Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 7:29



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 12 cze 2016, 18:00 
*

Rejestracja: 01 cze 2016, 9:33
Posty: 2
Pojazd: ddddd
Hej wam!

Ostatnio miałam nieciekawą sytuację, która może być dla mnie kosztowna. Chcę się przed tym uchronić, dlatego proszę o opinie i rady.

Jechałam z moim chłopakiem na motorze, ja z tyłu. Przed nami jechało auto, które gwałtownie zahamowało (bez przyczyny). Dosłownie zatrzymało się na środku prawie pustej drogi. Chłopak chciał wyminąć, zahamował (nie jechał szybko), niestety spadłam, złamana noga, siniaki wszędzie. Była wzywana policja, kierowca dostał mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Czy jest możliwość ubiegania się o zwrot kosztów leczenia od tego kierowcy? Może skorzystać z pomocy firm np. https://codex.org.pl/odszkodowania/ ? Trochę kasy poszło na leki i leczenie, nie byłam ubezpieczona, nie pracuję. Proszę o rady
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 15 cze 2016, 7:06 przez solange, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 12 cze 2016, 18:50 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
jak chłopak nie miał NNW to nic nie dostaniesz , nie zachowaliście bezpiecznej odległości równie dobrze mógł zatrzymać się z wypadku losowego ( dzikie zwierzę ,wystrzał opony itd ) jak ten kierowca będzie miał bystrego papuę to się wybroni




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 cze 2016, 21:42 
*****

Rejestracja: 24 sty 2013, 15:17
Posty: 2494
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd: E46/ Vega swap Piaggio 125
Ale jak miał NWW to oczywiscie że masz taką szansę




_________________

Zapraszam do obejrzenia mojego swapu, kiedyś siedział chiński 4t,następnie minarelli horizontal a teraz piaggio 125cc

post2459516.html#p2459516

maciej3290 pisze:
Prawda taka ,że doniczka była pełna i do baku się spuścił i mu dysze zalepiło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 cze 2016, 6:24 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 sie 2010, 16:05
Posty: 583
Lokalizacja: Poddębice
Pojazd: Aprilia sr factory
Jeżeli winny był kierowca samochodu (przyjął mandat więc jego wina) to dostaniesz odszkodowanie z ubezpieczenia oc sprawcy.
Najlepiej przekaż taką sprawę jakiejś firmie która się tym zajmie od początku do końca i biorą za to około 20% od uzyskanego odszkodowania.
Powiem tak , mój syn miał taką sytuacje i uzyskał z oc sprawcy około 20 tysięcy za złamaną nogę.




_________________

Mój projekt hamownia http://forum.mieloch.pl/motorynka-simron-70cc-zielony-szatan-pomiar-hamownia-10-koni-t415495.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 cze 2016, 12:01 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 paź 2009, 21:25
Posty: 1611
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Gilera GSM, Derbi Senda, Beta
Musisz zawalczyć o odszkodowanie, tak jak kolega wyżej napisał.. Dostaniesz odszko9dowanie z jego ubezpieczenia OC. Masz dokumentacje do co nogi, także jakby ubezpieczalnie dociekała, to masz wszystko czarno na białym :)




_________________

Derbi Senda 3 Project , Ciekawy ?! // By Drifter
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy