Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 9:31



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 mar 2007, 22:55 
*

Rejestracja: 29 sie 2006, 20:01
Posty: 7
Pojazd:
Witam wszystkich obeznanych w tym temacie. Mam zamiar ściągnąć blokady w swoim Hurricanie, wiem gdzie znajdują się wszystkie (podkładka pod wariator, dysza i kolanko), ewentualnie można wsadzić cięższe rolki aby zyskać kilka km/h na prędkości. Na początku miałem blokady ściągać w serwisie, ale postanowiłem nie przepłacać i ściągać je sam, z resztą serwis mi przynieśli także nie opłacało by się już do nich jechać.

Na samym początku będę ściągał blokadę z wariatora (jak dobrze pójdzie to nawet już jutro) i mam tu do was pytanie. Gdzie dokładnie znajduje się ta podkładka? Prosił bym o jakiś opis, ewentualnie jak ktoś ma fotki to był bym wdzięczny.

Drugim krokiem w zwiększeniu szybkości skutera będzie wymiana kolanka, które nie powinno sprawić kłopotów.

Na samym końcu będzie wymiana dyszy w gaźniku (niestety nie znalazłem w sklepie mieloch.pl owej do Hurricana, chyba że źle szukałem).

I na koniec jeszcze pytanko, czy wymieniać rolki? Jeśli mi tak radzicie to podajcie mi ich rozmiar i wagę.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 13 mar 2007, 20:14 
*

Rejestracja: 12 mar 2007, 13:56
Posty: 4
Pojazd:
moge polecic ten filmik:

http://youtube.com/watch?v=TxO1EraPegM

oczywiscie Ty inaczej bedziesz odkrecac wiatrak najlepiej kluczem pneumatycznym ale powiedzmy duzo mozna sie dowiedziec :P :)

moge jeszcze polecic ten filmik:

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... rilia+sr50

pozdrawiam ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 mar 2007, 19:24 
*

Rejestracja: 29 sie 2006, 20:01
Posty: 7
Pojazd:
major pisze:
moge polecic ten filmik:
oczywiscie Ty inaczej bedziesz odkrecac wiatrak najlepiej kluczem pneumatycznym ale powiedzmy duzo mozna sie dowiedziec :P :)

Próbowaliśmy już odkręcić wario ale się nie dało. Zamówiłem w sklepie mieloch.pl blokadę tłoka, także niedługo blokada z wariatora powinna być zdjęta. Zamówiłem także kolanko.

Do dyszy to się raczej nie będę dotykał tylko podskocze do serwisu i mi zmienią, tylko teraz mi powiedzcie jaką dysze wsadzić? (chodzi mi o rozmiar) I jaką wagę rolek?

Dzięki major za filmiki.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 mar 2007, 13:45 
*

Rejestracja: 12 mar 2007, 13:56
Posty: 4
Pojazd:
z tego co wiem to w focusie byl gaznik mikuni i polecaja wsadzic dysze 57.5 ale to tylko ze slyszenia :P co do rolek to masz chyba 5.8gr a przewaznie mowi sie zeby ciut lejsze wrzucic wiec najlepiej jakbys mial zestaw testowy do wyregulowania :P a jak nie to ja bym pewnie sprobowal 4.8gr ;)

ale o regulowaniu to przeczytaj art juniora w dziale tuning ;)

pozdrawiam :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 mar 2007, 14:36 
*

Rejestracja: 29 sie 2006, 20:01
Posty: 7
Pojazd:
Z tego co mi wiadomo to im lżejsze rolki to prędkość mniejsza, ale za to przyspieszenie lepsze, a im cięższe to prędkość lepsza, ale przyspieszenie spada.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 mar 2007, 16:08 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2007, 16:24
Posty: 47
Lokalizacja: ok. Poznania
Pojazd:
lukasz7-77 to dobrze ci wiadomo ale sa wyjatki> Moj kumpel ma zipa mial roli 8g i mu jechal 60 i przyspieszenie zerowe a teraz ma 5,5g i przy ruszaniu ak odkreci madetke na full to idzie zip na kolo a v-max taki sam :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 mar 2007, 14:39 
*

Rejestracja: 29 sie 2006, 20:01
Posty: 7
Pojazd:
Niedawno przyszła paczka, tylko niestety mnie przy odbiorze nie było. W środę zamówiłem, a dziś już jest, polecam ten sklep w 100%.

Jutro albo jeszcze dziś kolanko będzie wymienione.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 mar 2007, 21:27 
*

Rejestracja: 29 sie 2006, 20:01
Posty: 7
Pojazd:
Ale się dziś w********! kiedy próbowałem wymienić kolanko okazało się że nie pasuje, napisałem maila do sklepu i się okazało że zamówiłem Euro II, a Euro II nie pasuje do Euro III. Co mi teraz radzicie? Spawarka w rękę czy kupić drugie kolanko? A tu jeszcze fotki:
Obrazek
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 mar 2007, 21:28 
*

Rejestracja: 29 sie 2006, 20:01
Posty: 7
Pojazd:
Część blokad została już zdjęta. Wczoraj wymieniłem kolanko i leciał prawie 55km/h, dziś zdjąłem tą podkładkę z wariatora i wymieniłem rolki na lżejsze (zalecenie serwisu) i leci 65km/h. Została jeszcze tylko dysza, która będzie wymieniana w serwisie. Koszt wymiany z regulacją gaźnika to 20zł.

Teraz nie wiem czyj prędkościomierz oszukuje, kolega ma Zippa Vapora, jechał 70km/h, a ja 65km/h i go spokojnie brałem.

A co do tego kolanka, które kupiłem w sklepie mieloch.pl i nie pasowało. Towar został odesłany, sprawa wyjaśniona i pieniądze zwrócone.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 mar 2007, 20:06 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 mar 2007, 22:30
Posty: 2
Lokalizacja: Lublin
Pojazd:
Witam. Nie chcę zaczynać nowego postu dlatego spytam tutaj. Mam Hurricana z 2004 r. Kiedy byłem na I przeglądzie prosiłem o jakikolwiek sposób żeby dodano mu osiągów. I teraz skuter leci 65 km/h. I mam pytanie bo wiem czy coś jeszcze jest do odblokowania, czy ta prędkość jest maksymalna dla niego. Nie wiem co zostało odblokowane, ale nie przypominam sobie żeby kolanko było wymieniane, ale nie wiem jak z wario. Zdaję się na wasze doświadczenie w praktyce. Pozdro ...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 maja 2008, 11:23 
*

Rejestracja: 08 maja 2008, 11:11
Posty: 1
Pojazd:
mam keewey hurricane i nie wiem bez blokad ile pojdzie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 maja 2008, 14:51 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
Teoretycznie Hurricane bez blokad poleci koło 70km\h ale w większości przypadków, w praktyce nie przekracza 65km\h. Nexave, jeśli miałbyś oryginalne kolanko to zapomnij że skuter by Ci jechał 65, na pewno masz już odblokowanego, jeśli chcesz więcej to zostaje Ci tunning... Chyba że licznik Ci przekłamuje. Najlepiej jak dałbyś fotkę skutera z tym kolankiem które aktualnie masz założone i wszystko by się wyjaśniło.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2008, 22:06 
*

Rejestracja: 17 maja 2008, 22:00
Posty: 2
Pojazd:
siema mam hurka od xxx lat kupiłem go nowego w 2004r. i mam go do dzis nie był ANI RAZU w serwisie orginalne czesci pozwalają mi na osiągi 70km/h i tu ten bol gdzie blokady nie miał nic grzebane przy silniku jedyna naprawa wymiana akumulatora to mnie martwi ... czy mogly mi sie same zdjąc przejechane mam 2439 km a jesli je mam czy mam je zdjąc dla jeszcze lepszych osiągów piszcie moje gg 1719867
P.S troche słaby start mam od 40km/h dopiero wskazówka szybciej idzie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2008, 22:22 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 lip 2007, 23:17
Posty: 297
Lokalizacja: Rybnik
Pojazd:
tubis5 blokady same nie mogły się zdjąć .. Znam przypadku co w seryjnych skuterach nie było blokad.. ale to były zawsze wyroby podobne do Keewaya Focus'a .. Tak więc Twój huracan ma jeszcze blokady.. I jak chcesz mieć przyśpieszenie i V max trochę większe, to jak najbardziej ściągnij te blokady ..

Pozdro ;)




_________________

..Gucia za nic nie oddam! ^^
..A Bashan- to bashan! ^^

.mały powrót na forum!
GG? 4864242
Pzdr




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2008, 22:30 
*

Rejestracja: 17 maja 2008, 22:00
Posty: 2
Pojazd:
ok dzieki ale mysle ze 80 przekroczy mysle ze mi jeszcze dlugo posluzy nawet jak kupie auto to teraz moze jakies porady i wsparcie co do bloka bo jestem cienki lecz mysle ze dałbym sobie rade jakbym wiedział jak to zrobic




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 kwie 2009, 20:34 
*

Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:28
Posty: 2
Pojazd:
mam hurricana i nie wiem czy zdjac blokady leci mi 50km/h jak sie jedzie mozna zasnać problem w tym ze jeszcze 4 miesiace gwarancji. po zdjeciu blokad skuter sie psuje ?? pozdro piszcie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2009, 21:57 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 8:06
Posty: 990
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd:
Skuter nie psuje się po zdjęciu blokad, musisz je umiejętnie ściągnąć. Jak się na tym nie znasz to albo zleć to w serwisie albo poproś kolegę który się zna.




_________________

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2009, 22:59 
***

Rejestracja: 02 paź 2008, 20:12
Posty: 564
Pojazd:
mmaarraa1 ,Szczerze zależy na jaki model trafiłeś ale miej nadzieje że na dobry. Ja jak kupiłem hurricana w tamtym roku to po miesiącu miałem ochotę go sprzedać :/ miałem tyle napraw że już miałem prawo zażądać od nich pieniędzy za ten skuter..


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 23:01 przez Majkel92, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2009, 20:13 
*

Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:28
Posty: 2
Pojazd:
Majkel92 ja mam ten dobry model bo mam skuter 7 miesiecy i chodzi bez zarzutów coraz lepiej doszlem do wniosku ze poczekam do konca gwarancji i wymieniam dysze spawam ta rurke od tlumika i waritor (podkladka ) i jakies 65 do 80 powinien leciec. narazie pod poZodna gorke leci 50 na blokadach. pozdro




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2009, 6:24 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2008, 0:32
Posty: 95
Lokalizacja: Warka
Pojazd:
mmaarraa1, Hurricane od 2007 roku nie polecie nawet 73 km/h. Musiałbyś zmienić przełożenie ze starszych Hurriacne'ów.



Ej chłopaki powiedzcie mi jaki jest rozmiar rolek w Hurricane i do seryjnego jakie najlepiej włożyć. pzdr ;) :D




_________________

Keeway Hurricane

Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden k(L)ub


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009, 8:51 przez mielny09, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy