Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 16 lis 2017, 9:11 
*

Rejestracja: 16 lis 2017, 8:53
Posty: 9
Pojazd: Piaggio Typhoon
Witam wszystkich,

Posiadam pojazd Piaggio Typhoon 50 z 2004r.
Od pewnego czasu poszukuję sposobu na regenerację przednich widełek. Widełki posiadają luz na rurach. Z informacji jakie do tej pory uzyskałem są one ponoć nierozbieralne.
Czy ktoś posiada wiedzę jak je zregenerować i skąd ew dostać części potrzebne do regeneracji lub może ktoś posiada namiary na warsztaw w Poznaniu (lub okolicach)?
Widełki jakie posiadam to showa oraz bodajrze ebc. Te drugie były zamontowane na skuterze.

Niestety serwis Mieloch też nie był w stanie pomóc w kwestii regeneracji.

Pozdrawiam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 16 lis 2017, 16:40 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Jedyna opcja to wymiana, one są rozbieralne jednak czas jaki byś na to poświęcił jest mniej wart niż zarobione w tym okresie pieniądze. Lepiej poszukaj na allegro, sprzedajemy, olx za 100-150zł używanej sztycy z lagami i tylko kierę od siebie podmienisz, przy okazji łożyska możesz zmienić. Jam ma ten sam problem, od 1995r one są już tak zjechane że wgl. nie amortyzują. Wiem że jeszcze można od jakiegoś sqta wziąć aby lagi były oddzielane z półką, jakby ktoś wiedział to będę wdzięczny. Szkoda kupować drugi raz te nierozbieralne.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 lis 2017, 21:45 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Lagi spokojnie się rozbiera. Niestety ale możesz jedynie wymienić uszczelniacze oraz olej. Luzu niestety nie wykasujesz, gdyż we wszystkich skuterach a nawet w części motocykli cała goleń jest jedna wielką panewką ślizgową. Jeśli powstał luz pomiędzy rurą a golenią to nie ma możliwości go skasować. Inaczej jest w zawieszeniach gdzie stosuje się dodatkowe panewki teflonowe, tam można skasować luz.
Jednym słowem to wymiana na nowe. Używane mogą mieć ponownie ten sam problem.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 lis 2017, 10:24 
*

Rejestracja: 16 lis 2017, 8:53
Posty: 9
Pojazd: Piaggio Typhoon
Witam,

Mała aktualizacja odnośnie widełek. Znalazłem mechanika pod Poznaniem, który się zajmuje międzyinnymi regeneracją lag i co więcej naprawdę znającego się w temacie. Udało mu się znaleźć tulejki do alg za około 100zł od szt. + uszczelniacze (przeciwpyłowe) Athena 45zł para. Całość regeneracji powinna zmieścić się w 350zł.
Widełki, które zdecydowałem się regenerować były zakupione na alledrogo i był to najlepszy egzemplarz jaki do dziś widziałem. Widełki, które są obecnie zamontowane na skuterze mają rdze na lagach więc ich regeneracja nie wchodzi w grę. Taka uwaga dla osób poszukujących używanych widełek. Występuje różnica w średnicach lag pomiędzy latami 1997-2000/1, a 2000/1-2005. Widełki Shova (starsze), które zakupiłem na allegro mają mniejsze średnice lag od EBAC z 2014r, ale poza tym pasują przynajmniej tak wychodzi z pomiarów średnicy łożyska, rozstawu itd. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po montażu.
Jeśli ktoś by chciał zakupić nowe to cena wacha się od 1300zł za zamienniki do 1500zł za orginały Piaggio.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 sty 2018, 18:11 
*

Rejestracja: 03 sty 2018, 15:10
Posty: 12
Pojazd: Piaggio TPH
Zrobiłem serwisowke luzy-lag-amortyzatora-przedniego-piaggio-nrg-mc-2-t422321.html#p2720062




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy