Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:33



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1962 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 22 paź 2014, 19:14 
*

Rejestracja: 19 paź 2014, 18:24
Posty: 2
Pojazd: Brak
Mateoosh pisze:
Witam wszystkich serdecznie! Jest to mój pierwszy post na forum ;] Więc tak. Planuję kupić sobie jakiś skuterek na dojazdy do szkoły, rodziny itp. Na urodziny dostanę kasę od Cioci, rodzice też się mają dołożyć. I tu pojawia się pytanie, jaką maszynę tak naprawdę chcę. Najpierw myślałem hmm... Nowy Toros, Router czy coś tam jeszcze. Przecież małe spalanie, części tanie jak barszcz i od razu się nie psuje. Ale jak sobie przemyślałem to lepiej kupić coś markowego. Nie wiem ile dokładnie będę miał na zakup kasy, ale oferty przeglądałem tak do 2500-2600zł do negocjacji. Rozważam także tańsze do drobnych poprawek mechanicznych. Od sprzętu oczekuję niezawodności, fajnego designu i żeby nie był zbyt duży. Osiągi też się liczą, nie V-Max a przyśpieszenie, i żebym mógł utrzymać prędkość przelotową około 70km/h licznikową. Mniej ważne jest spalanie, do zaakceptowania będzie do max 4l/100km Myślałem nad roxem ale chyba nie, każdy u mnie ma roxa, trzeba się wyróżnić. W oko wpadła mi Aprilla sr i Peugot Speedfight ii (peugot bardziej). Znalazłem 2 ciekawe aukcje na znanym serwisie. Chciał bym aby ktoś tak " z grubsza" po zdjęciach i opisie wywnioskował czy nie ma w nich nic podejrzanego, a także proszę o inne propozycje skuterków. Skuter może być po tuningu tzn. cylek 70 + wydeszek + gaźnik. http://olx.pl/oferta/aprilia-sr-50-70-lc-CID5-ID5XgPL.html#06dd71e6bc oraz http://olx.pl/oferta/peugeot-speedfight-2-lc-CID5-ID6RNcJ.html#174bddd477 Możecie coś mi o tych aukcjach powiedzieć? Dodam że ze skuterami mam pewne doświadczenie. Prawo jazdy AM posiadam, przez miesiąc "wynajmowałem" maszynę znajomego (Piaggio Zip) oraz kilka jazd na pojazdach znajomych, więc myślę że opanował bym piekielną moc tuningowanej maszyny :evil: Z góry pozdrawiam i dziękuje :) LwG!

@ Ref.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 24 paź 2014, 22:27 
*

Rejestracja: 17 lis 2013, 17:42
Posty: 38
Pojazd: Kingway Apollo
Witam. Nazywam się Patryk, mam 15 lat i 165 wzrostu. Chciałbym wam opowiedzieć o mojej miłości a mianowicie Hondy HM CRE :twisted: . I tutaj nasuwa się pytanie, czy owa piękność będzie na mnie dobra? Wiem, że odległość od ziemi do siedzenia wynosi 845mm (chyba) więc palcami bym dosięgał. Chciałbym poznać waszą opinie na ten temat, może coś zasugerujecie. Proszę o pomoc :)




_________________

Apollo SMT 08' By Petel
http://forum.mieloch.pl/kingway-apollo-d-t374967.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 paź 2014, 8:12 
*

Rejestracja: 29 paź 2014, 8:04
Posty: 2
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Pojazd:
Hej :) Z góry zaznaczam że jestem dziewczyną więc przy doradzaniu bierzcie to pod uwage :] Do jutra mam sie zdecydować czy kupywać Debi sende czy peugeta XPS. Mam troszke duży dylemat bo zawsze marzyłam o sendzie, bardzo mi sie podoban z wyglądu ale.. no właśnie, z wyglądu :) Jestem osóbką z tych drobniejszych i wiem że sendy nie posiadają rozrusznika elektrycznego a bez tego jest mi ciężko. Peugeot mi sie nie podoba z powodu jego przedniej lampy :D ale zaś posiada rozrusznik elektryczny który w moim wypadku jest skarbkiem ;D Nie mam pojęcia co mam wybrać marze o sendzie ale z drugiej strony nie chce wyglądać jak idiotka siłując sie z motorowerem gdzieś w miejscu publicznym , jeśli jest tu ktoś kto sie na tym zna, prosze o pomoc

Pozdrawiam, Kasia :]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 paź 2014, 18:03 
Virtual Tuner

Rejestracja: 20 lip 2012, 12:02
Posty: 337
Pojazd: Fake.SM
Fusia, Senda DRD PRO również posiada rozrusznik.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2014, 17:56 
*

Rejestracja: 29 paź 2014, 8:04
Posty: 2
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Pojazd:
Mam ograniczenie do 3500 więc raczej mnie niestety nie stać na drd ;D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2014, 18:12 
Virtual Tuner

Rejestracja: 20 lip 2012, 12:02
Posty: 337
Pojazd: Fake.SM
Fusia, Może spróbuj odpalić jakieś moto z kopki ? Kumpla, znajomego itp.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2014, 18:22 
*****

Rejestracja: 24 sty 2013, 15:17
Posty: 2494
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd: E46/ Vega swap Piaggio 125
Fusia, ale te motorowery na kopkę palą bardzo łatwo :) Lekko kopniesz i chodzi :)




_________________

Zapraszam do obejrzenia mojego swapu, kiedyś siedział chiński 4t,następnie minarelli horizontal a teraz piaggio 125cc

post2459516.html#p2459516

maciej3290 pisze:
Prawda taka ,że doniczka była pełna i do baku się spuścił i mu dysze zalepiło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2014, 18:27 
*

Rejestracja: 30 cze 2014, 22:26
Posty: 144
Pojazd: Peugeot XPS
Fusia sam mam XPSa w wersji SM jest wysoki jak Enduro (kto niewierzy to mam 178cm i dosiegam do ziemi "półstopą" waże 75kg a moto ma miekki amor) po za tym jego skręt to tragedia często trzeba kilka razy nawaracać :D po za tym jest to spoko moto tylko lepiej kup sendę sm jest lżejsza i mniejsza xps to taki byk gruba rama i wysoko się siedzi i jego waga na sucho 96 na full to 110kg (bak 9l) senda jest napewno lżejsza co do rozrusznika dla mnie to przekleństwo a nie wygoda o ile zawsze działa i jest bezawaryjny to czasami nie potrafi odpalić moto i trzeba na pych palić :/ może to wina akumulatora (4ah) ale po prostu kopnik to lepsza sprawa.




_________________

Peżot ixpees :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 lis 2014, 18:42 
*

Rejestracja: 23 kwie 2014, 15:17
Posty: 43
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Piaggio Typhoon 2K11
bier sende na kopkę będzie git :)




_________________

MÓJ TYPHOON <3 post2586320.html#p2586320




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lis 2014, 13:41 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2014, 13:38
Posty: 5
Pojazd:
Marput pisze:
bier sende na kopkę będzie git :)


Witam!

Podepnę się do tematu. Mógłbyś napisać, dlaczego tak uważasz? Czy bazujesz po prostu na swoich doświadczeniach, czy jest to może intuicja, itd. ? Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.




_________________

Zachęcam wszystkich do sprawdzenia, jakie są najczęściej kradzione samochody w Polsce w latach ubiegłych i tych nadchodzących.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lis 2014, 16:57 
*

Rejestracja: 30 cze 2014, 22:26
Posty: 144
Pojazd: Peugeot XPS
Senda ma ten plus że jest jej ogrom,są tanie i dobre (jedyną jej wadą może być elektryka,choć niektórzy mają ciągłe problemy z elektryką a inni nie mają) części jest multum,od seryjnych po tuningowe,senda jest dosyć niska nawet osoba z wzrostem 170cm spokojnie na nią usiądzie,co do kopnika po prostu mniej zawodzi,w rozruszniku może paść wiele rzeczy i może się sam akumulator wyładować,jedynym problemem kopnika jest to że czasami sprężyna "spada" lub pęka przez co kopniak nie odbija ale to groszowe sprawy :).




_________________

Peżot ixpees :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 lis 2014, 22:00 
*

Rejestracja: 19 wrz 2013, 18:20
Posty: 145
Pojazd: Romet Router Bassa50
Co byście wybrali senda czy honda hm?

http://olx.pl/oferta/derbi-senda-drd-20 ... 7HiEH.html
http://olx.pl/oferta/honda-hm-cre-50cm- ... 7z03R.html




_________________

Cylinder NARAKU V2 72CCM
wariator POLINI SPEED CONTROL
tłumik fulll przelot
sprzęgło wm-motor
sprężyna centralna biła malossi
vmax 90km/h




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 lut 2015, 16:05 
*

Rejestracja: 29 maja 2014, 18:41
Posty: 3
Pojazd: Aprilia Scarabeo 125 ROTAX
Witam kolegów
Chciałbym się poradzić na temat niedrogiego a wygodnego skutera 125. Moją uwagę przykuł Hexagon od Piaggio. Już wiele o nim wiem, znam wersje silnikowe i różnice w poszczególnych rocznikach. Mam na oku dwa egzemplarze oba sprzedaje jeden gość i aba są w tej samej cenie, sprowadzone:
http://olx.pl/oferta/piaggio-lx-125-hex ... 879c38325f
http://olx.pl/oferta/piaggio-lx-125-hex ... 80d152a4e9

Z tego co udało mi się dojść po zdjęciach, to srebrny jest w 2T chłodzony cieczą, a niebieski to chyba GTX czyli 4T chłodzony cieczą, ostatnia wersja z silnikiem Leadera na teleskopie. Czy na oko któryś z nich jest fajniejszy/ lepszy? oba nie mają szyby, niebieski podarty fotel i chyba do malowania jak widać. koszt rejestracji wyjdzie ze 300zł więc może warto innego poszukać?
Ja bym się skłaniał ku niebieskiem, bo miałem piaggio w 2T i palił 5-6l..

EDIT
oba to Supery czyli 4T chłodzone cieczą
Niebieski niebardzo, strasznie duzo do roboty, klejenia, brak akku, nie działa licznik itp, do tego głośny i słaby
Srebrny mocniejszy aczkolwiek nie było jak sie przejechać szybciej niz 40kmh, leśna droga niestety, mniej do roboty, nawet szyba się znalazła, tylko coś dzwoni/klekota jakby ze sprzegła, po przegazowaniu mniej to słychać, mówią że to jakaś blaszka w sprzegle, nic wielkiego..
1400zł plus 300 rejestracja




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 mar 2015, 18:56 
*

Rejestracja: 24 mar 2015, 18:04
Posty: 1
Pojazd:
cześć,

chciałbym kupić motorower w cenie ~2000zł mało ale więcej nie mam.. będzie to mój drugi "jednoślad" jeździłem wcześniej chińskim skuterem a doświadczenie w jeździe jakieś mam ponieważ przez rok uprawiałem kolarstwo, ale do rzeczy interesują mnie takie modele jak: Aprilia RS (najlepiej 1998+ na AM6) i wszystko co podobne na tym silniku max 17 letnie ORAZ Romet RR 50 (~2013r) - i tu pytanie w co bardziej opłaca się pchać? Plusem markowego motoroweru jest to że na pewno jest szybki lecz 17-letnia maszyna na głupią logikę długo nie polata (mój kolega miał tzr 96r - polatał z miesiąc a pół roku przeleżała u mechanika) za to "chinol" jest naprawdę wolny i też nie wiem jak z awaryjnością choć części raczej są szeroki dostępne - w końcu chińskie.. czytałem że ten model leci 60-70km/h.. a chciałbym czuć się na drodze pewnie i gdy można jechać 90 to jechać 90 a nie 60/70.. motorower będzie używany parę razy w tygodniu głównie na dojazdy do dziewczyny (50km) i jakieś wypady z kumplami. Motorower nie będzie katowany, będę o niego dbał gdyż wbrew pozorom jest to dla mnie duży wydatek i o dużej wartości sentymentalnej - co sądzicie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 maja 2015, 12:02 
*

Rejestracja: 28 kwie 2015, 19:50
Posty: 4
Pojazd: aprilia sx 50
Siemka :D
Chciałbym kupić aprilie sx50 tylko nie wiem czy kupywac nową z salonu czy używkę, jak z tymi motorkami? Psują się i czy warto kupywac nową jak to jest z blokadami, łatwo je zdzdjąć, z góry dzięki ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 maja 2015, 19:49 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 maja 2015, 19:36
Posty: 30
Pojazd: GS500
No jak masz kasę na nowy to brać nowy! :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 maja 2015, 7:07 
*

Rejestracja: 10 kwie 2014, 4:48
Posty: 1
Pojazd:
ciek90 pisze:
Jeśli chodzi o coś chińskiego to podobno Kymco sprawują się nieźle. Słyszałem już od kilku osób taką opinię. W Niemczech podobno Kymco są hitem sprzedażowym.

Tylko wszystko chińskie i chińskie. Czekoladki, zabawki, ryż, motory i koszulki. Jesteście pewni, że to są sprawdzone rzeczy, poza tym, że robione na bardziej masową skalę? Ja tam za ten chiński szmelc się nie zabieram, nie chcę.

-- 23 maja 2015, 21:07 --

proxa pisze:
No jak masz kasę na nowy to brać nowy! :D

Pewniee, że tak, jak dla mnie to jest oczywista oczywistość- skoro jest kasa na nówkę, to po jakiego grzyba kupować używkę??? Całkiem obce jest mi takie myślenie, a Wam? Bo albo się inwestuje w to, co się kocha robić, albo nie. Tyle.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 maja 2015, 20:20 
*

Rejestracja: 23 maja 2015, 20:14
Posty: 6
Pojazd:
Siema wszystkim. Znalazłem fajnego, używanego roxa z 2014 r. za niezłą cenę. Teraz nasuwa się moje pytanie, chciałem sprawdzić czy wszystko z nim w porządku, mogę podbić do zwykłej stacji diagnostycznej i mi go sprawdzą? Czy muszę jechać do serwisu? Pozdrawiam. :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 cze 2015, 13:03 
*

Rejestracja: 10 kwie 2014, 10:18
Posty: 4
Pojazd:
Motorowery nie wymagają prawa jazdy, pod warunkiem, że ich prędkość maksymalna jest ograniczona do 45 km/h. Można na nich jeździć po ukończeniu 14. roku życia i zaliczeniu egzaminu na kartę motorowerową. Osobom pełnoletnim wystarczy dowód osobisty. Po odblokowaniu małe skutery mogą rozpędzać się do nawet dwukrotnie większej prędkości.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 cze 2015, 21:16 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
JESUSITA2056, raczej sprawdź nowy kodeks zanim będziesz udzielał porad.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1962 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy