Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:01



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 10 sty 2018, 12:19 
*

Rejestracja: 04 lut 2013, 0:47
Posty: 63
Pojazd:
Czesc

Kupilem 3 msc temu speeda 2 lc jako projekt.
Speed mial walnieta pompe wody ale inne podzespoly wygladaly dobrze, ale mimo to kupilem nowy cylek i tlok i wariator plus pompe i swiece.
Problem polega w tym ze speed ma kompresie, swieca ma iskre, paliwo dochodzi do gaznika a on wciaz nie moze odpalic. Zalalem paliwo pod swiece i nic. Wlalem paliwo recznie do gaznika i tez nic. Wszystko jest dobrze dokrecone i raczej lewego powietrza nie lapie. Jedyne co mi przychodzi do glowy do zawor membranowy oraz CDI, ale nie wiem.
Swieca jaka kupilem to BR8HS. Akumulator sprawny. Dodam tez ze kontrolka oleju sie caly czas swieci po przekreceniu kluczyka , tak ma byc i dopiero powinna zgasnac po zapaleniu?
Tak samo wskazowka od paliwa sie nie podnosi pomimo tego ze paliwa jest pol baku. Kranik przytkany ? i zawor nie robi podcisnienia ?
Jakies pomysly co moze byc nie tak ?

Dzieki za pomoc


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 10 sty 2018, 13:45 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Membrany sprawdź a dalej moduł. Paliwo nowe? Ile oleju?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sty 2018, 17:28 
*

Rejestracja: 04 lut 2013, 0:47
Posty: 63
Pojazd:
Tak paliwo nowe, patrzac w zbiornik od oleju to widac ze jest pelny.
Jak sprawdzic membrany oraz modul domowym sposobem bez kupowania nowych cześci a w szczególnosci moduł ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sty 2018, 17:34 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Kontrolka oleju po czasie powinna zgasnąć , może być zabezpieczenie że bez oleju nie zapali




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sty 2018, 17:57 
*

Rejestracja: 04 lut 2013, 0:47
Posty: 63
Pojazd:
Ok, oleju dolałem, jest pełny zbiornik.Kontrolka swieci nawet po 10 minutach od przekręcenia stacyjki. Jest tam jakis czujnik ? Gdzieś tkwi przyczyna, ale nie moge dojsc gdzie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sty 2018, 22:18 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lip 2016, 18:35
Posty: 44
Pojazd: Speedfight 2 LC Euro 2(2004)
eNeRGetyk Tak w zbiorniku oleju znajduje się czujnik, osobiście polecam odpiąć czujnik, pompę oleju i lać mieszankę, wpierw sprawdź czy jest iskra. Domowym sposobem możesz sprawdzić patrząc przez membrany pod światło jeżeli jest prześwit należy go wymienić, modułu domowym sposobem nie sprawdzisz raczej, co do zabezpieczenia braku oleju mój takowego nie posiadał, na czujniku oleju masz kabelki możesz je zewrzeć i zobaczyć czy kontrolka nadal się pali. Możliwe że jest zwarcie na instalacji elektrycznej...




_________________

Wał korbowy:Carenzi Racing
Cylinder: Barikit 50cc Iron
Wydech: Leo Vince TT
Wariator: Polini speed control
Rolki: 5,2g
Pasek: Polini Kevlar
Sprzęgło: Motoforce Evolution
Sprężynki: Niebieskie
Sprężyna centralna: Żółta
Tłok: Barikit 40mm
Przebieg: 25643Km
V-max:93km/h
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 lut 2018, 10:53 
*

Rejestracja: 04 lut 2013, 0:47
Posty: 63
Pojazd:
Ok czujnik sprawdze. Co do modulu to sprawdzilem i sie okazalo ze mam immo ale zostal zamontowany bypass do niego. Iskra jest, paliwo dochodzi do gaznika ale podejrzewam że nie dochodzi do cylka. Zalałem paliwo do cylka ale dalej nic. Jutro sprawdze membrany i je przekrece jak beda nie tak i zobacze co bedzie sie działo a jak nie to ewentualnie kupie nowe. A co jesli sie okaże , że to dalej nie to ?


Tak wiec skuter juz jest na chodzie ale od strony przekladni dochodzi nie pokojacy dzwiek. Myslalem ze to wario ale zamontowalem nowy i jest dalej to samo
Tutaj jest link to filmiku
https://youtu.be/x6L3swEV9v4
pozniej dodam jeszcze inny




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy