Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:37



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 25 mar 2013, 18:01 
*

Rejestracja: 25 mar 2013, 17:13
Posty: 3
Pojazd:
Witam,

mam propozycję dla wszystkich skuterowców z powiatów objętych małym ruchem granicznym z Rosją (http://grandtourpoland.com/startuje-mal ... ningradem/)

Otóż w tym sezonie wybieram się na małą, 2-3 dniową wycieczkę do Obwodu. Ruszam z Nowego Dworu Gd. przez Elbląg, Tolkmicko, Flombork i Braniewo do przejścia granicznego w Gronowie. Dalej przez Mamonowo do Kaliningradu na cały dzień i nocleg. Następnego dnia zamierzam odwiedzić Bałtijsk (z noclegiem lub nie).
Z Elblągo do Bałtijska najprostszą drogą to tylko około 160km ale zamierzam krążyć i po drodze odwiedzać różne ciekawe miejsca i obiekty jak np. opuszczone lotnisko, różne ciekawe wioski itp.
To tylko ogólny zarys trasy bo nie mam jeszcze dokładnego planu (zresztą bez przesady z planami, spontany są najlepsze ;)

Co do kosztów:
cena paliwa w Rosji to około 3.10-3.50 zł za litr. Nocleg w zwykłym pensjonacie z łazienką i tv w Kaliningradzie to około 500 rubli (50 zł) ale w sezonie będzie zapewne drożej (planuje góra 2 noclegi), plus koszty jedzenia i dodatkowe pieniądze na wypadek awarii, konieczności naprawy skutera itp. Napojami nie trzeba się martwić bo 1L Jelzina to ok 20 zł ;)
Oczywiście trzeba posiadać ważny paszport i przepustkę za 20 euro, która upoważnia do wielokrotnego przekraczania granicy przez 2 lata.
jak widać koszty są niewielkie a wycieczka może być całkiem ciekawa.
Ja jadę na pewno, planowałem jechać sam ale pomyślałem sobie, że fajnie by było gdyby ktoś się do mnie dołączył. Żeby było jasne: ja nie organizuję wyprawy, tylko proponuję, że można się do mnie dołączyć na własną odpowiedzialność. Tempo spokojne, turystyczne 80-90 km/h najlepiej w niewielkiej grupie.
Termin? Do ustalenia, mi najbardziej pasuje czerwiec lub wrzesień ale nie wykluczam lipca i sierpnia.

Propozycję pozostawiam do rozważenia i serdecznie namawiam, może być bardzo fajnie ;)
osoby chętne proszę o kontakt na mszyszka91@gmail.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy