Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:40



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 12 lut 2017, 17:09 
*

Rejestracja: 12 lut 2017, 17:04
Posty: 5
Pojazd: Romet ogar 900 2008
Witam.

Niedawno kupiłem nowy silnik do mojego ogara 900 (http://allegro.pl/silnik-125cc-los-king ... 08493.html Jest podobny ale to nie ten sam co na zdj i to nie zongshen tylko właśnie moretti) . Pełen optymizmu od razu go złożyłem wszystko poskręcałem i wielka chwila, pierwsze kopnięcie, drugie, trzecie, trzydzieste pięćdziesiąte... nic. No to nic, sprawdzamy iskra- jest paliwo dochodzi ? dochodzi.
Gaźnik może niewyregulowany, na oko jakoś ustawiłem jak mniej-więcej powinno być i znowu kopanie, nadal 0 efektu. Kolejny pomysł może zaworów nie ustawili, no to szczelinomierz i już poustawiane na 6 ssący i 8 wydechowy (tak miałem na 72 ale już wiem że to za mało). Kopanie kopanie i odpalił w końcu ale tylko na chwilę(nie trzymał obrotów), więc znowu do gaźnika i po 2h prób regulowania poddałem się i postanowiłem założyć stary gaźnik. Po całej zabawie ku mojemu zadowoleniu chodził bardzo dobrze więc oczywiście zostawiłem go na chwilę żeby pochodził ale moja nieodparta chęć sprawdzenia sprzętu wygrała i zaraz już byłem nim na drodze. Oczywiście nie katowałem go w żaden sposób, cała droga to był max 1km a zbyt wysokich obrotów też nie miał. No ale nic zadowolony odstawiłem go do garażu, poskręcałem plastiki itd. i na razie stał żeby trochę ostygł. Za 30 min wróciłem i klapa... nie chce odpalić. Na następny dzień jeszcze mój brat się z nim bawił ( czyli ustawił zawory na 10 ssący i 15 wydechowy (powinno być z 12-14 ale nie miałem takiego listka)) i nadal nic. Tak się męczę już z nim 2 dzień, a próbowałem już każdego rodzaju odpalania, a i iskra itd. wszystko jest. Jeszcze wcześniej był taki problem ze podczas kopania były takie dosyć mocne strzały w silniku które z czasem przestały ale teraz znowu kopka za szybko i za mocno odbija (wcześniej tak nie było, a odbicie jest na tyle mocne że aż nogę odrzuca).
Trochę się rozpisałem ale przynajmniej wszystko dokładnie opisałem i bardzo proszę o pomoc bo jednak skoro nowy kupiłem to jednak chciałem trochę pojeździć.
Z góry dzięki.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 13 lut 2017, 21:26 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Jest odpowiednia kompresja, masz jak sprawdzić? Może mało prawdopodobne ale lepiej się upewnić aczkolwiek jak odpycha nogę to raczej powinno być w miarę a jak z rozrządem ?




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 lut 2017, 15:21 
*

Rejestracja: 12 lut 2017, 17:04
Posty: 5
Pojazd: Romet ogar 900 2008
Na razie silnik pojechał z powrotem do sprzedawcy żeby go obejrzeć co tam z nim nie tak a jak wróci w takim samym stanie to sprawdzę i kompresje i rozrząd bo na razie nie chciałem go rozbierać.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 lut 2017, 18:59 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Aczkolwiek dziwne jest to że kupiłeś silnik i nie chciał odpalić po tych 50 kopnięciach,może ty nie umiałeś się z nim obejść a może miał jakieś wady fabryczne. :)

-- 14 lut 2017, 19:59 --

Tak samo wydaje mi się że gaźnik powinien być wyregulowany fabrycznie.




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lut 2017, 15:57 
*

Rejestracja: 12 lut 2017, 17:04
Posty: 5
Pojazd: Romet ogar 900 2008
No wiesz nie tylko ty jesteś zdziwiony, a teraz mógłbyś mi wytłumaczyć w jaki sposób mógłbym się z nim źle obejść ? wątpię że mogłem coś zrobić źle ale jeżeli tak to proszę wymień mi to, a w pierwszym poście masz dokładnie wszystko opisane co robiłem, niczego nie pominąłem. A w kwestii wad fabrycznych to strzelanie w silniku podczas kopania nie jest wystarczającym argumentem ?
A co do gaźnika to mój kolega który też kiedyś zamówił taki silnik i dostał identyczny. Jemu też nie chciał chodzić na stabilnych obrotach pomimo regulowania go przez chyba 2h, a nie można mu zarzucić że coś źle robił bo razem z tatą prowadzi warsztat i nie jednego takiego chińczyka już robił. Więc wiesz różnie to z tymi chińskimi bywa.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lut 2017, 18:59 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Nie no ok ale jestem zdziwiony że gaznik fabrycznie nie wyregulowany i może po prostu dostałeś wybrakowany.

-- 15 lut 2017, 19:59 --

A kranik chodził prawidłowo? Ściągałeś gaznik? może gdzieś łapie lewe powietrze bo ktoś może za mocno docisnał i np dostała po dupie podkladka pod gaznikiem.




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lut 2017, 20:00 
*

Rejestracja: 12 lut 2017, 17:04
Posty: 5
Pojazd: Romet ogar 900 2008
no nie wiem rozkręcałem później gaźnik i wyglądał w porządku. Żadna z dysz nie byla zapchana a nawet tą jedną chciałem sobie przekręcić do tego mojego gaźnika ale już nie było czasu. Te gaźniki to tylko jako ozdoba jest dodawana do tych silników :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 lut 2017, 17:53 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Silnik juz odebrany czy nie?




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 mar 2017, 21:11 
*

Rejestracja: 12 lut 2017, 17:04
Posty: 5
Pojazd: Romet ogar 900 2008
Myślę że dopiero jakoś w następnym tygodniu mi go przyślą na razie jeszcze nic nie pisali ani nie dzwonili w jego sprawie, pozostaje czekać ale jak coś to będę informował :D

-- 03 mar 2017, 22:11 --

Silnik przyszedł 2 dni temu. Ten jakże miły sprzedawca napisał że problemem był łańcuszek rozrusznika, a gaźnik okazał się całkowitym crapem więc wymienił mi go na inny. Silnik jest zamontowany i działa bardzo dobrze. Na razie nie ma pogody na docieranie ale jak tylko będzie okazja to z przyjemnością się za to zabiorę. A co do gaźnika to wolałem zostać przy swoim (jednak japońskim) który mnie jeszcze nie zawiódł.
I dzięki za zainteresowanie tematem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy