Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 20:20



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 03 wrz 2017, 8:20 
*

Rejestracja: 30 sie 2015, 11:34
Posty: 6
Pojazd: aprilia mojito
Witajcie, mam pewnien problem, a mianowicie moj skuter ma bardzo mala predkosc maksymalna. Byl u jednego "mechanika" trzymal go miesiac i nic nie zrobil. Wymienil wydech na jakis nie wiadomo jaki i gaznik na jakis chinski,co moim zdaniem bylo bledem,a efektu zero. Mocy nie mial w ogole i nie dalo sie nim ruszyc z miejsca,bylo gorzej jak przedtem rozlozyl rece i oddal mi pieniadze za naprawe.Potem bylem u drugiego mechanika i efekt jest duzo lepszy. Wymieniony zostal cewkomodul, cylinder razem z tlokami i wrocil stary gaznik z dellorto,tylko zostal wyczyszczony i dysze zmienione. Skuter rusza dosc dobrze, ale jego vmax,to moze 35-40km/h. Nie mam pojecia co moze mu byc. Moze to byc wina tego gownianego wydechu ,ktory poprzedni mechanik zainstalowal? Nie powinien tez po zmianie wydechu zmienic rolki? W dodatku widzialem,ze na laczeniach wydechu sa jakies uszczelki porobione z dętki rowerowej :mrgreen: i pospawane jest masakrycznie, nasmarkane w jednym miejscu. Obawiam sie,ze spawy mogly sie dostac jakos do srodka wydechu i tam blokowac spaliny. Jednak pozostaje pytanie czy sam wydech mogl az tak bardzo wplynac na vmax skutera? Na fotkach zalaczam nowy wydech i stary,ktory byl. O dziwo na stopkach wkreca sie dosc dobrze na obroty, ale jak wsiade na niego,to juz tak kolorowo nie jest. Dodam jeszcze,ze filtr powietrza nie jest oryginalny,ale w poniedzialek/wtorek powinna juz przyjsc paczka. Zamowilem rowniez nowy wydech z całymi nowymi rurami przystosowany do tego skutera.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/a7209585869e679d
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e370a6b3faf9535b


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 03 wrz 2017, 10:29 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
Ten tuman obciął "stinger", przez co wydech nie może wejść w rezonans strumieniowy. Wywal tą nieudolną próbę tuningu i kup jakiś niskoobrotowy wydech, który pasuje do Twojego silnika. W takim stanie to nie ma prawa działać, pseudo mechanik nie ma pojęcia o działaniu silnika 2T.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 wrz 2017, 11:26 
*

Rejestracja: 30 sie 2015, 11:34
Posty: 6
Pojazd: aprilia mojito
Tak też myślałem. Poza tym przy odkręcaniu wydechu zauwazylem,ze nie byl on nawet do konca przykrecony, a tylko przylapany na sruby,byle by sie trzymal, w dodatku zadnej uszczelki od strony łączenia z cylindrem. Filtr powietrza byl od jakiegos chinczyka,dawal za duzo powietrza i musialem dac jakas gabke od filtra dodatkowo,zeby wchodzil na obroty,bo mulil w cholere. No coz, wydech jak i filtr zamowiony. Pozostaje tylko czekać i zdać relacje po wymianie. Popatrzcie na te kozackie spawy i uszczelki z gumy,ktore po rozgraniu wydechu odchodzily jak plastelina :mrgreen: :mrgreen:
https://vimeo.com/232216896




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 wrz 2017, 16:20 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
Boże... Z trzema promilami we krwi bym to ładniej pospawał. Wywal to na złom, bo szkoda męczyć oczy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 wrz 2017, 20:15 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
To jest seria zapewne, ma w środku tyle przegród że te ucięcie prawie nic nie zmieniło poza hałasem dodatkowym. Jak wyżej, kup coś normalnego typu next-r, yasuni z.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 wrz 2017, 17:00 
*

Rejestracja: 30 sie 2015, 11:34
Posty: 6
Pojazd: aprilia mojito
https://m.fotosik.pl/zdjecie/b1e96cda86f8b295
Mozecie mi powiedzieć do czego są te dwie tulejki?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 wrz 2017, 22:58 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Dystans mocowania wydechu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 wrz 2017, 9:50 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 maja 2017, 9:33
Posty: 73
Lokalizacja: Tczew
Pojazd: Keeway 70ccm
Imię: Marcin
kita2020 pisze:
https://m.fotosik.pl/zdjecie/b1e96cda86f8b295
Mozecie mi powiedzieć do czego są te dwie tulejki?

Było kupic coś lepszego...... niż ten tłumik ze zdjecia




_________________

RY8 - 2007r
WM 70ccm
Wydech Next-R
Wariator Malossi 7g
Centralna biała
Dellorto 17.5 - dysza 75
Filtr powietrza - ori + wkłądka Pollini + custom króciec




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 wrz 2017, 23:14 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2016, 16:52
Posty: 135
Pojazd:
Nie wiem co jest grane na tych zdjęciach i wolę nie wiedzieć (hahahaha).
Co za mechanik tak zrobił ? On w ogóle podstawówkę skończył.
Silnik 2t musi mieć szczelne okno wydechowe by oddać całą moc. (Dętki rowerowe ? :lol: :lol: :lol: :lol: )
I ważny jest też dyfuzor bo to on daje dodatkową moc. Nw jakim cudem on chciał zrobić z puszki wydech.
Tak jak poprzednicy piszą kup jakiś dobry wydech nie musi być zaraz za 1000zł.
O ile reszta osprzętu jest dobra to skuter będzie ci zapylał aż miło.
Regulacja (gażnik, napęd) jeśli chodzi wszystko dobrze to nie koniecznie regulować do 50...

PS: Seryjny tłumik da ci przyśpieszenie i mocy z początku. Ale na vmax powyżej 80 nie licz :)




_________________

Obrazek
Gilera DNA

Obrazek
Romet 717




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy