Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 13:19



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 05 lip 2014, 21:01 
*

Rejestracja: 05 lip 2014, 20:57
Posty: 10
Lokalizacja: Stolica
Pojazd: Kymco Vitality
Witam wszystkich,

Generalnie mój skuter, jakim jest Kymco Vitality jest już w pełni odblokowanym skuterem (wszystkie blokady są pozdejmowane) i rzeczywiście - odczuwa się to, aczkolwiek... oczekuję i chciałbym aby mój skuter jeździł trochę bardziej agresywniej i po prostu - szybciej.
Chciałbym aby był bardziej zrywny.
Nie oczekuję cudów, bo wiadomo, że to skuter, jednak z uwagi na to, że na skuterze ze znajomymi robię czasem dłuższe trasy (po prostu to lubię), to wymagam większej prędkości i chociaż troszkę lepszego przyspieszenia (bo nie oszukujmy się - odblokowana seria i tak nie jest zła i "jedzie").

Na początku też chciałbym wspomnieć, że nie chcę jakoś w ten skuter bardzo dużo inwestować, bo w późniejszym czasie i tak pewnie zmienię na coś innego, mocniejszego i nie będzie to już skuter, jednak do tego czasu chciałbym go trochę podrasować, aby mieć ten "fun" z jazdy chociaż przez ten czas do kiedy dokonam zmiany na inny sprzęt.

Co pierwsze w nim wymienić? Dużo znajomych wspomina mi, że tłumik tu zrobiłby dużo, więc jak myślicie?
Rozejrzałem się za wydechami i natrafiłem na tłumik o nazwie Tecnigas Next-R, co o nim myślicie? Dobry tłumik czy raczej nie opłaca się w niego inwestować?
Zależy mi na tej pierwszej zmianie - aby ona rzeczywiście dała o sobie znać i żeby rzeczywiście dało się ją odczuć poprzez chociażby wzrost prędkości albo przyspieszenia.

Planowałem zrobić wszystko sam, lecz wolę sięgnąć po opinię specjalistów (mam nadzieję, że tacy tutaj są), gdyż wiadomo... każda opinia wpływa na decyzję i każdy może mi coś doradzić lub odradzić, czego właśnie od Was oczekuję.

Tak więc... co zmienić jako pierwsze, aby dało o sobie znać?
Planuję stuningować go, lecz też nie chcę w niego wkładać majątku, wiadomo.
Zależy mi na optymalnym tuningu, typu nie duży koszt = dobre osiągi.
Co byście mi polecili? Jaką konfigurację? Oczywiście nie chodzi mi tylko o wydech, bo są także inne części do wymiany.

Rozpatrzę każdą opinię i nie pogardzę dłuższymi wypowiedziami =).
Z niecierpliwością czekam na Waszą odpowiedź,
Pozdrawiam, Kamil.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 06 lip 2014, 17:05 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwie 2013, 13:22
Posty: 907
Lokalizacja: rzechcino
Pojazd: piaggio nrg
wydeszek da troche mocy ja zebym u sb cos robił to cylinder gaznik wydeszek i naped dobrze wyregulowac do kymco czesci sa troche drogie to na sam poczatek wydeszek bd najlepiej kupic co do technigasa sie niewypowiadam bo niemiałem z takim stycznosci




_________________

moja YAMAHA zapraszam do sb yamaha-booster-remacik-od-zera-powoli-do-celu-t397350.html


boster numer 2 mbk-booster-nowy-projekt-t408779.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lip 2014, 20:29 
*

Rejestracja: 05 lip 2014, 20:57
Posty: 10
Lokalizacja: Stolica
Pojazd: Kymco Vitality
a z jakimi wydechami miałeś styczność? mógłbyś jakiś polecić? być może są lepsze wydechy od Tecnigasa Next-R?
Chodzi mi o dobry tłumik, ale za ROZSĄDNE pieniądze =)
dziękuję za zainteresowanie się tematem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 lip 2014, 6:53 
*

Rejestracja: 07 lip 2014, 6:47
Posty: 3
Pojazd: Yaroxx
Kolega w Vitalce ma Tecnigasa Treka. Osiągi są ponad 80 przy bardzo dobrym przyspieszeniu. Ale oczywiście aby był efekt trzeba wyregulować. Mógłbyś dać u siebie jakiś lżejszy wariator, przyspieszenie z pewnością by Ci się podniosło.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 lip 2014, 9:15 
*

Rejestracja: 05 lip 2014, 20:57
Posty: 10
Lokalizacja: Stolica
Pojazd: Kymco Vitality
Patrzyłem także na wydech Leovince TT i jak myślicie? Lepszy od Tecnigasa Next R? Oczywiście patrzę na wydechy, które będą pasować do Vitality.
Jeśli chodzi o zależność to tak jak mówiłem - patrzę na wydechy pod kątem dobre osiągi = nie za wysoka cena.

Aha, no i z tego co się orientuje to do tłumików dodają w zestawie także rolki, które są dedykowane pod dany tłumik i skuter już na nich powinien pokazać więcej zapasu mocy.
Co o tym myślicie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 lip 2014, 17:51 
*

Rejestracja: 07 lip 2014, 6:47
Posty: 3
Pojazd: Yaroxx
testy-wydechow-wykresy-t117626.html

Co do rolek to prawda ale nie zawsze one pokazuję pełną moc wydechu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 lip 2014, 13:39 
*

Rejestracja: 08 lut 2014, 13:53
Posty: 18
Pojazd: Kymco Vitality 2t
Ja osobiście posiadam wydech Tecnigas Q-Tre w mojej Vitalit'ce. Jestem w miarę z niego zadowolony za niewielkie pieniądze. Podniósł mi v-max o 10km/h jak i lekko przyśpieszenie. Teraz mam zamiar zainwestować w wariator Malossi Multivar ponieważ czytałem wiele o nim na forum i pozytywnie mnie zaskoczył.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy