Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 7:09



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 24 sie 2013, 12:54 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 kwie 2013, 14:11
Posty: 181
Lokalizacja: Zamość, Lubelskie
Pojazd: Malaguti F12
Siema. Zauważyłem że wiele osób ma problem z rejestracją skutera sprowadzonego z Włoch więc postanowiłem zrobić ten poradnik :) UWAGA! Poradnik dotyczy tylko skuterów z przed 2005r

Potrzebne dokumenty:

1. Świadectwo zgodności technicznej <- Są tam wszystkie dane skutera itp. Najważniejsza rzecz którą musi dać nam sprzedający

Obrazek




2. Tłumaczenie Świadectwa zgodności technicznej <- Idziemy do najbliższego tłumacza przysięgłego języka Włoskiego. Koszty to 40-60 zł

Obrazek




3. Umowa kupna sprzedaży Polsko - Włoska <- Najlepiej od razu mieć umowę w dwóch językach, wtedy zaoszczędzimy czasu i pieniędzy :)

Obrazek



Procedura Rejestracji skutera w Polsce (rejestracja czasowa)

1. Na samym początku Opłacamy Urząd Skarbowy <- Koszt to 160zł. Niestety to konieczna procedura, bez tego nie zarejestrujemy naszego skuterka.

Obrazek


2. Następnie musimy zapłacić za Tablice Tymczasowe <- Bo tylko na tych tablicach możemy pojechać na przegląd, bez tych tablic skuter nie przejdzie przeglądu.

Obrazek


3. Gdy mamy już wszystko opłacone Będziemy musieli wypełnić Wniosek o rejestracje <- Wniosek dostaniemy w wydziale komunikacji.

Obrazek

4. Gdy już wypełnimy wniosek to Inspektor w wydziale komunikacji zarejestruje nam skuter tymczasowo <- Dostaniemy wtedy dowód rejestracyjny i tablice

Obrazek



5. Jak już mamy zarejestrowany skuter to musimy od razu go ubezpieczyć <- Mamy na to 24 godziny, w przeciwnym przypadku dostaniemy wysoką kare. Koszt ubezpieczenia to około 60zł

Obrazek


6. W tym momencie nasz skuter jest zarejestrowany Czasowo. Zostało nam tylko pojechać na przegląd rejestracyjny <- Polecam to zrobić jeszcze tego samego dnia.

Obrazek


Obrazek


Rejestracja Skutera

Gdy mamy już zarejestrowany skuter czasowo to czas zarejestrować go na stałe.

1. Na początku potrzebna nam będzie Opłata za tablice stałe <- jest to koszt wysokości 120zł.

Obrazek


2. Gdy już opłacimy tablice udajemy się do inspektora któremu dajemy WSZYSTKIE dokumenty które dostaliśmy przy rejestracji skutera czasowo i wypełniamy wniosek o rejestracje skutera, po czym dostajemy stałe tablice i dowód :)

Obrazek

Obrazek


3. Po zarejestrowaniu skutera musimy go ubezpieczyć.

a) jeżeli ubezpieczenie skutera (rejestracja tymczasowa) było na miesiąc to ubezpieczamy skuter od nowa.

b) jeżeli ubezpieczenie skutera (rejestracja tymczasowa) było na rok to robimy tylko aneks do umowy.

4. Gdy mamy już tablice to wybieramy się do izby skarbowej i wypełniamy Vat-24

Obrazek


W tym momencie nasz skuter został Zarejestrowany w Polsce


Mam nadzieje że moja praca nie poszła na marne i poradnik się przyda :)


Uwaga. Poradnik wykonany w całości przeze mnie dla forum.mieloch.pl ZAKAZ KOPIOWANIA




_________________

Sprzedam Malaguti F12 2003r AC <- Full RACING
http://forum.mieloch.pl/malaguti-f12-ac-2003r-lubelskie-full-racing-t366762.html


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



cron Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy