Dzisiaj jest 22 lip 2014, 21:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
*

Pojazd:
Witajcie.
Z racji tego, że jestem początkujący w tej dziedzinie motoryzacji mam kilka pytań.
Dopiero mam zamiar zacząć uczyć się na jednośladach i chciałbym wiedzieć:
1) od czego najlepiej zacząć naukę jazdy ( chodzi o sprzęt)
2) na co zwracać uwagę podczas jazd z "L"( z opowiadań znajomych wiem, że zdarzają się instruktorzy bez talentu do uczenia innych i do wszystkiego trzeba samemu dochodzić)
3) czy egzamin jest trudny dla osoby, która wyjedzie minimalną liczbę godzi?
4) czy po uzyskaniu prawka na "A" zaczynać od słabszych maszynek by zdobyć doświadczenie i powoli wymieniać na coś mocniejszego czy od razu rzucić się na głęboką wodę?

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Pojazd:
Zaczynasz od takiej pojemności na jakiej bedziesz zdawać . Podczas jazd to rzecz jasna słuchać instruktora jak i myśleć, tzn. kontrolować sytuacje na drodze i znaki. Nie poczuwać się zbyt pewnie, bo to moze zgubić .
Trudny raczej nie, jak opanujesz jazdę i załapiesz bakcyla . A jeżeli nie czujesz sie pewnie poproś kogoś o użyczenie sprzętu biegowego , gdyż automatów/skuterów nie polecam.
Po uzyskaniu tego plastiku polecam zaczynać od 125 a 250 w 4t . 2t nie polecam dla żółtodzioba.
Powodzenia ;P

TGB r50x - http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p=1911845#1911845

Ogień na tłoka!

**
Awatar użytkownika

Pojazd: GSX-R k5, Probe II
Wszystko zależy (jak zawsze) od funduszy. Na pierwsze moto nie kupowałbym funkiel-nówki z salonu choćby mnie było stać, bo jakaś choćby parkingówka jest dość prawdopodobna. Myślę że polecany przez większość GS500 będzie dobrym (i tanim) wyborem, a jak kupisz sztukę w przyzwoitym stanie to również bezawaryjnym. Jeśli jednak chciałbyś coś nowego/ładniejszego/droższego, to myślę że taka ninja 300 jest bardzo w porządku. Na duże maszyny od razu się nie pchaj, bo teoretycznie zapewne będziesz 'jechał', ale wyćwiczenie dobrej techniki zajmie bardzo długo (lub w ogóle jej nie nabędziesz), no chyba że jesteś jakoś niezwykle utalentowany.

Co do kursu - prawda jest taka, że owszem, na kursie nauczysz się podstaw jazdy, w końcu po coś on jest. Ale nic nie zastąpi doświadczenia i obycia na drodze, które zdobędziesz później. Na 2 i 3 pytanie ciężko mi odpowiedzieć, bo jeżdżę od dziecka. Mimo wszystko pewnie zauważysz przy czym nie czujesz się pewnie i pytaj instruktora o wszelkie możliwe rady w tym kierunku, jeśli sam Ci ich nie będzie skłonny udzielać. Życzę powodzenia :)

Obrazek

*

Pojazd:
2) Niestety tutaj jedynie możesz zdać się na doświadczenie innych kursantów, oni Ci powiedzą czy warto było iść do tego a nie innego instruktowar
3) ja wiem... jeśli nie "przehulałeś" tych godzin, to nie powinno byc problemów
4) jeśli już wiesz czym bedziesz jeździł, to trzymaj się twardo tej jednej pojemności

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]