Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:02



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 10 maja 2017, 15:15 
*

Rejestracja: 17 lip 2016, 11:44
Posty: 4
Pojazd: Aprilia RS50 2000r
Witam
Ostatnio podczas przejażdżki zgasł mi silnik(nagle stracił obroty podczas normalnej jazdy). 6 Km prowadziłem ją do domu(po drodze próbowałem odpalić. Po doprowadzeniu do domu normalnie odpaliła za pierwszym(silnik normalnie pracował). Kilka dni później po odpaleniu nie umiała wkręcić się w obroty i po przejechaniu kilometra znowu zgasła. Wyczyściłem gaźnik, filtr powietrza, wymieniłem filtr paliwa, nowa świeca (NGK BR8ES). Nadal nie odpalała, świeca nawet trochę nie pokryła się osadem. Zacząłem szukać przyczyny przy elektryce. Nowa fajka, cewkomoduł i nadal to samo.
W sierpniu 2016 miała remont tzn. cylinder Powerforce 74cm, tłok meteor, gaźnik doprowadzony do idealnego stanu i inne nieistotne w tej sytuacji rzeczy które wypisał mechanik oraz zakupiony nowy akumulator.

Zauważyłem, że za drugim razem świeca była lekko niedokręcona oraz można było usłyszeć cichy "wystrzał" (nie wiem jak to nazwać).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 10 maja 2017, 19:29 
*

Rejestracja: 10 maja 2017, 16:12
Posty: 2
Pojazd: Yamaha DT50 SM
Może być to wina iskrownika. Sprawdzałeś iskre na świecy ??




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 maja 2017, 20:15 
*

Rejestracja: 17 lip 2016, 11:44
Posty: 4
Pojazd: Aprilia RS50 2000r
Iskry w ogóle nie ma. Świeca w cylindrze nawet sie nie ubrudziła. Sprawdziłem zielony przewód z iskrownika prowadzący do cewkomodułu. Jest na nim podczas kręcenia starterem 4 albo 10 v na moment. Jaka powinna być tam wartość?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy