Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 6:25



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 30 lip 2014, 2:45 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2011, 17:43
Posty: 310
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd: Router Sport 50s
Witam !
Otóż od jakiś 2 miesięcy mój skuter kopci. Jest to cylinder 90cc ( 88cc ) z WM Motor 51mm ( wypukły tłok ). Na nim jest przejechane już koło 1000 km. Na początku nie było aż tak źle, ale teraz jest masakra :( Ostatnio rozebrałem silnik, bo byłem przekonany, że to pierścienie. Ku mojemu zdziwieniu - Pierścienie są jak nowe, cylinder lustro - jest idealnie dotarty :shock: ( mogę śmiało powiedzieć, że te cylindry są super, docierałem metodą gaz do 80% obrotów i puszczanie gazu, aby obroty spadały do ok. 20% obrotów ). Pierścienie wyglądają, jakby może miały z 2 tygodnie użytku. Nawet sprawdzałem, czy nie przepuszcza benzyny, którą wlałem do cylindra z tłokiem - Nawet kropli nie ubyło :roll: . Pomyślałem że to mogą być uszczelniacze zaworów ( głowica także z WM motor )...Także nic nie przepuszczają, a na pewno nie na ssącym. Nie miałem już pomysłu co jest grane, więc pewnie uszczelki. Między cylindrem a głowicą jest metalowa uszczelka więc założyłem ją z powrotem + uszczelniłem cylinder i głowicę DIRCO. Po 1 odpaleniu skutera po złożeniu silnika znowu zaczął kopcić :angry: . Nie wiem, co może być nie tak z nim. Odpalać odpala - z automata średnio, ale to wina złej regulacji zaworów ( tym też się zajmę ) i z komory wydechowej aż tryska czasami olejem, i cały dół głowicy i cylindra jest zalany olejem. Skuter kopci na siwo-niebieski, czyli to na pewno jest olej. Po 2 strasznie czuć spalanie oleju :mrgreen: .

Czy może to być wina złego oleju ? Zawiozłem raz skutera do mechanika, żeby mi zmienił karter od strony magneto. Wlał także nowy olej, ponieważ MOTULa, którego wlewałem na sam początek użytkowania tego cylindra, z 700ml zostało 200-300ml tak nagle ... ( wina braku uszczelki napinacza łańcuszka ). Czy olej, zamiast 10w40 byłby 10w30 może być przyczyną tak nadmiernego zużycia oleju i strasznego kopcenia ?

Z góry dziękuję na przeczytanie mojego problemu i za odpowiedź !! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 30 lip 2014, 9:54 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2012, 17:38
Posty: 376
Lokalizacja: Sochaczew
Pojazd: Zipp pro
Może w którymś miejscu jest pęknięta głowica lub karter i przepuszcza olej ? U mojego brata tak było tylko w silniku 139fmb. Kupił nową głowicę 72cc i miała delikatne pęknięcie nie widoczne przed montażem. Motorek chodził elegancko na niej tyko kopcił strasznie na biało. Wymiana głowicy na inną pomogła.




_________________

Zajrzysz ?
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 lip 2014, 10:46 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2011, 17:43
Posty: 310
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd: Router Sport 50s
Sprawdzałem i oglądałem głowicę, i raczej nie miała żadnych uszkodzeń :/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 lip 2014, 13:31 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2012, 17:38
Posty: 376
Lokalizacja: Sochaczew
Pojazd: Zipp pro
Aaa zapomniałem. Docierałeś zaworki ?




_________________

Zajrzysz ?
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 lip 2014, 11:22 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2011, 17:43
Posty: 310
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd: Router Sport 50s
No akurat tym razem tej czynności nie wykonywałem :/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 lip 2014, 14:06 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2012, 17:38
Posty: 376
Lokalizacja: Sochaczew
Pojazd: Zipp pro
Może dla tego kopci bo powinno sie dotrzeć nowe .




_________________

Zajrzysz ?
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 lip 2014, 15:28 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2011, 17:43
Posty: 310
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd: Router Sport 50s
Cylek z głowicą jest od zimy , nie kopcił właśnie na początku w ogóle. Po jakimś czasie dopiero zaczęło kopcić najpierw malutko a teraz kopci jak smok :O




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy