Dzisiaj jest 29 mar 2024, 9:44



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 lip 2014, 14:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lip 2011, 20:31
Posty: 163
Lokalizacja: Łańcut
Pojazd:
Mam skuter Sym silnik chyba taki jak w jakimś kymco (zdj. niżej) elektryka cała była do wymiany iskrownik też więc założyłem iskrownik od 4t no i instalacja cała zrobiona na krótko tzn obwód ładowania i iskra moduł z chiny 2t iskra jest skuter pali ale chodzi tylko na pełnej manetce często też przy odpalaniu strzeli w wydech nie wiem gzie szukać przyczyny jak kręcę śrubkami od gaźnika to reakcji większej nie ma. Może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny? Może świeca być zła?

Obrazek




_________________

Obrazek Obrazek


Motorynka ROMET PONY 50 M2


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 27 lip 2014, 14:52 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
egai, Nie ten dział.

egai pisze:
Mam skuter Sym silnik chyba taki jak w jakimś kymco (zdj. niżej) elektryka cała była do wymiany iskrownik też więc założyłem iskrownik od 4t no i instalacja cała zrobiona na krótko tzn obwód ładowania i iskra moduł z chiny 2t iskra jest skuter pali ale chodzi tylko na pełnej manetce często też przy odpalaniu strzeli w wydech nie wiem gzie szukać przyczyny jak kręcę śrubkami od gaźnika to reakcji większej nie ma. Może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny? Może świeca być zła?


Zapłon ustawia się na dziesiąte milimetra ,nie ma prawa działać połącznie 4t i 2t Masz w złym momencie iskrę i co najwyżej silnik załapuje ,ale nie ma prawa działać normalnie. Jeżeli poza tym twoja elektryka na krótko jest w miarę zrobione to do kiedy tego nie ustawisz/zmienisz na oryginalne to nie ruszysz. Zapewne jest mocno opóźniona skoro zapala dawkę po cyklu więc strzela.




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lip 2014, 9:37 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lip 2011, 20:31
Posty: 163
Lokalizacja: Łańcut
Pojazd:
No ale kąt wyprzedzenia zapłonu ustala moduł, magneto jest seryjne, więc iskrownik spełnia funkcje jedynie prądowe ma naładować kondensator w module i jak dostanie sygnał z czujnika położenia wału, impulsatora puszcza ten prąd na cewkę WN dobrze mówię? Moduł jest z 2t wiec powinno być ok. Poza tym skuter odpali tylko chodzi na pełnej manetce czasami tak nieznacznie w wydech pójdzie.
Jak zł dziś to prosiłbym moderatorów o przeniesienie




_________________

Obrazek Obrazek


Motorynka ROMET PONY 50 M2




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lip 2014, 15:57 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
egai pisze:
No ale kąt wyprzedzenia zapłonu ustala moduł


i pozycja w jakiej jest przykręcony sam czujnik ,bo nawet jeżeli magneto jest seryjne to inaczej zamontowany czujnik z innego modelu przekazuje ten sam sygnał w innym momencie. Błąd może być minimalny ,ale jeżeli będzie to nic nie zadziała. Spróbuj na oryginalnym module +zamontuj sam czujnik położenia wału z oryginału bez reszty osprzętu. Skoro nie działa to gdzieś musi być błąd. Też bawiłem się z zapłonem i wiem ,że niewiele potrzeba ,żeby unieruchomić silnik.




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 lip 2014, 9:01 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lip 2011, 20:31
Posty: 163
Lokalizacja: Łańcut
Pojazd:
Czujnik też jest seryjny moduł i resztę i całą elektrykę skombinowałem od jakiegoś innego syma (mój red devil) iskra jest ładna skuter pali zaczął działać na wolnych bez trzymania manetki ale po odkreceniu na fula obroty prawie nie rosną, jak założyłem iskrownik od 4t tylko z 2cewkami ładującymi to skuter nie chciał zapalić łapał a nie palił a jak dotknąłem silnika to to mnie prądem dziabło. A gdyby wsadził iskrownik od chiny 2t działało by to? I tak w ogóle może ktos wie w jakich motorkach był montowane takie silniki bo do syma to mało części na necie?




_________________

Obrazek Obrazek


Motorynka ROMET PONY 50 M2




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 lip 2014, 9:01 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
egai pisze:
i całą elektrykę skombinowałem od jakiegoś innego syma


podprowadź schemat z neta i prowadź same przewody od zapłonu ,tylko dobrze to wszystko zmasuj i próbuj. Daj filmik jak ci chodzi ten skuter ,jak odpalasz to może coś pomogę.




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 sie 2014, 9:36 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lip 2011, 20:31
Posty: 163
Lokalizacja: Łańcut
Pojazd:
Dzięki za pomoc już w miare wszystko ogarnąłem powodem była słaba masa podpiąłem masę z iskrownika pod silnik i niby pali normalnie jeszcze zobaczymy co ze światłami będzie, jak by co będę się z tobą kontaktował na PW. I zapytam jeszcze raz może mi ktoś powie w jakich motorkach były montowany takie silniki jak na zdjęciu w pierwszym poście?




_________________

Obrazek Obrazek


Motorynka ROMET PONY 50 M2




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy