Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:36



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 12 lut 2017, 15:07 
*

Rejestracja: 17 cze 2016, 19:40
Posty: 6
Pojazd: Honda Pantheon FES 125 4T
witam
mam nastepujacy problem.
Kupilem pantheona z uszkodzonym silnikiem, Nabylem inny silnik z b. niskim przebiegiem zamontowalem , wszytsko wyglada i pracuje jak nowka, lecz dymi mi po rozgraniu.
Kolor swiecy w porzadku,praca silnik znakomita, lecz dym wydobywa sie z rury , po oddaniu gazu w calkiem sporych ilosciach niczym w dwusowie.
Jak tylko silnik juz troche sie rozgrzeje. dym jest koloru jasnego, powiedzialbym bialy lecz pewnosci nie mam..
Co odkrylem -gdy rozgrzany silnik zgasze i ponownie odpale ale wypinajac wczesniej ,wtyczke czujnika temperaury, problemu tego nie ma ,przestaje praktycznie wogole dymic.
Przyczyne upatrywalbym po tym doswiadczeniu w zbyt bogatej mieszance ale przeciez tam jest wtrysk i nie ma co i jak regullowac. Dodam ze wraz z mowym sinikiem dostalem tez caly kpl wtrysk i jesli tego zaloze to tez nie ma roznicy,
Nie wiem co robic, czy zdejmowac glowice i szukac tam jakiejs nieszczelnosci? wody mie ubywa, olej w porzadku..
Prosze o pomoc..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 12 lut 2017, 16:58 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Jak po odpięciu czujnika jest poprawa to bym od niego zaczął bo prawdopodobnie informuje komputer, że silnik jest zimny i wzbogaca mieszankę jak na ssaniu i stąd dymienie.
Pomierzyć i ew. wymienić ;)




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 lut 2017, 21:35 
*

Rejestracja: 17 cze 2016, 19:40
Posty: 6
Pojazd: Honda Pantheon FES 125 4T
juz wczesniej wpadlem na ten pomysl i kupilem nowy czujnik orginalny u Hondy, niczego to nie zmienilo niestety




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy