Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 2:53



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5560 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266 ... 278  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 20 kwie 2014, 10:59 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2012, 13:38
Posty: 1668
Lokalizacja: Pasłęk
Pojazd: Bora VR5 2.3
Revo Ziomek ma u mnie jette 86 rok no kur... perełka bierz jette i odnawiaj ! :D Jetta ziomka mam nadzieję że cię zmotywuje :D

Michał019 Zapytaj się kumpli ile ich v-tec pali na 100km i czy to wynik samego paliwa czy też z olejem ;] ziomek u mnie miał honde z seri 90 był zrobiony 180 fakt szło jak szatan ale zaraz uszczelkę wydmuchało później remont i cały się posypał :P w końcu kupił passata b4 i jest zadowolony

Obrazek

Obrazek




_________________

Regulamin ! :D regulamin-forum-t3.html

Polerowanie Felg i Przerabianie lamp

http://imgur.com/a/8DTBO


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 20 kwie 2014, 12:09 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 paź 2010, 16:24
Posty: 3001
Lokalizacja: Słopnice
Pojazd: nissan
Jeeta jeszcze przejdzie nawet ładna to samo golf 1 i 2 ale 3 to nie oszukujmy się szału nie robi.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 12:32 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 mar 2011, 13:22
Posty: 220
Pojazd: BMW e46
Michał019 pisze:
mnie kumple cały czas najeżdżają że TDI, wyznawcy V-teca...

x2, :mrgreen:
Fajnie jest mieć coś mocniejszego, ale jak na tą chwilę ekonomia górą :mrgreen:




_________________

Live for the moment...
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 12:33 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 mar 2009, 12:58
Posty: 1103
Lokalizacja: Bielsko
Pojazd: 147 JTDm
Dobra trója nie jest zła. Gdyby mk3 nie gniły to bym teraz szukał jakieś tylko w trzech furtkach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nawet kadika da się dobrze zrobić :mrgreen:
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 12:49 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 paź 2010, 16:24
Posty: 3001
Lokalizacja: Słopnice
Pojazd: nissan
Choćbyś jak fajnie zrobił golfa 3 i niewiadomo ile kasy w to włożył to i tak nadal to tylko golf, co innego corrado,scirocco,80 coupe.
To jest coś:
Obrazek

Obrazek


Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 19:48 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2013, 19:26
Posty: 812
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pojazd: Gilera Runner 125vx/Octavia :)
Revo pisze:
Michał chyba wiem skąd masz te felgi :D , one byly też na czarnej skodzie jak sie nie myle :D .
Felgi są świetne i jeśli kiedyś będzie u mnie skoda a taką mam zamiar kupić kieeedys tam to posadzę ją na takich felach... :) . Pochodzą one od Audi rozstaw się zgadza i jaki tam jest rozstaw Michaś ? :)


Były w czarnej Skodzie na WWL :mrgreen:

Dokładnie, są od Audi A8, ale rozstaw nie jest ten sam co u mnie w Occie :) Skoda ma 5x100, a te felgi mają 5x112.. musiałem załatwić sobie 2 sztuki dystansów 15mm zmieniające rozstaw :wink:

Traczu, Nie patrzą na to, tak samo na rdze która jest wszędzie.. ważne by V-tec się włączał tam gdzie moje TDI kończy :mrgreen:

Karol85, Dokładnie zgadzam się z Tobą... Silnik fajny, mocny, ale według mnie już są przesadzone historie o nim :wink:

capekpl1, Każdy ma swoje samochody marzeń :) dla mnie takim samochodem marzeń jest Kadett GSI...

Obrazek
Obrazek

Tata miał kiedyś tylko w 1.3 i z dzieciństwa najlepiej białaska wspominam :mrgreen:




_________________

Zapraszam :)

Gilera Runner :)

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... 9#p2368089

Skoda Octavia :)

viewtopic.php?f=16&t=347302&start=20




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 20:08 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:44
Posty: 1516
Pojazd: C4
U mnie po mieście starsze państwo jeździ Jettą A2 USA w kolorze jasny brąz. Środek brązowy typowo USA, detale USA, piękny.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 20:46 
***

Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57
Posty: 1126
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: Coś co ma 4 kółka..
Powiem tylko tyle, nie najeżdżajcie na vteci czy ogólnie silniki japońskie, że żłopią olej, bo te tedeje też super nie są.. Każdy ma na to inny pogląd, niejeden powie, że tdi to gówno, bo ciągle się coś sypie, ale co się dziwić jak diesle z zachodu mają już po 300-400+k km.


Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, 12:47 przez Darex, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 21:05 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 mar 2011, 13:22
Posty: 220
Pojazd: BMW e46
No i pochwaliłem, ni stąd, ni zowąd muł jak cholera, turbina?




_________________

Live for the moment...
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 21:09 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:44
Posty: 1516
Pojazd: C4
N75, przepływka, nieszczelność, pacz po kolei. Jakie dokładne objawy? Wkręca się na obroty normalnie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 21:23 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
v-tec :roll: ludzie tu nie ma żadnego "-" jest VTEC a NIE V-TEC co najwyżej może być i-VTEC, VTEC-e ale nigdy inaczej "!!"
Wielcy fachowcy a prostego skrótu nie potrafią zapamiętać :mrgreen:

Sory nie mogłem się powstrzymać taki karygodny błąd aż kuje w oczy :twisted:




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 22:14 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2013, 19:26
Posty: 812
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pojazd: Gilera Runner 125vx/Octavia :)
razor99 pisze:
v-tec :roll: ludzie tu nie ma żadnego "-" jest VTEC a NIE V-TEC co najwyżej może być i-VTEC, VTEC-e ale nigdy inaczej "!!"
Wielcy fachowcy a prostego skrótu nie potrafią zapamiętać :mrgreen:

Sory nie mogłem się powstrzymać taki karygodny błąd aż kuje w oczy :twisted:


Wybacz :mrgreen:




_________________

Zapraszam :)

Gilera Runner :)

http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... 9#p2368089

Skoda Octavia :)

viewtopic.php?f=16&t=347302&start=20




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 kwie 2014, 23:33 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2008, 12:54
Posty: 1151
Lokalizacja: Mrągowo
Pojazd: Wir leben Autos
Gdyby VTEC przejechał bez większych awarii tyle co TDI (podam tu kultowe AFN) to cieszyłbym się z tego.
Darex pisze:
że tdi to gówno, bo ciągle się coś sypie

Silnik sam w sobie się nie sypnie, tutaj klęka osprzęt od turbiny najczęściej.

Zresztą- co tu porównywać. Klekota na sterydach vs wolnossąca benzyna. Albo porównujemy silniki o takich samym źródle zasilania albo w ogóle. W uj mnie strzela takie coś.

Jak Hondziarze śmieją się z czegoś to należy zapytać, czy uzupełnili olej i czy ruda nie pożera budy :D Bo o ile mógłbym mieć Civica VII i VIII (a w usportowionych wersjach to już bajka) to jednak VI i V to jakieś nieporozumienie. W pyte, że niby silnik kultowy jak buda zaraz się rozleci :lol: . A tuningi, jakie odwalają są nieraz gorsze od agro Golfów. Lampy soczewkowe z ringami i tylne a'la Lexus- trzeba nie mieć gustu aby coś takiego odwalać. A jak jeszcze dopisze JDM to całkiem żal dla właściciela.




_________________

Obrazek
"Tuskobus to ściema, szczaw jest prawdą."




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2014, 7:32 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
czarekcw, vtec jak przejedzie 300-400tyś km to będzie dobry wynik bo to wysokoobrotowy silnik z wysoką mocą. Który jednak służy do zapie... a nie blokowania lewego pasa jak AFN :twisted: To są dwa różne silniki, które jednak dzielą lata świetlne jeżeli chodzi o stopień zaawansowania. A branie oleju to przypadłość każdego japońskiego silnika ze zmienną fazą rozrządu i tego nie obejdziesz jak to mówią albo rybki albo akwarium albo moc i osiągi albo długowieczność




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2014, 7:54 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 mar 2011, 13:22
Posty: 220
Pojazd: BMW e46
kEru! pisze:
Jakie dokładne objawy? Wkręca się na obroty normalnie?

Właśnie nic po za spadkiem mocy nie odczułem, na razie nic nie będę grzebał, znajomy może ogarnie, bo to nie je moja bajka :lol:




_________________

Live for the moment...
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2014, 9:10 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 cze 2009, 23:25
Posty: 1409
Lokalizacja: Płock
Pojazd: mamy, taty i siostry
Jako, że chwilowo zostałem bez audi(sprzedane), zacząłem poruszać się Hondą HRV 1.6 vtec(124KM chyba).
I jak już ktoś poruszył ten temat:
1.Vtec bierze olej, ale czemu? Mam teorię od mechanika.
Nie wiem jak w innych, ale w tym, który teraz ujeżdżam jest jakaś pompka(ponoć) i ona wtryskuje troszkę oleju do cylindrów od góry(stąd może pojawić się kopcenie. Np. istnieje silnik vtec 180KM - pojemności nie pamiętam, ale jakiś bardzo rzadki model w Polsce - który kopci cały czas. I nie ma się czym martwić). Taką teorię przekazał mi mechanik "hondziarz", jak odbierałem hrvkę w piątek z Katowic.
Ile w tym prawdy, nie wiem. Ale teoria ciekawa :)

Druga sprawa, że przejechałem nią z Katowic do Płocka(kto zna trasy wie: E75, później trochę A1 - ciśnięcie i za Kutnem końcówka spokojna.
Leciałem przelotowo 130-150km/h(sporo jak na to auto) i spalił sobie koło 300ml oleju :shock:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2014, 10:13 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sie 2009, 11:43
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Jaką pompke ? hahahahah. Wpierdzielają olej, bo padają uszczelniacze zaworowe , oraz pierścienie olejowe na seryjnych tłokach, bo zostały źle zaprojektowane. Jak się zakłada jakieś aftermarketowe tłoki doprężające, albo odprężające, które są inaczej zaprojektowane, problem najczęściej znika - zauważcie, że większość np. turbodoładowanych hondziałek zrobionych na poziomie rzadko dymi :) I o ile mój poprzedni silnik palił niewyobrażalne ilości oleju (Razora kiedyś prawie udusiłem jak ścigałem się z jego Yarisem i wjechałem przed niego :P), tak nowy który miał przebieg 120 tysięcy w momencie włożenia go do budy, nie palił nic oleju - raz przez pół roku zapomniałem sprawdzić (a samochodu nie oszczędzałem nigdy, bo z założenia hondą się zapierdziela) i nadal był max poziom - ew może 1 mm w dół poszło :) A paliła w trasie (silnik D15 z dołożonym 4-punktowym wtryskiem, krótka skrzynia, brak kata - łapał odcinke na 5 biegu, dojebanie miał całkiem całkiem :) ) ok. 4 litry, jak się umiejętnie jeździło (i nie mówię o wolnej jeździe, bo na trasie wwa-gdańsk, tam gdzie się dało, to leciałem na max'a :)), a w mieście dało się spalić i 6L i 15 :)




_________________

Hondziałke




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2014, 13:35 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2008, 12:21
Posty: 1116
Lokalizacja: Miami
Pojazd: 5 jachtów w porcie 8 ferrari
razor99 pisze:
wysokoobrotowy silnik z wysoką mocą. Który jednak służy do zapie... a nie blokowania lewego pasa jak AFN


Taa tylko większość V i VI to 1.4 75-90KM. Zapierdzielaki jak nie wiem co :lol:

U mnie to pół okolicy honda i honda i 1,4 sticker gdzie się da, fluo 14" i basowy wydech i śmiać mi się chce jak oni pałują a ja ich wciągam starą 5er w najsłabszym silniku w lpg :<




_________________

razor99 pisze:
jedyne i słuszne auto to golf w dieslu




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2014, 13:49 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 18:03
Posty: 1716
Lokalizacja: Dubaj
Pojazd: Peugeot 308
tak jest :roll:




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2014, 14:57 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
DamianMAl, tylko te 75-90 konne silniki nie mają VTEC`a tylko jak już coś mają to namiastę VTECa czyli VTEC-E bo jakbyś trafił na D15Z6 lub D15Z9 w 5genie to byś inaczej gadał :mrgreen: już nie ma co mówić o B16 czy B18 na vtecu, ale co kto lubi jedni wolą dolewać olej i jeździć kosiarką a inni wolą mieć jednak nadrabiać moc pojemnością czy chociażby turbo :mrgreen:

Ale to nie temat o hondach i nie ma co dalej spamować jak komuś się chce to może o japońcach założyć temat :mrgreen:




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5560 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266 ... 278  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy