, tylko na przyśpieszeniu mnie brał minimalnie, z górki 1:1.

No nie przypadek że hejtuję mina AC :D

50cc *PORTed*+T6 head
S6 pro replica
S6 sport pro
Talerz Polini steel
Dell 17,5
Sprzęgło r/t

*
Awatar użytkownika

Pojazd:
Prędkość 100kmh oczywiście mierzona gps. Tyle da się osiągnąć w SP II na wydechu leovince i gaźniku dell`orto 17,5mm. Wiadomo prędkość nie idzie w parze z mocą, ale czy takie katowanie skutera ma sens? :| Otóż nie ale jest to możliwe z jadąc z górki :cool:.

Stróż Forum
Awatar użytkownika

5 konny silniczek nie osiągnie 100 km/h realnych chyba że zleci z przepaści to wtedy owszem :lol: :lol: :lol: :lol:
Proszę, nie powielaj farmazonów gdzieś wyczytanych, czy na jutubach widzianych, bo naprawdę można się przejechać na tym....
Póki co to moja 50ac jako jedna z jedynych/nielicznych w Polsce ma udokumentowane 100km/h i to z górki.

50cc *PORTed*+T6 head
S6 pro replica
S6 sport pro
Talerz Polini steel
Dell 17,5
Sprzęgło r/t

*
Awatar użytkownika

Pojazd:
Jak prędkość 100 kmh realna jest osiągalna po kilku drobnych modyfikacjach. Nie chce się z nikim kłócić, ale mam racje :wink:.
https://m.youtube.com/watch?v=O8mr_7bNwsY
tutaj jest oryginalny silnik, wiadomo że to hamowania różniąca się od asfaltu. Ale jak wsadzisz wydech leovince i gaźnik 17,5mm to pojedzie ponad 100kmh po wyregulowaniu. Dam sobie rękę uciąć, a ty? :lol:

Stróż Forum
Awatar użytkownika

Mnie na studiach nauczyli, że jeśli ktoś ma teorie na ogół przyjęte za dziwne/nadzwyczajne, to ma za zadanie udowodnić ich słuszności. Ten film nie dowodzi nic, bo nie ty jesteś jego autorem.

Zrobisz, udowodnisz, pokażesz wykres z gps to osobiście przyjadę i pogratuluję, wręczę czekoladki.

Póki co zakańczam dyskusję o teoretycznych 100km/h z seryjnego cylinderka ac, bo to do niczego nie prowadzi, a jedynie wprowadza ludzi w błąd.

50cc *PORTed*+T6 head
S6 pro replica
S6 sport pro
Talerz Polini steel
Dell 17,5
Sprzęgło r/t

*
Awatar użytkownika

Pojazd:
scoot pisze:
Póki co zakańczam dyskusję o teoretycznych 100km/h z seryjnego cylinderka ac, bo to do niczego nie prowadzi, a jedynie wprowadza ludzi w błąd.

Pisałem o silniku LC

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33