Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:10



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 29 cze 2016, 21:04 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2016, 19:22
Posty: 3
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Yamaha Aerox '05
Witam! :)

Oto moja historia - w skrócie, co by nie zanudzić:

Pod koniec maja wracałem z Narzeczona do domu i delikatnie przekroczyłem prędkosć (na 'terenie zabudowanym' w środku lasu ;) ) i moje prawo jazdy kat. B na 3 miesiące trafiło w bezpieczne ręce Policji. Po chwilowym szoku stwierdziłem, że do pracy jakoś muszę dojeżdżać (mógłbym jechać autobusem/tramwajem, ale kto by chciał tracić tyle czasu) i postanowiłem kupić skuter.

Przez kilka dni śledziłem OLX (zależało mi na zakupie skutera z okolicy, i w zasadzie "na już") - w końcu trafił się ON. Na początku byłem sceptycznie nastawiony i szukałem dalej, ale szwagier przemówił mi do rozsądku - i takim sposobem 01.06.2016 zostałem posiadaczem poniższej, niebieskiej "rakiety" (rakietę dopiero z niego zrobię;) ).

Rok produkcji: 2005, pierwsza rejestracja w Polsce - 2010.

Przez 5 lat (podobno) Aerox stał nieużywany w garażu - może to być rzeczywiście prawda - ostatni przegląd wbity w dowód pochodzi z 2011 roku.

Historii to tyle, teraz konkrety (wybaczcie, nie wszystko jeszcze o nim wiem ;) )

Mechanika:

• Cylinder - 50cc seryjny
• Wydech - [s]Seyjny[/s], LeoVince ZX-R
• Wariator - Seryjny (Rolki - Malossi 4.2g)
• Sprzęgło - Seryjne (Sprężynki Polini - czarne +20%, centralka - Top Racing (zakupiony zestaw 3 spręzyn) biała +45%))
• Gaźnik - DELLORTO ...
• Pasek - Seryjny (oryginał Yamahy)

Optyka:

• Kolor - Oryginalne malowanie (słaby stan, łuszczy się) - Valentino Rossi 46
• Naklejki - Oryginalne naklejki (słaby stan, niektóre pozadzierane, niektóre powoli odchodzą) - Valentino Rossi 46
• Żarówka przednia - Revo Xenon HIR 5000k BA20D 12V 35W/35W

Osiągi przed modyfikacjami:

Vmax = 65-70km/h (jak ma dobry dzień)
Przyspieszenie słabe.. nie ma co się przepychać na początek świateł i blokować ruch :)

Osiągi po modyfikacjach:
- wymiana wydechu, rolek, spręzyny centralnej, sprężynek sprzęgła
Vmax = 75-80km/h
Przyspieszenie - zadowalające - pozwala na start ze świateł bez blokowania ruchu :)

To dopiero początek "naszej" przygody - po odzyskaniu prawka, pozostane przy Aeroxie na dojazdy do pracy ;)

Aktualizacje:

01-06-2016 - po zakupie
1.

Obrazek

2.

Obrazek


15-06-2016 - Zamówiłem wydech LeoVince ZX-R z OLX

20-06-2016 - Wydech szczęśliwie dotarł!

Obrazek

21-06-2016 - Efekt wypadu na zakupy: rolki Malossi, sprężynki sprzęgła Polini, sprężyny centralne Top Racing, żarówka Revo Xenon, blokada wariatora Buzetti + wydech, który dotarł wczoraj

Obrazek

24-06-2016 - wymiana wydechu

1. W tle sprawca całego zamieszania z prawkiem ;)

Obrazek

2.

Obrazek


Wszelkie sugestie, porady co do modyfikacji mile widziane!

Dążę do bardzo dobrego przyspieszenia, Vmax mniej ważny - jak dociągnę do 90-100km/h to w zupełności mi wystarczy.

Pozdrawiam,
Tomek


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 29 cze 2016, 21:36 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
To ja już wiem co będę obserwował :) ( Szkoda prawka :| )
Moje sugestie:
1. Uciąć/Wychrzanić błotnik !
2. Prawy boczek :/
3. Zmiana wariatora :D

i ogólnie doprowadzić to optycznie do stanu bdb ( tak tylko namawiam, bo to malowanie jest kozackie :twisted: )




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 cze 2016, 21:37 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Tę oponę co masz z tyłu mam u siebie z przodu i dobrze się trzyma na zakrętach :D Nie ma co zbytnio patrzeć na licznik bo sporo przekłamuje ale jak na ten set to nieźle :D Nie lepiej było kupić sprężyny od malossiego? Chyba najlepsze malowanie roxa jakie może być :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 cze 2016, 21:53 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2016, 19:22
Posty: 3
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Yamaha Aerox '05
@Hubban

Szwagier też polecał wywalić i taki mam zamiar, jak tylko znajdę chwilę czasu (pewnie dopiero następny weekend :/)

Prawym boczkiem i w ogóle wyglądem zajmę się jak skończę z modyfikacjami mechanicznymi :)

Wariator jest następny na liście obok gaźnika, sprzęgła, cylindra i reszty głupot :P Nie wiem jeszcze czy kupować nowe części (czy używane w dobrym stanie jak się pojawią na olx/allegro) i nie wiem, które będą najlepsze :) Wariator - myślałem o Multivarze (poczytałem o nim na forum), gaźnik - prawdopodobnie Dellorto 17,5, chyba, że polecacie coś innego w niższej cenie ;)

@scoot

W zasadzie nie wiem co to za opona, czytałem jej nazwę, ale nie pamiętam teraz :D W każdym razie jest nowa i nie narzekam :)

Co do prędkości to może porównam z autem/GPSem?

Sprężynki sprzęgła od Malossiego? Nie wiem czym się różnią te Malossi od Polini :) Brałem z polecenia szwagra - sam kiedyś na takich jeździł.

Malowanie odświeżę, prawdopodobnie pod koniec tego roku albo na początku przyszłego. Teraz pewnie popodklejam naklejki, żeby tak bezwiednie nie fruwały sobie i zorientuje się czy można dostać zestaw naklejek gdzieś :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 cze 2016, 22:08 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Jasne, najpierw mechanika i oto chodzi ! Myślałem, że po kolei będziesz składał, a jak wszystko naraz to chrzanić kolejność :P Multivara polecam, likwidacja wszystkich mułów po 20km/h gwarantowana :)
Gaźnik pasi Dellorto może też Motoforce ( nie wypowiem się na temat jakości i czy jest on "regulowalny" jeśli masz pieniążki to ładuj nowe, nie żałuj.

Oponki to nie czasem Pirelli Evo 21 przód i Evo 22 tył? :P
Obrazek

P.S Nie przepisuj nicków tylko klikaj sobie |x| nad zdjęciem obok nicku jak już potrzebujesz :wink:




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 cze 2016, 22:23 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Tylna na 99% sava mc16 czy coś takiego, o malossiego chodziło mi centralkę a sprężynki sam mam polini i polecam :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 cze 2016, 22:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2016, 19:22
Posty: 3
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Yamaha Aerox '05
HuBBaN,

(Dzięki za podpowiedź z tym X :P
Raczej po kolei będę dokupował, jak trafi się coś używanego, nie zajechanego to wezmę używkę, a jak nie to nowe :) Nie mam ściśle określonej kolejności - w pracy wchodzę i patrzę co nowego się pojawia :)

Opona z tyłu to nie jest ani Pirelli ani Sava na 99%, przodu nie wiem - jutro sprawdzę i uzupełnię :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 cze 2016, 23:21 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
W niektórych Aeroxach te Pirellki co mam są fabrycznie :D Ale fakt inny bieżnik.
Od jakiegoś czasu kolejność to : Wydech, wario, gaźnik, cylinder, no i sprzęgła, dzwony itp to już mniej ważne. Wariator z gaźnikiem można zamienić miejscami. Chociaż co ja pierniczę, kupiłem wszystko naraz - nie czytaj tych bzdur. :lol:




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy