Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 0:45



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Offline
Post: 04 lut 2016, 16:01 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:48
Posty: 377
Pojazd: piaggio typhoon
Świetny projekt, bardzo dynamicznie się rozwija. Powodzenia.




_________________

Chcesz wiedzieć czym jeżdże?

https://www.facebook.com/typhoon.il/?fref=ts


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 04 lut 2016, 17:52 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 sie 2010, 16:05
Posty: 583
Lokalizacja: Poddębice
Pojazd: Aprilia sr factory
Nie wystarczy dać zwykły trójnik i wkleić owy wyłącznik ,lub też jak ścianka pozwoli nagwintować i wkręcić. Jaki gwint ma ten twój czujnik?




_________________

Mój projekt hamownia http://forum.mieloch.pl/motorynka-simron-70cc-zielony-szatan-pomiar-hamownia-10-koni-t415495.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 lut 2016, 20:45 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lip 2009, 23:43
Posty: 227
Lokalizacja: Lwówek Ślaski
Pojazd: Apka Sr/Zip SP
Jaro, Tak tez myślałem w związku z tym że chcę puścić podłogą kawałek magistrali z rurki miedzianej wzdłuż podłogi potem zakręcała by na drugi bok skutera>kolanko>waż i do głowicy
Obrazek
coś w tym stylu :)
czujnik o ile się nie mylę ma gwint M14 tak że coś spróbuję wykombinować ;)

Dzisiaj nic konkretnego nie porobiłem nie było kiedy ( kładłem kostkę u siebie pod wiatą ) jedynie dopasowałem podłogę pod aku 9ah i ogarnąłem elektrykę w teorii tylko lutować
Obrazek

-- 7 lut 2016, o 17:02 --

Jako że czasu na aprilke w tygodniu nie miałem :( - zapierdziel do późnych godzin ;)
Dziś jako że w niedziele zbytnio się nic nie robi postanowiłem zabrać się za chłodnice która przyszła w piątek :) chłodnica wywarła na mnie pozytywne wrażenie, nie sadziłem że będzie aż takich wymiarów -
ogólnie polecam

odciąłem mocowania z ramy runnerki po docinałem je >> następnie zespawałem :
Obrazek
Obrazek


Przynitowałem mocowanie chłodnicy :
Obrazek
Obrazek

Po czym przyspawałem
Obrazek
i gotowe : :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- 17 lut 2016, o 20:45 --

Dzisiaj odpaliłem :) :) wszystko z elektryki działa jak należy. Silniczek chodzi wyśmienicie kopa ma - tzn ma niezły moment z bardzo niskich obrotów rwie jak szalony :) (jedynie potrzebna troszkę większa dysza) przejechałem się kawałek ale śniegu nawaliło i nie było gdzie szybciej pojechać :evil:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

1.Trzeba ogarnąć plastiki no i oczywiście koła najbardziej przednie które wymaga wymiany łożysk
2.Jest mus zrobienia przedłużki amorka (lub czy te przedłuzki IGM montuje sie u góry ?- nie wiem nie miałem :) )
3. a no i wydech seryjny będzie musiał pójść w odstawkę - tylko jaki ? zbytnio nie ma w czym przebierać jakby była gdzieś jakaś używka brałbym od razu nie zastanawiając się bo kupić Tecnigasa z 8stówek gdzie w palach mam malossi 172 . Może spawaka ? jest ktoś teraz na rynku kto na bieżąco je robi ?




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 lut 2016, 22:22 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2012, 20:41
Posty: 746
Lokalizacja: Wyszków
Pojazd: Tgb 101S
BALU, Wszystko zaczyna nabierać kształtów.
BALU pisze:
2.Jest mus zrobienia przedłużki amorka (lub czy te przedłuzki IGM montuje sie u góry ?- nie wiem nie miałem )

Nigdy przedłużki się nie montuje u góry zawsze u dołu amorka do karteru. :wink:
3.Najlepszym rozwiązaniem będzie spawak (cena ~600 zł nówka) i polecam:
https://www.facebook.com/platekracing/?fref=ts Nie wiem czy ktoś lepiej robi jeszcze wydechy w Pl. :wink: Tylko do wyliczenia daj komuś innemu.




_________________

www.shop.mieloch.pl




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 mar 2016, 8:17 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lip 2009, 23:43
Posty: 227
Lokalizacja: Lwówek Ślaski
Pojazd: Apka Sr/Zip SP
Przyszedł mi czujnik wentylatora od malaguti madison ten którego wstawiałem zdjęcie - (znalazłem tani na allegro opłacało się brać :) ) wentylator załącza się przy 92*C i zbija do 77*C gdy czujnik jest podłączony za cylindrem (nie wiem czy nie dać go miedzy 2 chłodnice - pomyśle. Wtedy załączał by się pewnie przy 100*C)

Śnieg stopniał przejechałem się - leci jak przecinak :P ( śladuje nie znosi ) po tych przymiarkach mierzeniach i ustawianiach nie miało prawa inaczej :twisted:

Zamówiłem - przyszedł Ściągacz bezwładnościowy wewnętrzny
wybiłem łożyska z koła przedniego, Apka dostanie nowe które się na pewno przydadzą :wink:

stoi teraz na stojaku i dalej ogarniam wszystkie drobne elementy :)
zamówiłem jeszcze części które pociągną prace do przodu :) :)

-- 27 mar 2016, o 18:56 --

Przyszła ostatnia pewna paczuszka Obrazek
Zrobiłem światła 2 soczewki audi 80 jedna na krótkie druga na długie plus podświetlane od środka led
Obrazek

Odwaliłem polerkę rantu koła tył apka stała na centralnej na średnich obrotach ja tylko papiery trzymałem :p po czym rzuciłem czarny lakier
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogólnie od ostatniego postu wiele pierdół jeszcze porobiłem ale jest poskładana w 97% zostało jeszcze aluminiowy dystans pod cylka wsadzić i wymienić jeden wąż od chłodzenia
dzisiaj apką przejechałem 200km i idzie ogniem - tylko wyprzedzałem cały czas :) jestem zadowolony :)
niestety nie mam fotki z dziś :/

-- 29 mar 2016, o 08:17 --

Wczoraj była następna trasa. Lata się bardzo dobrze , osiągi zadowalające leci się 90 kierunek gaz i bez problemu się wyprzedza
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 mar 2016, 8:54 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2015, 18:31
Posty: 250
Pojazd: aprilia sr replica lc
Propsy, apka na kozaku :evil: Daj jeszcze niebieski błotnik do przodu i siate w czasze :P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 paź 2016, 21:20 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lip 2009, 23:43
Posty: 227
Lokalizacja: Lwówek Ślaski
Pojazd: Apka Sr/Zip SP
Apka się spisuje zrobiłem nią 800km bez żadnych problemów :) ostatni raz jeździłem 9kwietnia -
obrałem cel poznań rozpoczęcie sezonu mieloch i wyruszyłem, pokonałem można powiedzieć 1/3 trasy zostało jeszcze 200 km gdy zaczął kropić deszcz. Ja już byłem tak wypizgany że miałem dość :/ może i bym dojechał ale kto by potem wrócił :( zmuszony byłem zawrócić ale co zrobić pogoda nie rozpieściła,
zrobiłem mały postój u dealera fendta i non stoper fulll manetka do domu :)
Obrazek
Obrazek

Lece do rajchu apka zostaje w pl tak więc nic przez jakiś czas nie zrobię przy niej
ale na pewno coś wpadnie :) nie wiem jak będzie czas podskoczę do sarrbrucken na zakupy - czas pokaże :)

Co do silnika jestem z niego bardzo zadowolony wszystko działa jak należy polecam swapik :) :) "cieszą matkę takie dzieci" xD
brakuje mi trochę wysokich obrotów pod dupą ale damy rady w garażu czeka od 2 lat zip Sp 1 - czeka na swoja kolej :) ale to dopiero po malossi 172 heh :)

-- 17 paź 2016, o 21:10 --


Podsumowanie sezonu :)

SWP 2016
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Swp wspominam bardzo dobrze :)
najlepsze jest to ze już miałem nie jechać a jednak wieczorem stwierdziłem że się spakuje i:
Obrazek
Obrazek
było trochę składania no i wyciągania :twisted: pozdro dla chłopaków :wink: potem rozkładania i wkładania :twisted: ale za to te 460km bardzo szybko pokonałem :)
Obrazek
Hamownia była wynik słaby - zdejmę cylinder będzie widać dlaczego :( zkatowany przez miejscowych "ślusarzy". Nie ma u mnie gdzie robić szlifów, następnym razem już paprochom nie dam


sezon zakończyłem z tupetem :P
Obrazek
92 na 50 dobrze że dopiero co przyśpieszałem bo mi by lejce zabrali na 3 miechy :cool:
zabrali jedynie dowód :( :(

Apka zostaje. Na pewno dostanie nowy lakier dalej myślę nad czernią bo jej pasuje :) zobaczę w praniu jak już to by była czysta czerń, teraz była jakaś z mercedesa przechodząca w zieleń i nie leżała za bardzo :/
już niedługo zabiorę się za rozbiórkę muszę tylko uporać z paroma sprawami i do dzieła :)

Obrazek
Filmik z palenia Conitenallki
https://www.youtube.com/watch?v=pDBc4r5 ... be&t=4m31s




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 paź 2016, 16:32 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2012, 20:41
Posty: 746
Lokalizacja: Wyszków
Pojazd: Tgb 101S
BALU, Śledzę projekt od dłuższego czasu i na prawdę bardzo fajnie się ogląda. Na pewno lepsze rozwiązanie,z tym swapem niż wkładanie w seryjny silnik jakiegoś wyżyłowanego seta. :wink:




_________________

www.shop.mieloch.pl




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 mar 2017, 14:13 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lip 2009, 23:43
Posty: 227
Lokalizacja: Lwówek Ślaski
Pojazd: Apka Sr/Zip SP
Obrazek
Filmik z palenia gumki
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4381214077

Wiosna zawitała i troszeczkę przegoniłem




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy