Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:47



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 21 wrz 2013, 9:43 

Rejestracja: 21 wrz 2013, 9:25
Posty: 0
Pojazd: Peugeot Speedfight 2
Mam problem z peugeot speedfight 2 , wario Stage6 sport pro , dzwon sprzęgła polini Speed Bell , sprzęgło Polini 3G , tłumki gianelli slincers . Problem dotyczy tego że regulowałem juz 2 dni i ma okropnego muła do 20 km/h a potem rusza z ogromnym przyśpieszeniem, dodam że rolki wariatora mam 4.5 g centralka originalna od seryjnego sprzęgła , spreżynki sprzęgła , originalne te co były przy zakupie sprzęgła , na innych regulacjach w ogóle nie ruszał :( . Proszę o pomoc , z góry dzięki .


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 02 paź 2013, 9:47 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2013, 22:10
Posty: 264
Pojazd: Toros F16
tako127, Możesz dać twardsze sprężynki.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 paź 2013, 14:19 

Rejestracja: 21 wrz 2013, 9:25
Posty: 0
Pojazd: Peugeot Speedfight 2
Własnie tak zrobiłem i jest lepiej , dzieki za pomoc :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 paź 2013, 20:24 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2013, 22:10
Posty: 264
Pojazd: Toros F16
Nie ma za co.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 paź 2013, 22:44 
***

Rejestracja: 18 gru 2012, 20:54
Posty: 714
Pojazd: Lingben LB50QT-35 50 4T
http://allegro.pl/show_item.php?item=36 ... -sprzedaje user z naszego forum

Warto do chinola 4T?
80cc,gaźnik BT,reszta zamienniki serii




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 paź 2013, 8:10 
*

Rejestracja: 21 paź 2013, 7:22
Posty: 1
Pojazd: Skuter
Witam mam skuterka malaguti f12 no i mam w nim sprzegło sportowe polini oraz wariator sportowy polini i chciał bym kupić rolki do wariatora i sprężynki do sprzęgła oraz spręzyne centralną tak aby miał dobry start :D może jakieś podpowiedzi? Z góry dzięki :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 paź 2013, 22:31 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2013, 1:54
Posty: 164
Lokalizacja: Ostrzeszóww
Pojazd: Keeway Matrix 70cc Sport
Wariator ale jaki Hi-Speed czy SC i jakie masz rolki teraz :) a centralke to +22 powinno starczyć:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 lis 2013, 9:00 
*

Rejestracja: 11 mar 2012, 19:42
Posty: 93
Lokalizacja: Suwałki
Pojazd:
setup
tecnigas next-r
pasek malossi x-special
rolki 5g
skuter leci 70 przy dobrym przyśpieszeniu a jak się nagrzeje już gorzej przyśpiesza
Na dniach wpadną sprężynki stage6 miękkie i nie wiem jaką dać centralkę miękką średnią czy twardą?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lut 2014, 18:17 
*

Rejestracja: 23 lut 2014, 17:54
Posty: 25
Pojazd: Gilera Runner '97
Cześć :) Ostatnio postanowiłem zamontować jakiś fajny wydech do mojej Gilery Runner 97r. (wszystko seria) , najlepiej do 450zł i w miarę cichy, co polecacie? Do tego wario Stage6 Sport Pro. Jakie rolki i centralkę polecacie do tego? Zależy mi głównie na przyśpieszeniu, v-max ~ 85km/h wystarczy. Proszę, pomóżcie początkującemu! :)
Nie jestem zbyt obeznany w tych sprawach, jeśli moglibyście to wytłumaczcie o co chodzi z tym, np. +15%?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: BWs
Post: 24 lut 2014, 19:02 

Rejestracja: 24 lut 2014, 18:35
Posty: 0
Pojazd: skuter
Witam kupiłem Yamahe Bws mam w nim większy gaźnik i wydech sportowy a co w silniku nwm co tam jest zmienione. Teraz jak jeżdżę na 1 kole to jest muł na początku potem coś go zerwie i potem znowu muł co trzeba wymienić żeby od razu szedł na koło i w miarę szybko jechał ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re:
Post: 17 kwie 2014, 8:14 
*

Rejestracja: 20 sie 2013, 13:08
Posty: 64
Pojazd: Peugeot
[quote="wiewor99"]Siemka, mam peugeota vivacity 06. seria i chciałem zapytać czy wystarczyłoby wymienić rolki, sprężynki sprzęgła, sprężynę centralną i wydech żeby poprawić osiągi jeżeli tak to proszę o szczegóły takie jak : twardość sprężynek i centralki oraz wagę rolek.
Z góry dzięki. :mrgreen:[/quote]

zainwestuj w wariator top racing v1 rolki 8g sprężynki czerwone i czerwona sprężyna




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 kwie 2014, 21:40 
*

Rejestracja: 17 maja 2013, 21:28
Posty: 13
Pojazd:
Siemka chłopaki mam sprawe skuter mi odcina :/ przy całym odkręceniu manetki :/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 maja 2014, 8:10 

Rejestracja: 18 maja 2014, 9:43
Posty: 0
Pojazd: Router Sport 50S
witam, mam nie lada problem. mam chinskie 4t. kupilem mu nowy wal za 450zl do cylindra 80cc TEC Performance za 250zl (glowica ma powiekszone zawory i sportowy walek), przekladnie pierwotna za 180zl (pisze ceny zebyscie wiedzieli, ze byle co w niego nie pchalem), wariator polini, sprzeglo polini, pasek kewlarowy, dysze 90 i filtr stozkowy. przed remontem jechal 65km/h a po remoncie 75km/h. wnioskuje, ze tylko przekladnia dodala predkosci a reszta nie pomogla nic. w czym moze byc problem??? co powinienem zrobic zeby jechal troche szybciej i mial kopa??? rolki mam 5gr , 6,9gr i 8,5gr , sprezyny biala +1000rpm, czarna +1500rpm i czerwona +2000rpm. jak je dobrac zeby plynnie to dzialalo??




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 maja 2014, 9:31 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2014, 21:17
Posty: 1102
Lokalizacja: Skarszewy
Pojazd: Piaggio Sfera NSL 50 <3
Do tej china 4t kup większy gaźnik bo seryjny z wieksza dysza roboty nie robi.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 sie 2014, 17:30 
*

Rejestracja: 28 mar 2014, 0:54
Posty: 9
Pojazd: Keeway Matrix
Mam problem, kupiłem wario top racing next generation, sprężyne centralna s6 medium i sprezynki polini żółte. Rolki założyłem 5.5g. Skuter przy ruszania wyje i jedzie max 40 km/ h.

Co mam zmienić?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 sie 2014, 18:47 
*

Rejestracja: 28 sie 2014, 9:35
Posty: 2
Pojazd: Yamaha Aerox 2008r
Siema. spadł mi v-max. mam aeroxa 2008r. skuter przy dodaniu gazu na max wpadał na obroty(wył) a nie przyspieszał wiec pojechalem do mechanika i wymienił sprzęgło. pomogło lecz V-max spadł o jakieś 15km/h. mechanik powiedział że trzeba wymienic: pasek i rolki.
ja wymieniłem wariator na polini super speed evolution razem z rolkami (nwm jakiej wagi) i do tego pasek. ja nie zauważyłem żadnej różnicy po wymianie tych części.( moim zdaniem stare prawie wgl nie były zużyte) . taki sam v -max po wymianie wariatora i paska.
i jak zapalę z kopniaka to czasami zgaśnie jak nie dodam gazu, ale nie zawsze tak jest.
Nie wiem co dalej robic proszę o rady. byc może trzeba wyregulowac gaźnik i rolki na ciężejsze(na v-max)

dodam że jak jadę około 70 to coś zgrzyta.( od tego czasu jak mam te nowe sprzęgło).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 sie 2014, 22:18 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2014, 21:22
Posty: 96
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Pojazd: CPI GTR
[quote]Mam problem, kupiłem wario top racing next generation, sprężyne centralna s6 medium i sprezynki polini żółte. Rolki założyłem 5.5g. Skuter przy ruszania wyje i jedzie max 40 km/ h.

Co mam zmienić?[/quote]

Jest to spowodowane tym, że pasek nie wysuwa się do końca, bo sprężyna centralna jest za mocna i nie pozwala paskowi wejść wgłąb talerzy. Wsadź oryginalną sprężynę centralną, sprawdź i zdaj relacje.

[quote] Siema. spadł mi v-max. mam aeroxa 2008r. skuter przy dodaniu gazu na max wpadał na obroty(wył) a nie przyspieszał wiec pojechalem do mechanika i wymienił sprzęgło. pomogło lecz V-max spadł o jakieś 15km/h. mechanik powiedział że trzeba wymienic: pasek i rolki.
ja wymieniłem wariator na polini super speed evolution razem z rolkami (nwm jakiej wagi) i do tego pasek. ja nie zauważyłem żadnej różnicy po wymianie tych części.( moim zdaniem stare prawie wgl nie były zużyte) . taki sam v -max po wymianie wariatora i paska.
i jak zapalę z kopniaka to czasami zgaśnie jak nie dodam gazu, ale nie zawsze tak jest.
Nie wiem co dalej robic proszę o rady. byc może trzeba wyregulowac gaźnik i rolki na ciężejsze(na v-max)

dodam że jak jadę około 70 to coś zgrzyta.( od tego czasu jak mam te nowe sprzęgło).[/quote]


Rozdzielę ten problem na dwie części. To, że skuter nie jedzie tyle ile byś chciał, to kwestia doboru wariatora i rolek, paska, średnicy talerzy sprzęgła. Robisz tak: Składasz zestaw: dobre sprzęgło (małe sprężynki regulują moment, przy którym skuter zaczyna ruszać, przykładowo żółte sprężynki ok 4000 RPM), do tego bierzesz sprężynę centralną w miarę rozsądnie; najlepiej wziąć tą co masz i pod nią regulować, jakby miał Ci ślizgać pasek, to w przyszłości wymienisz na twardszą. Teraz dobierasz pasek, może być też ten co masz (ważne,żeby jego długość była odpowiednia, żeby nie był ani za szeroki ani za wąski, istota to żeby pasek był dobrze napięty i mieścił się między talerze wariatora i sprzęgła na samym dole i przy samej górze. Jeżeli np. przy całkowicie wysuniętym wariatorze pasek nie jest u samej góry - trzeba zastosować szerszy pasek lub bardziej płaski przeciwtalerz). Ostatnia, najbardziej czasochłonna rzecz, to rolki. Najprościej dobrać je doświadczalnie, stage 1 - przelatujesz rozmiary przykładowo 4 6 8, wybierasz parę najlepszą, np. 4 i 6 i robisz stage 2 - przelatujesz rozmiary pomiędzy 4 i 6 co 0,5 grama. Znowu wybierasz dwie sąsiednie najlepsze wagi i przelatujesz od góry do dołu rozmiary. Tak to najprościej zrobić, uwierz mi - jest znikoma szansa, żeby ktoś przez internet powiedział Ci "Rolki 6g będą najlepsze" i tak faktycznie będzie.

A to, że przy odpaleniu i nie dodaniu gazu zgaśnie, to normalne. Wiadomo, jak kiedyś było nowe, to sprężanie było wyższe i silnik pracował równiej. Jak kiedyś wymienisz cylinder z tłokiem na nowy, to zobaczysz, że wszystko będzie cacy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2014, 18:16 
*

Rejestracja: 28 mar 2014, 0:54
Posty: 9
Pojazd: Keeway Matrix
To znowu ja, dzisiaj wymieniłem centralke s6 medium na tą którą dostałem razem z wariatorem i było jeszcze gorzej, skuter przy ruszaniu wył i jechał 20 km/h. Potem włożyłem centralke seryjna i nic się nie zmieniło. Rolki cały czas 5.5g ( najcięższe jakie były razem z wariatorem) . Może to być wina sprężynek? ( polini żółte) . Pomóżcie bo sezon się kończy a ja autobusem smigam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 sie 2014, 10:06 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2014, 21:22
Posty: 96
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Pojazd: CPI GTR
do Kuba999;

Wycie wyciem, ale jak jedzie? Jedna ważna sprawa. Zanim przystąpisz do strojenia, musisz być pewien, że Twój silnik jest w stanie kręcić wysoko, mowa tutaj o obrotach rzędu 10 000 RPM. Jeżeli Twój silnik bez problemu wkręca się na takie obroty, to nie ma mowy tutaj o jakimś wyciu bez efektu. Powiedz, jaki masz wydech? Jeżeli oryginalny, to on zazwyczaj pozwala kręcić tylko do ok. 8 000 RPM. W takim wypadku nie pozostaje Ci nic innego jak zastosować cięższe rolki wagowe, przykładowo 7g.

Sprężyny na sprzęgle odpowiadają za wysokość obrotów, przy których zaczyna łapać sprzęgło, przykładowo żółte to ok. 4000-5000 RPM. Dzięki nim ruszasz od razu z wyższych obrotów.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 sie 2014, 12:41 
*

Rejestracja: 28 mar 2014, 0:54
Posty: 9
Pojazd: Keeway Matrix
Wydech mam tecnigas next r, skuter wyje i na jedzie na wysokich obrotach ( nie mam Obrotomierza) z vmaxem rzędu 30 km/h

Zastosowalem 3 sprężyny
-s6 medium
- oryginalną
-i tą która dostałem z wariatorem

Przy każdej rolki najcięższe jakie mam 5.5g




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy