Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 9:53



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 31 sie 2014, 17:36 
*

Rejestracja: 31 sie 2014, 17:17
Posty: 4
Pojazd: Aprilia Area 51
Witam wszystkich. Jestem tu nowy i całkiem zielony w temacie skuterów lecz udało mi się kupić w przystępnej cenie Area 51 i chce go sobie zostawić na dłużej ;)
Mój problem polega na wyregulowaniu gaźnika. Skuter czasami zapali normalnie czasami muszę się trochę "wysilić" żeby zapalił z przyspieszeniem też jest różnie czasami od 0 do 20 ma muła a czasami od 40 do 50. Przy v-maxie (80km/h) też lubi się zaciąć na sekundę a później ciągnie dalej.
Do gaźnika oprócz iglicy i ssania przychodzi tylko wężyk od paliwa tak powinno być? Może jest ktoś tu na forum z okolic Człuchowa woj pomorskie. żeby spojrzeć na to ?
Z góry dziękuje za podpowiedzi ;)


Ostatnio zmieniony 31 sie 2014, 20:09 przez Czapla92, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 31 sie 2014, 17:48 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2011, 13:16
Posty: 1122
Lokalizacja: Łosice
Pojazd: Mk3 cabrio, apka i inne
Po pierwsze to Aprilia Area 51 :)
A po drugie to zrób zdj tego wężyka co idzie do gaźnika.




_________________

Mk3 cabrio na glebie :)
vw-golf-mk3-cabrio-t337487-480.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 sie 2014, 20:07 
*

Rejestracja: 31 sie 2014, 17:17
Posty: 4
Pojazd: Aprilia Area 51
To jest wężyk prosto z baku. Tylko to wchodzi w gaźnik. A reszta jest nawet nie zaślepiona. Dzięki za poprawkę ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 sie 2014, 22:17 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2013, 23:11
Posty: 222
Lokalizacja: Wyszków
Pojazd: Aprilia Area 51
Do gaźnika podpina się tylko wężyk paliwowy , przed bakiem masz jeszcze pompkę podciśnieniowa. Resztę sobie zaślep żeby gaźnik syfu nie zaciągnął . A podcisnienie masz w karterach także do gaźnika podpinasz tylko wężyk od paliwa .




_________________

Aprilia Area 51

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=355819




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 wrz 2014, 14:50 
*

Rejestracja: 31 sie 2014, 17:17
Posty: 4
Pojazd: Aprilia Area 51
Ok dzięki. A czy przez te niezaślepione wloty/wyloty w gaźniku dostaje się lewe powietrze? I ogólnie mam niby dwie śrubki do regulacji gaźnika jedną małą złota drugą srebrną ze sprężynką tylko że tej małej złotej nie da się ruszyć więc jak wyregulować ten gaźnik żeby wszystko grało podpowie ktoś?

-- 02 wrz 2014, 15:50 --

Mam jeszcze jeden problem cieknie mi płyn z pod pompy wody i zostawiłem skuter odpalony na jakies 20 min żeby sprawdzić ile go cieknie to z pod wydechu cieknie też czarny spalony olej, skąd on się tam bierze? Mam odłączony dozownik oleju i sam robię mieszankę. Na 5l PB dolewam setke oleju to za dużo czy jak?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 wrz 2014, 21:54 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2011, 22:21
Posty: 1290
Lokalizacja: Łuków
Pojazd: Gp1 Racing, TZR 125
Do gaźnika idzie tylko przewód od paliwa, a podcisnienie jest brane prosto z komory spalania gdzie znajduje się króciec i do niego jest podczepiony przewód. W Arei jest taki przypadek ze bak jest ponizej gaźnika przez co opadowy kranik nie da rady i musi być pompka podcisnieniowa, która potrzebuje silnego podcisnienia. To z gaźnika jest mało wydajne dla tego też Area ma podcisnienie przed kołem :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy