Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:47



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 04 cze 2018, 8:09 
*

Rejestracja: 04 cze 2018, 7:28
Posty: 7
Pojazd: Kymco Super 9
Witam, mam prośbe o porade kupiłem Kymco Super 9 chłodzony cieczą 2011r 14tys przejechane. W serwisie w którym bede go robił polecili mi dokupić do niej wariator malossi multivar, Wydech Tecnigas Next R i Pasek napędowy Dayco Kev i powiedzieli że 90 bedzie latał i rozpedzanie dobre bedzie. na reszte póki co brak funduszy. Mam pytanie odnośnie dalszego tuningu czy jest w ogóle sens przerabiać bardziej jeśli tak to bardzo proszę o dokładną porade co wymieniać dalej po kolei. A no i jaki olej polecacie do przekładni i baku i czy zmieniać świece na inną?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 04 cze 2018, 8:26 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Jeśli chodzi o pasek to jest jedno ale . A mianowicie do seryjnego sprzęgla to on się na nadaje bo bardzo je zniszczy . Kup bando wzmacniany i śmigaj . Po drugie on na pewno będzie dobrze jezdził jeżeli panowie w serwisie odpowiednio go wyregulują ( napęd , gaznik itp.). Czy warto robić taki tuning? Ja uważam że tak . I co do oleju to lej full syntetyka np castrola , motula czy jakiegoś ipona ( olej do mieszanki ) . To tyle ode mnie , mam nadzieję że trochę pomogłem :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 cze 2018, 13:27 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Mamy s9 ac z next-r i dyszą 85, leci 77-80km/h realne, licznikowe 87-90 przy dość niskich rpm więc myślę że warto. Nie warto natomiast lecieć w grubszy tun bo nie opchniesz tego potem. Chyba że silnik minarelli wsadzisz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 cze 2018, 13:46 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Dlaczego nie opchnie ? Ja osobiście wolałbym kupić skuter na lepszych częściach niż seryjne . Oczywiście jeśli wszystko by jezdziło tak jak należy :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 cze 2018, 14:31 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Bo znam rynek i super9 nie opchnie za tyle ile p/g albo mina na takim samym secie. Poza tym łatwiej schodzą pojazdy z 50cc cylkiem. Albo inaczej: za super9 na jakimkolwiek secie i stanie nie dostanie więcej jak 4 tysie. Ludzie w 90% kupujący skuter patrzą na cenę, dopiero potem na części, a jak tam będzie 70cc to taki nieogarnięty kupujący pomyśli że pali jak smok i podziękuje. Dołóż do tego przekonania że Kymco to china....Oczywiście nie zniechęcam do tuningu, wręcz przeciwnie, jak masz LC to polecam airsala 74cc od kolegi z olx za śmieszną cenę (nówka), do tego minimum C16, najlepiej C20 i gaźnik 21mm.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 cze 2018, 14:36 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
No to teraz mi to ładnie wyjaśniłeś :D. Ale tuning robimy dla siebie a nie na sprzedaż więc wydaje mi się że warto w tym Kymco modzić :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 cze 2018, 17:09 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Sam bym też modził ^^ fabryczne przełożenia dają pole do popisu, a łożyskowana przekładnia i mocny wał dopełniają.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy