Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 18:07



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 18 kwie 2014, 15:20 
*

Rejestracja: 15 lut 2014, 0:56
Posty: 24
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Keeway Ry8
Mam nowy filtr powietrza (stożkowy gąbkowy). gaźnik dobrze wyregulowany, nie dawno czyszczony. Zawór membranowy/płytkowy nowy aluminiowy. Nowa świeca, fajka od świecy. Uszczelniłem ten wydech, jeszcze wczoraj leciałem 60 km/h i skuter się nie dławił nic, ładnie jechał. Dzisiaj już zaczął się dusić jakby za dużo powietrza dostawał, albo paliwo nie dochodziło. Sprawdziłem układ paliwowy, wężyki wszystkie całe. Przepłukałem gaźnik, wężyki, filtr paliwa benzyną estrakcyjną. Nie pomogło. Dalej się dławi przy pełnym dodaniu gazu. Jak od kręcę manetkę na 3/4 to jakoś idzie, ale przy 30km/h już nie idzie tak dobrze. Pełny gaz to z kolei się dusi i chce zgasnąć, jak by się zalewał. Odpuszczę gaz to obroty wracają do normy. Zmieniałem filtr powietrza z gąbki na siatkowy stożek. Nie pomogło.
Teraz pytanie, czy to wina Filtra paliwa czy zapchanego gaźnika? Czy może filtra powietrza? Chce jeszcze kupić oryginalny filtr powietrza i zobaczyć. Czy może to jeszcze coś innego? Pomóżcie :|




_________________

Obrazek


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 18 kwie 2014, 15:33 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Jaki gaźnik ,jak dysza ,jaki cylek?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2014, 15:50 
*

Rejestracja: 15 lut 2014, 0:56
Posty: 24
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Keeway Ry8
Cylinder i tłok oryginal 50 cm. Gaźnik też nie był modzony jakoś. Nie bardzo wiem, ale gaźnik nie był zmieniany od nowości :/ Dysza też chyba oryginalna, chociaż wcześniej jeździł na stożku siatkowym więc może być większa niż była. Ogólnie od kupna wszystko było dobrze, dopóki się gaźnik nie zapchał. Po czyszczeniu iglicę założyłem po środku jak była. Jedynie co zmieniałem to ten filtr powietrza na gąbkowy stożek. Przeczyszczę gaźnik i założe nowy filtr paliwa. Jak to nie pomoże to oryginalny gąbkowy, jak to nie pomoże to pozostaje zmienić dysze w gaźniku

-- 18 kwie 2014, 16:46 --

kupiłem go zmyślą o jeździe, a stale coś się psuje... :roll: Nawet poprzedni właściciel nie wie jaka jest dysza i gaźnik :shock: mam z nim ciągły kontakt, ale nie jest w stanie powiedzieć co jest grane




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2014, 15:50 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Po co wam ten stożek w serii ,dla szpanu,zmień dyszę na większą i reguluj gaźnik. jeśli masz papierowy filtr paliwa to wymień na nowy ,papierowego nie da się wyczyścić, może jest przytkany i nie dostarcza odpowiedniej dawki paliwa do gaźnika.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2014, 15:57 
*

Rejestracja: 15 lut 2014, 0:56
Posty: 24
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Keeway Ry8
Problem w tym że kupiłem go ze stożkiem. Potem założyłem nowy gąbkowy, ale teraz widzę, że trzeba zmienić na normalny oryginalny gąbkowy z obudową. Założenie ten filtr powietrza i filtr paliwa nowy. Przeczyszczę gaźnik i zobaczymy... Jak nie to większa dysza




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy