Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:44



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 12 maja 2016, 23:10 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Temat ucichł tak jak mój z apką mimo ze daje fotki i upy :) Ja cały czas śledze i podziwiam bo ja bym sie załamał po czymś takim :/




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 13 maja 2016, 10:52 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Wynalazca pisze:
Temat ucichł tak jak mój z apką mimo ze daje fotki i upy
E tam, kiedyś tak samo było... :wink: Cierpliwości i ktoś się wypowie obeznany.

Cały czas szukam informacji nt. docierania tego tłoka, ale nic konkretnego nie umiem znaleźć.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 maja 2016, 13:10 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Nowy tlok (nowe pierscienie) do zeliwnego cylindra (uzywanego bez szlifu) do to kwestia ulozenia pierscieni na wolnych obrotach i mozna jezdzic. Przy szlifie trzeba dotrzec calosc przez ok 200km tak na 3/4 mocy od czasu do czasu mozna wkrecic silnik wyzej. Przy nicasilu sie nie dociera cylindra, nowy tlok do uzywanego cyla to kwestia ulozenia pierscieni j/w i mozna smigac.
Mieszanke robisz dosc bogata w olej, spokojnie mozna stosowac 100/5 (1:50) :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 maja 2016, 14:41 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
eldo pisze:
Przy nicasilu sie nie dociera cylindra, nowy tlok do uzywanego cyla to kwestia ulozenia pierscieni j/w i mozna smigac
Czyli tylko zakładać, puścić go na wolnych obrotach żeby połaził około 15 minut i można normalnie jeździć? :) Bo cylek to aluminium, Airsal więc nicasil jest nałożony a kupować to będę oryginał Airsal jeśli chodzi o tłok, więc będę spokojny przynajmniej. Dzięki wielkie eldo! :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 maja 2016, 21:21 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 gru 2013, 0:56
Posty: 1069
Lokalizacja: małopolska
Pojazd: swap p/g by eldo ®
Tak, niech sobie pochodzi na postoju i mozna jezdzic normalnie. Jak wszystko dobrze poskladane bedzie to wystarczy :wink:




_________________

MK1.R / Platek Racing / R/T / Koso / Selettra / Stage6 / Galfer / Polini / Artek / MHR
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 maja 2016, 21:45 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
eldo pisze:
Tak, niech sobie pochodzi na postoju i mozna jezdzic normalnie. Jak wszystko dobrze poskladane bedzie to wystarczy :wink:
Królu złoty, co bym bez Ciebie zrobił... pewnie jeździł max 6k RPM przez 500km. :mrgreen:

Nowy tłok został zamówiony w wtorek, właśnie teraz kurier zadzwonił i powiem, że...

Obrazek

PODJARANY JESTEM! :mrgreen: Najważniejsze już jest, więc w przyszłym tygodniu jeszcze szpileczki, gambit i jazda z ostatecznym składaniem. :D

O, już siedzi na korbowodzie. :) Efekt - MEGA, nie umiem się doczekać końca, a dużo już na prawdę nie brakuje... :)

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 maja 2016, 22:27 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2015, 19:34
Posty: 434
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Aprilia SR
Wiem jakie to uczucie :) Taka podjarka ze zaraz pojezdzisz . Kiedy first run ?




_________________

Aprilia Sr'ka By Macieek
aprillia-sr-50-70-by-macieek-nowe-lampy-t415051.html
Wpadniesz do Sr'ki ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 maja 2016, 22:48 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Mam cichą nadzieję, że pod koniec przyszłego tygodnia go złożę w jeden kawałek i odpalę. Na chwilę obecną się spłukałem i...

Obrazek

... ale w przyszłym coś wpadnie. :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 maja 2016, 23:11 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2014, 19:51
Posty: 497
Lokalizacja: Ełk
Pojazd: Romet 747 2T
Dawno nie byłem, a widzę, że projekt poszedł do przodu! :) Znam uczucie składasz silnik podjarany potem first i już tylko jazda :mrgreen: Szkoda, że mi tak gładko nie poszło w tym roku :roll:




_________________

_____________________________________________________________________________________

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA ROMET 747 SWAP PROJECT

Obrazek
kliknij w fotkę, aby przejść do wątku




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 maja 2016, 0:01 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
olek741 pisze:
widzę, że projekt poszedł do przodu!

Musiał pójść, nie ma u mnie, że "nie". :wink:

olek741 pisze:
składasz silnik podjarany potem first i już tylko jazda

:cool:

olek741 pisze:
Szkoda, że mi tak gładko nie poszło w tym roku

Dasz radę. :wink: Wiadomo - wszystko pieniądze, ale jak się na prawdę chce to się zrobi, tak jak ja - w miarę możliwości finansowych.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 maja 2016, 19:38 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Ten Sym ma frez na wale? Jeśli tak to jak to jedzie na S6 Medium? Masz tak, źe np. Do połowy manetki ma już full obroty i powyżej połowy już tylko robi się głośniejszy bez zwiększania obrotów?




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 maja 2016, 17:09 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
HuBBaN pisze:
Ten Sym ma frez na wale? Jeśli tak to jak to jedzie na S6 Medium? Masz tak, źe np. Do połowy manetki ma już full obroty i powyżej połowy już tylko robi się głośniejszy bez zwiększania obrotów?
Nie, nie ma frezu pełnego, tylko odcinek na przeciwtalerz. Ale mówiąc tu o sprężynie centralnej to żeby mieć np. połowę obrotów (w moim przypadku 5.5k, bo maksymalna to 11) muszę utrzymywać na 1/3 manetki. Jeśli zaś chodzi tu o głośność - Na niższych obrotach mi pierdzi, muszę mieć minimum 6k, żeby zaczął się robić głośniejszy. O maksymalnych obrotach już nawet nie mówię (lekko obudziłbym połowę miasta). Ja mam napęd wyregulowany pod v-max, dlatego u mnie tak jest a nie inaczej.

A tak w ogóle szpilki oraz gambit mam już zamówione, teraz tylko znowu czekać. :) Dziś postanowiłem troszkę wyczyścić ten biedny cylinder z resztek po starym gambicie (potrzebne narzędzia - śrubokręt z ostrym bolcem, rozpuszczalnik nitro i papier wodny 2000/3000 - nie pamiętam, robiłem tak aby było w miarę idealnie)

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 maja 2016, 18:45 
**

Rejestracja: 12 cze 2014, 18:21
Posty: 436
Pojazd: Kymco Vitality
Czemu na nim jest napackane?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 maja 2016, 20:37 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Dezan pisze:
Czemu na nim jest napackane?
Masz na myśli te spawy po bokach? Cylinder jest dedykowany pod Kymco S9 a SYM to są prawie te same silniki, tyle że SYM ma odrobinę większe okno wydechowe i dlatego trzeba było go spawać i rozszerzać kanały odrobinę. Jestem za to pewny 100%, także nie ma prawa cokolwiek w nim pęknąć od tak. :wink: Oficjalnie pod SYM da się tylko zakupić kit Malossi Sport 70 na żeliwie a to koszt około 500zł, także to na wstrzymanie jak na razie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 maja 2016, 22:06 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Napęd regulowany pod Vmax i twarda sprężyna? Czy on Ci nie słabnie powyżej np 70km/h?




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 maja 2016, 11:18 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
HuBBaN pisze:
Napęd regulowany pod Vmax i twarda sprężyna?
Średnio twarda, a to jest różnica. :wink: Nie odczułem, żeby był słabszy. Ogólnie to mi słabł tylko na starcie, jak na sprężynie nie miałem jeszcze Torsion Controllera (do 30km/h była taka dziura) a potem KOSA! :twisted: Ostatnio myślałem nad wyregulowaniem napędu na samą moc, chociaż wysokie z samego startu to też źle moim zdaniem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 maja 2016, 17:22 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Wybacz że Cie męcze ale mam taką podkładkę typu Torsion Controller tylko seryjną myślisz że opłaca się kupować tą Żółtą Malossi?




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 cze 2016, 10:29 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
HuBBaN pisze:
Wybacz że Cie męcze ale mam taką podkładkę typu Torsion Controller tylko seryjną myślisz że opłaca się kupować tą Żółtą Malossi?
Większość skuterów ma montowane sprężyny dociskujące na fabrycznych podkładkach, ja swoją wyjąłem. Malossi Torsion jest wiele grubszy od oryginału, moim zdaniem warto wydać te 30zł. :wink: Mi tam co nie co się poprawiło. :)

Pobawiłem się troszkę jeszcze w czyszczenie kanału wydechowego, tyle tam było syfu na ściankach, że i tak wszystko nie zlazło, ale lepiej tak niż całe ufajdane. :wink: I tak to nic w sumie nie da, ale lubię jak mam wszystko czyste (w miarę):

Obrazek

Obrazek

No i dziś mi przyszedł Gambit 0.5mm (maksymalna 300°C) i szpileczki. :D

Obrazek

Od razu wziąłem się za wycinanie uszczelki, po czym złożyłem cylinder i głowicę w jedną całość. Kompresja jest, także spoko. :wink: Tylko mam dylemat dokręcania bez klucza dynanometrycznego (nie posiadam) i boje się do końca dokręcić, ale to zrobię tak - klucz nasadowy i jedną ręką kręcę na krzyż, żebym znów nie przekręcił szpilki. :mrgreen:

Obrazek

Tadam, silnik na swoim miejscu. Jutro resztę składam i odpalamy rumaka! :wink:
_____

Jeszcze po 21 poszedłem do garażu dalej składać dziecko. :cool: Tylko wkręcić świecę, siedzenie zamontować i w sumie można odpalać. :)

_____

Wszystko ładnie i super - odpalił, ale... coś nie potrafi utrzymać wolnych obrotów - ani na ssaniu ani bez ssania. Hmm, wszystko mam dokładnie dokręcone i uszczelnione. Wie ktoś może co to może być? :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 cze 2016, 11:19 
**

Rejestracja: 12 cze 2014, 18:21
Posty: 436
Pojazd: Kymco Vitality
regulowales gaznik?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 cze 2016, 23:50 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2012, 11:41
Posty: 577
Pojazd: Nissan Almera
Dezan pisze:
regulowales gaznik?
Szczerze nie, bo myślałem, że na starym ustawieniu będzie chodzić tak samo. Czekam na kasę, lecę po paliwo, wyczyszczę i go od nowa spróbuję wyregulować. :wink: Ale to, że odpalił to i tak sukces, więc wszystko dobrze poskładałem.
_____

Wyczyściłem gaźnik, dałem dyszę 80 (z 90 oryginalnej) ale... następny problem taki, że wskakuje mi na pełne obroty i ledwo co zaczyna jechać. Rolki są jeszcze dobre, lecz jak składałem napęd dałem smaru na wałek wariatora i wałek sprzęgła i to był błąd, bo prawdopodobnie przez to nie ma siły mi jechać. Ponoć tam to na sucho wszystko chodzi (przynajmniej tak miałem w tamtym i z info od znajomych ma być bez smaru). Już to zostało wyczyszczone rozpuszczalnikiem, jutro składam do kupy.

_____

Złożony napędzik. :mrgreen: Sprawdzę rano czy problem ustąpił. :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy