Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:59



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Piaggio nrg
Post: 21 mar 2017, 16:32 
*

Rejestracja: 02 lut 2017, 18:10
Posty: 6
Pojazd: Cr 85R
siemka, od kilku dni mój skuter odmawia posłuszeństwa, nie chce jeździć. Awaria stała się nagle, przyjechałem do domu a na następny poranek nie chciał już chodzić.

Jak narazie wykluczyłem, zapchany/uszkodzony kranik(paliwo dolatuje do gaźnika), kompresja- 8 Bar, wymieniłem świece- iskra wygląda lepiej niż na starej, ale nie ma różnicy w pracy silnika, wyczyściłem dokładnie gaźnik, przedmuchałem dysze i na nowo wyregulowałem skład powietrze/paliwo. Membrana bez przerw. Filtr przeczyszczony

Już nie wiem co sprawdzać, myślę nad kupnem nowego gaźnika, ale nie wiem czy to coś da- bo tak nagle by coś się w nim stało? (pływak nie pęknięty, ani nie widać uszkodzen okiem) Mam nadzieje że mi podsuniecie co jeszcze może tu być źle, pozdrawiam i licze na pomoc

Film: https://youtu.be/njlyKYKGn24


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł: Re: Piaggio nrg
Post: 21 mar 2017, 18:51 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
Przepiękna zawrotka na podwójnej ciągłej :twisted: Wracając do tematu to wygląda mi tak, jakby momentami łapał lewe powietrze lub nie dostawał paliwa. Posprawdzaj wszelakie przewody paliwowe i podciśnienia, czy nie sa pęknięte (szczególnie w okolicach króćców przyłączeniowych). Kolejna sprawa to szczelność króćca ssącego, a na koniec to pochodzenie paliwa, które zalałeś zaraz przed powstaniem problemu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Piaggio nrg
Post: 21 mar 2017, 20:19 
*

Rejestracja: 02 lut 2017, 18:10
Posty: 6
Pojazd: Cr 85R
Haha :D czasami brakuje mi wyobraźni..

Kupowałem 20l Pb95 na Orlenie bodajże i moje drugi moto (rm 125) normalnie jeździ na nim, ale wiadomo inna pojemność i wrażliwość na jakość benzynki..
Jutro lece po nowe paliwko, a te przewody od podciśnienia sprawdzałem chyba z 3 razy- wciągałem do siebie powietrze i normalnie paliwo leci z kranika- nie ma złych oznak(może go wymienię jak znajdę jakiś w garażu)
A co do lewego powietrza jak najlepiej i najłatwiej to sprawdzać? woda+kropla płynu do naczyń?


Mam wrażenie jakby brakowało mu paliwa :/ ponieważ przejade kawałek (jak widać na filmie) zdusi go, poczekam na chwile i znowu da rade przejechać jakąś tam odległość ...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Piaggio nrg
Post: 21 mar 2017, 21:20 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Sprawdź czy ssanie działa, bo jak nie i cały czas jest włączone to też mogą być takie efekty.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Piaggio nrg
Post: 23 mar 2017, 17:46 
*

Rejestracja: 02 lut 2017, 18:10
Posty: 6
Pojazd: Cr 85R
Objawy są bardziej jakby brakowało paliwa a nie jakby go zalewało- do tego świeca zalatuje "suchotą"

Ale sprawdzę je jutro :)

-- 23 mar 2017, 18:46 --

Problem rozwiązany, nieszczelna puszka filtra powietrza.

Wystarczyły nowe śrubki i wszystko wróciło do normy...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy