Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:57



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 28 maja 2013, 12:49 
*

Rejestracja: 06 maja 2013, 14:24
Posty: 10
Lokalizacja: Dziergowice
Pojazd:
Witam Wszystkich forumowiczór :

Tak jak w temacie mam taki skuterek, w prawdzie uzytkowje go bardziej dziadek.
Dziadek oddal go do servisu , a partacze tak to zrobili ze pozal sie boze ... zamieszczam wam zdjecie jak to wyglada..

Chodzi o to ze skuterek nie chodzi na wolnych obrotach , po rozebraniu obudowy i dostaniu się do gazniki zauwazylem ze na u dołu filtra powietrza jest przewiercona wiertarka dziurka na dole, <załamka>
Na ta chwile skuterk ciezko zapala, i jak daje gazu to pierw sie dusi a ppzniej sie wkrecana obroty ...
aaa jeszcze jedno - wymienilem ta gabke w srodku w tym filtrze gosciu gdzie naprawiaja skutery dal mi nowa wycialem ja pod obudowe tej ze skuterka lecz
orginalna byla ciensza troche , zniszczona i najlepsze ze wycieta przez tych partaczów

Nie wiem co oni tam robili to juz jakis czas temu bylo teraz jest pozamiatane by cos wskurac ..

Prawdopodobnie wina leze po strobie gaznika lub fitra powietrza,
Brakuje tak ze wydaje mi sie koncowki wylotowej z fitra powietrza.

Pomozcie mi rozwiazac ten problem z nim :(


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jelsi zauwazycie jakies nie prawidlowosci piszczcie mi :?

Obrazek

Tu jest wlasnie zmiana pompy paliwa - w servisie ja zmienili na taka ktora jest podlaczona jak na zdjeicu
U dołu oryginał

Co najlepsze u was tez jest tak ze jak wyciagniecie przewod paliwowy z gaznika to leje paliwem ( strumieniem ) ?????

bo chyba tak nie powinno byc


A Tak wygladal ten oryginalny fiterek co byl ( i tak go wycieli ) nie wiem po co.

Obrazek

Ok wiec skuterek wrócił juz z servisu i ku mojemu zaskoczeniu zrobili to.
Diagnoza byla taka:

- Wina lezy glownie po stronie gaznika nadaje sie tylko do wymiany , wyregulowali ten gaznik , przeczyscili go z 3x , sssanie daje w łeb w nim, co ciekawe skuter zapali po wykreceniu ten linki Sssania z gaznika. Inaczej nie bedzie chodzil. Gaznik trzeba wymienic bo ten jest uszkodzony poprostu. Jechałem na nim wszytsko hula, wolne obroty tez ma , lecz jak by chodzil a 90% ale grunt ze dziala , zapala i ma wolne obroty.
Koszt 90zł

Wiec teraz szukam gaznika do tego modelu . Macie jakies propozycje ???? :/ :/ :/ :idea: :idea: :idea: :idea:




_________________

Kamilo


Ostatnio zmieniony 13 lut 2014, 13:26 przez gwiazda111, łącznie zmieniany 2 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 28 maja 2013, 13:24 
*

Rejestracja: 06 maja 2013, 14:24
Posty: 10
Lokalizacja: Dziergowice
Pojazd:
Obrazek
Obrazek




_________________

Kamilo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 maja 2013, 18:36 
*

Rejestracja: 06 maja 2013, 14:24
Posty: 10
Lokalizacja: Dziergowice
Pojazd:
Pomoże mi ktoś jaki gaźnik pasuje do tego Skuterka ????
ale z dokladnym oznaczeniem ... bo wiem ze pewnie tu sa osoby takie ktore juz to robiły i na 100% to bedzie działać




_________________

Kamilo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 lip 2013, 13:56 
*

Rejestracja: 01 lip 2013, 12:23
Posty: 2
Pojazd:
podłączam sie pod prośbę, bo u mnie też gaźnik do wymiany.

coś kombinuję z nim zrobić, bo u mnie ten element związany z ssaniem całkowicie jest wyrwany.

w moim przypadku odpala super i na wolnych też chodzi, ale ma problem po dodaniu gazu - momentalnie gaśnie.

pompka podciśnienia jest nowa więc z paliwem nie ma problemu.
spróbuje jeszcze pokombinowac z tą śrubą regulacji mieszanki...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 lip 2013, 23:23 
*

Rejestracja: 03 cze 2013, 22:08
Posty: 108
Lokalizacja: Chocznia
Pojazd:
Gaźnik wkręcany popatrz na gaźnik od Peugeota buxy lub Speedfight 2. Może gaźniki od dellorto {chyba inaczej się piszę :P } będą pasować tylko patrzeć się na wielkość , ssanie [auto czy ręczne na zdj chyba 12 albo 16 szczylom :P ] mocowanie i na ilość wejść.

Dziura w filtrze ??? :shock: Prze "majstry" w serwisie. Filtr jest tak robiony że bez przeróbek pasi do serii.[ oczywista oczywistość no ale są ludzie i ludziska ;) ]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 lip 2013, 10:07 
*

Rejestracja: 01 lip 2013, 12:23
Posty: 2
Pojazd:
u mnie jest gaźnik przykręcany na 2 śrubki po bokach.
Brakuje u mnie śruby od regulacji mieszanki no i to coś od ssania jest również zdemontowane(zamiast tego jest po prostu dziura z gwintem w gaźniku:-P).
zastanawia mnie zestaw naprawczy, ale nie wiem czy w sklepie można kupić poszczególne części gaźnika, bo kupiłbym tą grubą iglicę odcinającą paliwo w komorze pływakowej oraz właśnie śrubę regulacji mieszanki.

z tego co wyczaiłem, to filtr jest poniżej gaźnika, na wysokości tej osłony paska napędowego.
problem w tym, że jest w nim japa na 4-5cm i z tego trzeba jakoś wyprowadzić "coś" do gaźnika.
myślę, że łatwiej będzie zamontować filtr bezpośrednio na gaźnik niż kombinować z tym starym, bo ciężko będzie sprawić by było szczelne.
no chyba, że to jest wlot do filtra - wtedy to inna bajka, ale czyżbym przeoczył wylot...?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 lut 2014, 11:55 
*

Rejestracja: 06 maja 2013, 14:24
Posty: 10
Lokalizacja: Dziergowice
Pojazd:
No witam
Szukam gaźnika do tego skuterka moze kto ma jakies namiary gdzie mozna dostac go
sledze tak ze allegro i tablice.pl


Obrazek

opiszcie mi do czego jest ta rurka czarna co wchodzi do wylotu z silnika ona idzie drugim koncem do tej pompy podcisnieniowej chyba tak to sie zwie gdzie idzie przewod paliwowy ze zbiornika paliwa


A tu jest widok z inenj strony
Obrazek

-- 28 sty 2014, o 23:40 --

chlopak jeden dał filmik

http://www.youtube.com/watch?v=igOyF_gaF3g

Jak by ktos mial takiego skuterka i dał jakies zdjecia to by bylo mega super

-- 9 lut 2014, o 11:55 --

Tak panowie sprawa sie juz wyjasnila co jest winne ..

Problemm nie jest gaźnik lecz kompresja ... czyli dokladnie tłok z pierscieniami ,, zakupiłem uzywany inny silnik z tego motorka i skompletoalem z 2 na 1 sprawny .. przelozylem tlok z pierscieniami do mojego cylindra i zalapał ...




_________________

Kamilo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 lut 2014, 12:10 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2011, 11:21
Posty: 1100
Lokalizacja: Podkarpacie [Blizne]
Pojazd: Audi A4 B6 / Honda CBF 125
Imię: Piotrek
wyciag sobie ten gaźnik i zmierz srednice między otworami wtedy dopasujesz gaźnik, ktos tam wyżej pisał ze taki gaźnik jest w buxy itp to prawda bo one mają cylinder stojacy, mozesz tez kupic kruciec na wcisk i wtedy kupic jakiś inny gaźnik byle był na wcisk np dellorto bo widze ze filtr jest taki jak w silnikach minarelli ac wieć powinno wszytsko podejść.




_________________

Kiliknij i zobacz co u mojego Jeta!
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=272161




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 lut 2014, 13:25 
*

Rejestracja: 06 maja 2013, 14:24
Posty: 10
Lokalizacja: Dziergowice
Pojazd:
Panowie jezeli ktos potrzebuje takie gaźniczek do tego motorka to dzwoncie do firmy " IMPEXTA"
Pani ewelina ma takie gaźniczek do tego motorka jest new osttatnie sztuki ..

podaje meila

ul. Wodzisławska 158
Mszana
44 -325

Tel.: +48 324 530 303-05
Fax.: +448 324 530 304



Czyli jednak nie ma rzeczy niemozliwych . W moich przypadku byla słaba kompresja dlatego motorek nie chcial palic ...




_________________

Kamilo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy