Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 2:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 wrz 2014, 21:25 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 gru 2010, 20:54
Posty: 100
Lokalizacja: Połaniec
Pojazd:
Proszę o podpowiedź odnośnie przepisów .
Szukam Hondy cb 500 na A2 jednakże w mojej okolicy ciężko takową znaleźć. mam pytanie czy jak kupie taką która ma wpisane 42kw i sam domowymi sposobami ją zablokuje nawet i o połowę, wszystko jedno byle w dowód weszło poniżej 35kw po czym można będzie ją zdjąć to czy wystarczy wtedy jechać na hamownię a później z wykresem na przegląd po czym udać się do wydziału komunikacji ? czy może blokada musi być jakaś homologowana ? wydaje mi się to zbyt proste ponieważ po zakupie motocykla i tak przegląd i rejestracja mnie czeka więc tylko doszła by ta blokada samoróbka plus hamownia ? Przydałyby się podpowiedzi kogoś kto już się z tym bawił. Z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam




_________________

zapraszam do ocen mojego Hyosung'a Comet'a GT 125
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Hyo ... met/137870
http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=274817


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 wrz 2014, 10:50 
*

Rejestracja: 01 wrz 2010, 6:34
Posty: 71
Pojazd: Honda shadow VT
Hamownia to podstawa, ale blokada musi być wykonana przez zakład, który da homologację że jest bezpieczna dla jazdy. Samoróbka nie wchodzi w rachubę na pewno.
Licz się jednak z tym, że przy każdej kontroli przez policję, możesz mieć zatrzymywany dowód i skierowanie na hamownię i badania, a to już dodatkowe koszty i zawracanie głowy - nie wspominając o możliwości mandatu za jazdę bez uprawnień.

Teraz większość "miśków" jak z nimi dyskutujesz o słuszności mandatu, zatrzymuje prawko i do sądu - takie wytyczne mają.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 wrz 2014, 11:19 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2014, 13:45
Posty: 57
Pojazd:
Duszeek, Pomieszałeś trochę nie będę się rozpisywał tylko dam link na ścigacz gdzie jest to opisane. http://www.scigacz.pl/Rejestracja,motoc ... 21699.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 paź 2014, 9:43 
*

Rejestracja: 15 cze 2014, 11:45
Posty: 4
Pojazd: Brak
Jak już będziesz miał założoną tą hamownie i blokadę z homologacją, koniecznie odwiedź porządną stację kontroli pojazdów. A jak będziesz miał już podbity przegląd policja nie może Ci nic zrobić, nawet jak bardzo będą się czepiać. Woź tylko papierek z homologacją, bo mogą zażądać. W końcu nie wiesz na jakiego człowieka trafisz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy