Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:19



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 maja 2018, 20:21 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Witam panowie mam taką sprawę iż Mój wydech metrakit ecologic jest strasznie głośny, ( mi to nie przeszkadza) no ale inni się skarżą już parę ludzi się przytrafiło co do niego i straszyło policja zwłaszcza Lokatorzy z bloku :P i tu moje pytanie czy dałoby się jakoś wyciszyć go? czy to możliwe ze po 2000km+/- mogła paść wata w tłumiku?Znaczy moje organoleptyczne spostrzeżenia to zaolejenia na końcówce wydechu przy tych chromowanych listwach przy śrubach jak i przy samej rurce którą wylatują spaliny. Czy Wymiana waty jak i uszczelki pod cylindrem da mi trochę spokoju od sąsiadów czy lepiej poszukać innego wydechu?Bo mój problem to wygląd ze nie chce wracać do serii i szkoda osiągów,proszę o jakieś podpowiedzi :)




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 09 maja 2018, 22:51 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8323
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
damiano20017 pisze:
Czy Wymiana waty jak i uszczelki pod cylindrem da mi trochę spokoju


Zalezy w jakim są stanie. Na pewno coś da ,ale sam wydech w sobie też może być głośny przez wiele innych czynników ,np. ruszanie z wysokich obrotów (regulacja napędu)




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 maja 2018, 17:55 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Czy mogę użyć waty budowlanej mineralnej? Bo jedni polecają a jedni negatywnie oceniają taką watę, a przede wszystkim taką wate wciska się maksymalnie grubo i na ścisk ile się da czy jakieś inne techniki?
Czy da się sprawdzić stan waty bez wymiany jej? Bo chciałbym sprawdzić ale nie chce żeby sie rozsypała przy rozbiórce :D




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 maja 2018, 21:01 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Olej tych pseudo sąsiadów, nic nie zrobią, chyba że rzeczywiście odbiega hałasem od normy. To jest 2t, musi być głośne, ma homologację, jak co mówisz, że taki kupiłeś i na wszystko homologacja to mandatu nie dadzą, byle na spokojnie. Policja też do tego podchodzi że sąsiedzi mogą się odgrażać albo po prostu takie uroki bloku. Dla spokoju zmień watę, uszczelki, zadzwoń po dzielnicowego i poproś by wyjaśnił tym którym przeszkadza, że sqter nie łamie prawa, więcej na policję nie zadzwonią :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 maja 2018, 19:47 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Znaczy Wiesz scoot metrakit raczej ma no ale całemu blokowi nie przeszkadza tylko jednemu staremu dziadowi który mówi że go to wku** ale mam go gdzieś inni sąsiedzi na pewno jak by im przeszkadzało to by kulturalnie zapukali i poprosili a nie wydzierali się z okna jak taki wieśniak :) No ale do sedna dziś odkręciłem Końcówkę z nadzieją że wyjdzie mi tak samo łatwo z niej obudowa ale no myliłem sie i nie wiedziałem jak to zdjąć z mojego wydechu, oczywiscie poszarpałem uszczelke ale silikoniarze byli wczesniej wiec i ja dorzuciłem troszke swojego no i oczywiscie po zlozeniu zrobiłem ten test czy jak na odpalonym silniku zatkam rure to czy zgaśnie i ku mojemu zdziwieniu skuter normalnie pracował jak zatkałem wylot i dobrze się wkręcał, nawet obroty mu nie spadły i tutaj kolejny problem gdyż spaliny wydobywają sie nie z uszczelki końcówki z dyfuzorem a z tej chromowanej otoczce przy uszczelce końcówki wydechu i na to chyba wata nie ma wpływu, oczywiście i z połączenia wydechu z cylindrem :) No ale cylinder to mam i sylikon i nowe uszczelki to jakoś uszczelnie to, ale co zrobić faktycznie z tą chromowana obudową gdzie spaliny hulają jak przyłożę rękę? Wie ktoś może jak zdjąc tą osłonke? bo nie chce sobie tego wydechu porysować całego, dodam że kupiłem ten wydech w stanie idealnym nowym z 500km przebiegu, ja sam zrobiłem może z 1000km




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 maja 2018, 20:54 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Daj zdj o co chodzi dokładnie, jak zatkasz wylot z dyfuzoru a nie silencera i nie zgaśnie to masz robotę bo tak być nie może. Jak zatkasz silencer i nie gaśnie a na dyfuzorze zgaśnie to raczej nic z tym nie zrobisz bo 3 śrubki jedynie to trzymają i je łatwo zerwać. Jak jedna osoba się wkurza to naprawdę olać go. Idealnie jak zatkasz wylot i w pare sekund zgaśnie - im szybciej tym lepiej.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 maja 2018, 21:25 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Właśnie nie wiem jak wrzucić tu fotki :(
No końcówkę wydechu jak zatkam to nie gaśnie a przedmuchy są na końcówce ale na cylindrze z wydechem raczej też ale to sobie uszczelnię.
I własnie chodzi o to by może jakoś uszczelnić końcówkę wydechu bo uszczelka miedy dyfuzorem a nią raczej trzyma i jest w porządku tylko na końcówce w tych miejscach pojawia sie sadza co świadczy o tych przedmuchach.




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy