Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 19:09



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 17 sie 2017, 23:55 
*

Rejestracja: 30 cze 2017, 15:48
Posty: 3
Pojazd: HL50QT16
Witam serdecznie.
Skuter przy przebiegu ok. 10 tys. km zaczął tracić moc, pojawiły się problemy z uruchomieniem silnika, "kopka" chodziła lekko, co oznaczało raczej brak kompresji.
Zakupiłem zestaw: cylinder, tłok ze sworzniem i pierścieniami, głowica z wałkiem rozrządu i (podobno) docieranymi zaworami.
Miałem problemy z głowicą - kolektorem wylotowym - nie zauważyłem, że nie było w nim wyfrezowanego miejsca na uszczelnienie rury wydechowej, skuter chodzi więc głośniej (złożony tylko na pastę do układów wydechowych, gdyż nie mogę dopasować żadnej uszczelki). Zagubiłem gdzieś dowód zakupu, który jest niezbędny do zgłoszenia reklamacji, a po za tym jak zgłosić, skoro głowica jest zamontowana na silniku... Ponadto głowica nie posiada otworów do zamocowania EGR - może to i lepiej, bo do "świeżego" powietrza w dolocie nie są dodawane spaliny z kolektora wydechowego.
Po wymianie skuter odpalił od pierwszego zakręcenia rozrusznikiem. Powróciła kompresja - czuć na "kopce", że trzeba użyć zdecydowanie większej siły.

I teraz pytanie do znawców tematu naprawy głowic.

Chciałem dotrzeć zawory i ewentualnie wymienić głowicę żeby uszczelnić wydech oryginalną uszczelką. Po wyjęciu zaworu ssącego wypadło też gniazdo zaworu. Widać było na nim "przedmuchy" spalin - podobnie jak na głowicy. Głowica RONGFA.
Czy w takim wypadku ta głowica nadaje się jeszcze do czegoś innego, niż na złom?
W jaki sposób osadzić na trwałe gniazdo zaworu w głowicy i czy to jest wykonalne?

Obrazek

Pozdrawiam.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 18 sie 2017, 6:32 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2014, 19:20
Posty: 346
Lokalizacja: między Bugiem a Odrą
Pojazd: Dwa kółka z silnikiem 125ccm
Chyba gra nie warta świeczki. Sam tego nie zrobisz, a ew. naprawa pewnie przekroczy cenę nowej.
Osobiście bym ją wywalił.




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy