Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:20



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 01 wrz 2014, 12:37 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2014, 10:40
Posty: 144
Pojazd: Matrix
Cześć.
Skuter odblokowany od dobrych dwóch lat, wyciągał 65km/h przy 9500obr.
W tym sezonie regulowałem gaźnik do mniejszego spalania paliwa samą śrubką od mieszanki i vmax spadł do 60km/h przy 9200obr. lecz nie dalo się już wrócić do poprzedniego vmax z wiekszym splaniem.
Postanowiłem w niego zainwestować wymieniając:
-wydech leovince zx-r
-wariator polini hi-speed
-rolki i sprężynki
-mocniejszy modul Cdi
Udalo sie dzięki temu uzyskać lepsze przyspieszenie, ale vmax jest taki podobny.Czasem jedzie 55km/h a czasem 63km/h z górki potrafi dobić 80km/h, pod górkę 45-50km/h
Mechanik instalując nowe części regulował napęd, instalując twardsze sprężynki sprzegla niż te seryjne.
Sprężyna centralna zostala seryjna, bo doliczona do zestawu z wario byla podobna tylko trochę dłuższa.
Potem wymienil rolki z seryjnych 6.5g na 5.5g i 3.5g na przemian.
No i efekt jest taki jak opisałem wyżej.Co mogę jesze zrobić, żeby skuter miał lepszy vmax?
Skuter keeway matrix


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 01 wrz 2014, 14:36 
**

Rejestracja: 15 lis 2013, 22:43
Posty: 311
Pojazd: skuter
cylinder wymiana 65 cm albo 70cm




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 wrz 2014, 15:41 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2014, 20:36
Posty: 497
Lokalizacja: Halinów
Pojazd: CPI Oliver Sport
Skoro mechanik uznał, że sprężyna z zestawu wario jest tylko dłuższa, to powiedz mu żeby poszedł kury macać, bo na skuterach chyba się nie zna. Wsadź tą sprężynę z kompletu wario i rolki najlepiej wszystkie o wadze od 4g do 5g. Regulacja wymaga czasu.




_________________

Cyl: S6 Sport Pro MKII 70cc
Wał Top Racing Evo NG
Wario: S6 Sport Pro
Gaźnik: S6 BE Dellorto 21mm
Zawór: S6 FKM Viton
Sprężyna: S6 str.
Sprężynki: S6 med.
Pasek: S6
Przełożenia: P 15/50, W 15/42 Top Racing
Łożyska: NTN C3 + Corteco
Wydech: Yasuni C16




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 wrz 2014, 22:29 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2014, 10:40
Posty: 144
Pojazd: Matrix
Ta sprężyna z zestawu polini ma +22 twardość, czyli tyle co ta seryjna. Ogólnie. to myślałem, czy nie kupić żółtej +50 tak jak sprężynki na sprzęgło.

Dziwi mnie wlasnie to, że przelozenie przesunelo sie w granice 67km/h ale skuter tyle na prostej nie wycisnie, dopiero na górce, ale jak sie skonczy to nie ma siły utrzymac obrotów.
Czy to wina tej sprężyny centralnej?
A może gaźnik słaby ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 wrz 2014, 11:15 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Po pierwsze załóż tą sprężynę polini 22% i wtedy testuj rolki na jakich najlepiej chodzi, ewentualnie kompresja spadła i żadna regulacja nie da lepszego vmaxu, jaki gaźnik i dysza?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 wrz 2014, 11:56 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2014, 10:40
Posty: 144
Pojazd: Matrix
Seryjny gaźnik mikuni 15-16mm z ssaniem auto.
Dysza też seryjna i nie wiem jaka średnica, bo nie oznakowana.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 wrz 2014, 15:04 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
gaźnik dobry, sprawdź dyszę może za mała typu 60+- do tego reguluj napęd jak wcześniej napisali




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 wrz 2014, 12:31 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2014, 10:40
Posty: 144
Pojazd: Matrix
Co do tej sprężyny, to okazuje się że w matrixach na seryjnym sprzęgle te długie sprężyny się nie sprawdzają, bo nie będzie potrafiła zamknąć do końca sprzęgła.
Znalazłem na mielochu taką krótką sprężynę medium i w sobotę będę ją montował. Przy okazji wymienię gaźnik 17.5 i filtr powietrza, żeby szło łatwiej wyregulować napęd.
Jeżeli ta sprężyna nie da efektu, będę musiał jeszcze wymienić sprzęgło na sportowe i wtedy będą długie sprężyny centralne pasować.

@Edit
Wczoraj sam postanowiłem zabrać się za regulację, bo mechanik się schlał :P
Domowym sposobem odkręciłem sprzęgło i wario, zainstalowałem sprężynę medium (czarną) od stage6, na sprzęgle są również, żółte sprężynki od leovince z zestawu.
Potem zacząłem się bawić wario z rolkami 6x 7,7g były za ciężkie, chociaż start miał niezły, ale przy 30km/h miał muła na 5000 obr. i ściana.

Potem spróbowałem 6x 3,5g, start taki sam jak na rolkach 7,7g, jednak silnik strasznie buczał i nie przekładało się to na przyśpieszenie.

Ostatecznie mam zainstalowane rolki 3x 5g i 3x 3.5g na przemian, bo 5g rolki mam tylko 3 i teraz fajnie startuje jest całkiem fajne przyśpieszenie, ale zauważyłem coś jeszcze.

Na sportowym filtrze powietrza, podczas przyśpieszania (manetka full) czuć było że skuter raz ciągnie, a raz hamuje tak na sekundę. Postanowiłem założyć seryjny filtr i przyśpieszenie się poprawiło, nawet start był lepszy, ale vmax tylko 63km/h na prostej przy 7900 obr. i znowu ściana.
Ostatecznie wymieniłem filtr powietrza na seryjny przerobiony, czyli bez zwężki i vmax podskoczył do 70km/h na prostej przy 8300 obr. Czyli jeszcze jest zapas, przecież kiedyś kręcił się cylek do 9500obr.

Podsumowując chyba coś jest z gaźnikiem, skoro wymiana rolek nie wiele daje na vmax, a zmiana filtra tak.

Mam w pudełeczku nówkę gaźnik replikę dellotro 17.5 jednak nie pasuje do niego ssanie automatyczne, bo na stopce przy zakręconej do oporu śrubce mieszanki są strasznie wysokie obroty i skuter nie chce ruszyć, a śrubka od wolnych obrotów w ogóle nie reaguje :(

Dostałem na mielochu taki gaźnikObrazek
Bez rurki na linkę gazu i musiałem zainstalować z seryjnego tę rurkę i plastik pękł :(




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy