Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 4:16



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Nie ma mocy
Post: 20 maja 2017, 20:42 
*

Rejestracja: 06 maja 2017, 15:20
Posty: 6
Pojazd: Yamaha DT 50x
Witam. Niedawno kupiłem DT50x od handlarza. Miał być tylko do wyczyszczenia gaźnik, gdy jej podlał pod świece odpaliła to postanowiłem ją wziąć. Po wyczyszczeniu gaźnika ( przedmuchany sprężonym powietrzem, na całą noc zalany benzyną, ponownie przedmuchany sprężonym powietrzem ) odpalił normalnie i wszystko git, na luzie wkręcał się fajnie bez problemu. Ale nie da się nim ruszyć i jechać. Trzeba go wysoko kręcić to jakoś jakoś się ruszy, ale nie ma mocy i jedzie tylko do 3 biegu. Pytałem na różnych forach i grupach, wszyscy, że membrana. To kupiłem membranę Barikit. Założyłem to samo, lecz wtedy zauważyłem, że " ciągnie " tylko na ssaniu. Mówili też, że świeca, uszczelka pod głowicą, sprzęgło, dysza w gaźniku, słaba kompresja.Uszczelke sprawdzałem jest jak nowa (spuściłem też płyn i sprawdzałem, ale nie było zmiany ), zmieniłem świece na NGK BR8ES, wyczyściłem sprzęgło, nasączyłem tarcze nowym olejem, zalałem nowy olej do przekładni i nic.Sprawdzałem ciśnirnie manometrem, wykazał 9 barów za jakimś 3-4 kopnięciem.Została tylko dysza. Wszystko mam seryjne gaźnik Dellorto PHBN 16 dysza była 64 ( wszyscy, że za mała ) Kupiłem 90 i 100. Na 100 wgl nie idzie ujechać, na 90 jakoś się ciągnie, ale rowerem da się ją wyprzedzić. I na tej dyszy zaciągnięcie ssania nic nie pomaga. Mi już brakuje sił, nerw i pomysłów. Może ktoś miał tak samo, albo się zna lepiej i pomoże ? Byłbym bardzo wdzięczny, bo pogoda dopisuję, a Moto stoi. Dodam, że na zimnym trochę kopci na biało


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł: Re: Nie ma mocy
Post: 20 maja 2017, 23:09 
**

Rejestracja: 05 wrz 2014, 18:26
Posty: 228
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd: TZR Blue White
Na zimnym zawsze będzie kopcić. Oddaj mu moto, masz na to 14 dni. Jak nie będzie chciał to postrasz go rzecznikiem praw konsumenta, że wcisnął Ci padło. To jest mocno podejrzane. Handlarz, ktory zajmuje się tym na codzień nie mógłby wyczyścić gaźnika i przy tym żądać wyższej ceny? Z jakiego województwa go kupileś?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Nie ma mocy
Post: 21 maja 2017, 7:14 
*

Rejestracja: 06 maja 2017, 15:20
Posty: 6
Pojazd: Yamaha DT 50x
Znam go osobiście i z oddaniem nie było by problemu, ale ja ją kupiłem w takich pieniądzach, że nawet jakbym miał silnik remontować to nie przewyższy ceny rynkowej. Chce sobie ją naprawić, ale nie wiem co może być przyczyną tego. Nie mam też za bardzo od kogo pożyczyć gaźnika na podmianke, ale chyba kupię nowy.Chce uruchomić bestie i nacieszyć sie nią, ale Dzięki za odpowiedź!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Nie ma mocy
Post: 21 maja 2017, 14:59 
**

Rejestracja: 05 wrz 2014, 18:26
Posty: 228
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd: TZR Blue White
A sprzęgło Ci sie nie ślizga jak zwiększasz obroty?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Nie ma mocy
Post: 21 cze 2017, 10:57 
*

Rejestracja: 06 maja 2017, 15:20
Posty: 6
Pojazd: Yamaha DT 50x
Dzięki chłopaki za odpowiedź! Przyczyną była zapchana koncówka tłumika. Stara wata z nagarem ukleiła sie przy samym wylocie! Wszystko wyczyszczone i śmiga. Dzięki!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy