Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 15:57



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 gru 2016, 15:22 
*

Rejestracja: 29 cze 2016, 17:38
Posty: 11
Pojazd:
Witam, myślałem nad kupnem jakiegoś supermoto 50-90, ale chciałbym się od was dowiedzieć kilka spraw które albo mnie zachęcą albo odciągną od kupna.

Szukam czegoś na silniku am6 (jakieś derbi, rieju, bete itd), jak wygląda utrzymanie tego sprzętu? Bo w końcu to dwusuw, a dotychczas posiadałem tylko 4t w dodatku chińskiego. Wracając do tematu, ile taki silnik wytrzymuje, (najbardziej brałbym pod uwagę jakąś 70tkę+ bo chciałbym żeby to jakoś jechało) i mniej więcej jak wyglądają sezonowe naprawy. Spalanie mniej więcej znam, osiągi też, aczkolwiek możecie mi tak dla potwierdzenia powiedzieć ile takie coś leci. Druga sprawa to wysokość siodła, mam niewiele ponad 170, dam radę na to w ogóle siąść i jeździć ? :D Kolejna sprawa- policja. Takie zabawki w 99% są ponad normę, tzn przekraczają dopuszczalne parametry :D Czy patrole się nie czepiają ? Moim 4t na jednym cylindrze pokonałem 15kkm do zatarcia (w dodatku z mojej winy) jak do tego ma się am6?

Budżet do 5k, co polecicie

Z góry dzięki za pomoc, gdy przyjdą mi jeszcze do głowy pytania to dodam je poniżej ewentualnie w edit ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 09 gru 2016, 17:48 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Wszystko zalezy w jakim stanie mechanicznym kupisz. Trzeba także zaznaczyć ,że czym bardziej wysilona jednostka tym bardziej dostaje po tyłku. Wiele osób woli kupić jakąś biegówkę w seryjnej wersji 49 cc i samemu dopiero podnosić moc. Dlaczego? Otóż gdy kupujemy pojazd już po przeróbkach nie wiadomo co na prawdę w nim siedzi a żaden sprzedawca nie zezwoli przed domem na rozebranie pojazdu do śrubki. Dwa nie wiadomo ile na prawdę jest przejechane na zamontowanych częściach ,oraz w jaki sposób zostały one zamontowane. Wiadomo jeden używa precyzji, drugi przecinaka i młotka...

Odnośnie wysokości wiadomo nie jest to skuter. Pozycja będzie bardziej pochylona. Ale nie ma też tragedii. Odnośnie kontroli...przy kontroli pokazujesz dokumenty w których widnieje seryjna pojemność. Gorzej w sytuacji jakiejś kolizji drogowej. Wtedy mogą zacząć się już schody.

Osobiście co polecam? Yamahe TZR ,Aprilie RS. Oba jakoś zawsze mi się podobały.




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 gru 2016, 19:32 
*

Rejestracja: 29 cze 2016, 17:38
Posty: 11
Pojazd:
W sumie racja, tylko że u mnie byłby znów problem, bo ja z mechaniki Januszem nie jestem, jedynie pozostaje oddać do mechanika, a wiadomo, to też kosztuje. Dlatego też rozglądam się za jakimś już przerobionym, ale troche mnie uczuliłeś :) To co poleciłeś to akurat chyba te ścigacze, mnie interesuje enduro/supermoto :D No ale wszystko na jednym silniku. Gdybym już jakiegoś oglądał, na co zwracać uwagę? Co lubi się psuć i jak to rozpoznać?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 gru 2016, 11:11 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
Kolega Mate57 doskonale objaśnił sytuację. Od siebie dodam, że lepiej kupić używkę z seryjnym AM6 i przebiegiem 30 000km, niż pchać się w wersję, po czyimś gmeraniu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy