Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 14:18



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 sie 2016, 21:13 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Potrzebuję szybko pomocy/wskazówek, otóż wszystko było idealnie, zwiększyłem dyszę z 75 na 80, kolor świecy ok (nawet lekko może za jasny), świeca br9es, skuter jakby lekko na mocy zyskał, nie przerywał ani nic, któregoś razu jadę na full..po 1km trzymam max i nagle buuu hamuje sam....(temp cyla w normie), odpuszczam i daję znowu-ciągnie ale nie na długo i znowu buu i tak w kółko, zrobiłem coś że pomogło i skuter znowu dzida...aż do teraz...Jadę na max z 5-7sek i trr ciągnie trr ciągnie.....na 9,5k średnio przerywa ale już na 8,5-9 czuć jak sie dłużej jedzie....żeby nie przerywał muszę zwolnić albo puścić gaz i znowu dać....CZEMU TAK SIĘ DZIEJE? Świeca druga - nic, czyszczony gaźnik - nic, nowy iskrownik ma - nadal wygląda jakbym dopiero założył, czyszczony filtr paliwa - nic, świeca sucha i jasnobrązowa, fajka i WN git są, nie wiem czy stało się to nagle....Teraz zmieniłem dyszę na 75 i nadal przerywa po dociśnięciu ileś sekund...kopa ma jak miał...moc na hamowni też pokazał ( a już wtedy czuć było że coś nie tak), pali dobrze więc kompresja odpada zresztą cyl ma 1k km ledwo....PROSZĘ O POMOC BO JUŻ MI BRAK POMYSŁÓW.....Możliwe że w dellorto może być za niski poziom paliwa? Pływak jest plastikowy i raczej nie da się tam zmieniać nic....nic nie kapie z niego jakby co....Było jeszcze coś takiego: założyłem żarówe h4 ale nie świeciła (nie wiem czemu) więc jeździłem bez świateł i tylko w dzień...ogarnąłem kable i świeci git..daję gaz....TRRRRRRR ledwo rusza..... ?????? Co jest do licha???Wyłączam światła jedzie...wypiąłem wszystko....nadal na 9,5k przerywa po 5-7sek na max jazdy.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 12 sie 2016, 7:34 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
W sumie dwie opcje:
1) ma za mały przepływ paliwa do gaźnika i przy pełnej manetce się gaźnik nie napełnia.
2) W drugą stronę ma za bogatą mieszankę... bo robi TRRRRRRR (objaw za bogatej mieszanki) i jeszcze ile lejesz oleju? i jaki olej.
Jak masz mocno dłubany silnik to zalecam min. Motul 800 (specjalnie do robienia mieszanki a nie do dozownika) i stosować w stosunku max 1/50 lub zgodnie z zaleceniem producenta oleju




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 sie 2016, 10:43 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Już piszę: olej castrol racing 1 :45 leję (nie mam dozo), zaraz sprawdzę ten kanalik co odpowiada za napełnianie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 sie 2016, 11:53 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Za dużo oleju w mieszance 1/50 jest optymalnie i jak jest troszkę więcej zdarza się, że przy wyższej temperaturze w cylindrze spowoduje zgubienie się iskry.
Nie wiem jakie masz mody na cylindrze i jaki to cylinder ale świeca o ciepłocie 9 może być za zimna. Spróbowałbym w klasie 8 i olej 1/50.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 sie 2016, 19:41 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Tak zgadzam się, br8es powinienem ale zepsuła się i chwilowo jest br9es. . . Niedługo będzie zmienione, co do przerywania to odpiąłem kostkę z iskrownika z 4 kablami, jeden idzie do bezpiecznika, zielony do stacyjki, dwa żółte do regulatora. . .więc gaźnik jest ok a elektryka coś nie tego :/

Edit: Wszystkie kable podpięte oprócz szaro-niebieskiego idącego do regulatora i jest dobrze..ale światła nie działają oprócz kierunków....Wina regulatora napięcia??




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy