Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 9:13



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 31 gru 2016, 3:09 
*

Rejestracja: 31 gru 2016, 2:31
Posty: 3
Pojazd: yamaha x-max 400
Witam posiadam skuter yamaha x max 400. Ostatnio przy odpaleniu gdy silnik jest zimny pochodzi około minuty i zgaśnie. Odpali bez problemu i gdy się troszkę nagrzeje chodzi bez problemu. Nie brakuje mu mocy, odpala od strzała jedynie to że gaśnie na zimnym silniku. Kolega doradził mi żebym zmienił cewkę i takową mi zamówił. Problem w tym że w oryginalnej cewce są dwa piny, bolce do których ze skutera dochodzą dwa kabelki. Górny jest pomarańczowy a dolny czarno-czerwony. W nowej cewce jest tylko jeden pim,bolec. I teraz moje pytanie, czy mogę tą cewkę z jednym pinem podmienić na miejsce tej z dwoma pinami, jeśli tak to który kabelek podpiąć do tego pinu? Dodam że zamiennika tej cewki nie ma a oryginalna kosztuje prawie 500zł także odpada. Chyba że problem jest gdzieś indziej, może ktoś z was miał podobne objawy u siebie?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 31 gru 2016, 10:19 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
No a co Cię podkusiło ,kto podpowiedział że to zamiennik , to już trzeba było kupić ,, bylejaki" z dwoma pinami do yamahy 50-400 , i pewnie szybciej byś trafił , to jedno cylindrowy silnik więc można pokombinować do yamahy 2 pinowych masz w cholerę , dodatkowy pin to może być masa albo obsługa obrotomierza lub co innego , daj fotkę oryginału z oznaczeniami ,




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 gru 2016, 16:35 
*

Rejestracja: 31 gru 2016, 2:31
Posty: 3
Pojazd: yamaha x-max 400
Mieszkam i pracuję w londynie. Dałem numery z oryginalnej cewki koledze w polsce żeby zamówił nową. Sprzedawca dał mu z jednym pinem i stwierdził że będzie pasować więc kolega taką mi wysłał.
Zamówiłem nową na ebay zamiennik do mojego modelu, paczka przyszła po dwóch dniach, otwieram a tu zonk znowu przyszła z jednym pinem. Napisałem do sprzedawcy co jest grane a on odpisał że tamte akurat mu się skończyły ale ta też będzie dobra trzeba tylko odpowiednio kabelki podłączyć. Dlatego pomyślałem sobie że zamiast zamawiać następną bo nie mam na to czasu ani pewności co znowu mi przyślą może faktycznie warto sprubować tą jakoś podłączyć. tylko nie chcę ryzykować spaleniem czegoś w skuterze dlatego jak ktoś wie jak to podłączyć mże będzie w stanie jakoś mi pomóc.
Numer cewki 5RU 00 2ZK


Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 gru 2016, 20:56 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
cenią się po zbóju za nowe , wbijaj się na fora dużych skuterów na pewno ktoś kombinował , masz starą cewkę, jakiś czas działa ? kabelek z kółkiem to pewnie masa , dwa dolne do rozszyfrowania , odpinałbym po kolei na pracującym silniku patrzył co się dzieje jeden to zasilenie + , drugi zagadka , może nie będzie obrotomierza albo co inne się wyłączy , wtedy opanujesz 1pinową cewkę




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 sty 2017, 6:57 
*

Rejestracja: 31 gru 2016, 2:31
Posty: 3
Pojazd: yamaha x-max 400
Więc tak odpięcie jednego lub drugiego kabelka powodowało zgaśnięcie silnika, więc cewka z jednym pinem odpada. Zamówiłem ze starszego modelu sporo większą, zamontowałem i silnik działa jak należy, musiałem tylko inaczej połączyć bo fabryczne dwa mocowania były zbyt blisko siebie i nie pasowały do nowej. Teraz cewka jest przykręcona w drugą stronę i tylko do jednego mocowania

Oryginał wyglądał tak

Obrazek


a zamiennik jest teraz zamontowany tak

Obrazek


Także temat zamykam będzie dla potomnych :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy