Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:49



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 12 lut 2018, 19:28 
*

Rejestracja: 12 lut 2018, 18:49
Posty: 21
Pojazd: Zipp xrace
Witam wszystkich i proszę o pomoc mam zippa xrace kupiłem nowy silnik moretti 72cc(80) wymieniłem olej po 300km przejechałem jakieś 20 sprawdziłem stan oleju i mi ubyło miałem na prawie te 3 krzyżyki teraz na 2 wydech przy wylocie jest grubo okopcony na czarno i się lepi świeca okopcona na czarno dużo razy reg... Gaźnik myślałem że za dużo paliwa ale to nic nie dało obroty Trzyma ładnie iglica na Zabku u samej góry z wydechu leci letki biały dym jak dłużej pochodzi to słabo widoczny. Bierze olej ? jeśli Tak to jak sprawdzić I co jest przyczyną ? I to okopca też świece ? Gaźnik mam pz 20 dysza od starego gaźnika 18 gdyż chciałem zmniejszyć dawkę paliwa filtr powietrza seryjny


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 12 lut 2018, 19:43 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Padnięte pierścienie. Czeka Cię remont :cry:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 lut 2018, 20:22 
*

Rejestracja: 12 lut 2018, 18:49
Posty: 21
Pojazd: Zipp xrace
Gerdzio pisze:
Padnięte pierścienie. Czeka Cię remont :cry:

Czyli wystarczy wymiana pierścieni ? i to też jest powodem okopcania świecy ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 lut 2018, 21:21 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
No jeśli pobiera olej to świeca będzie czarna :lol: . Oczywiście okopcona może też być w wynku zlej regulacji gaznika . Więc tak , ja bym na pewno zmienił pierścienie ( nawet jeśli to nie jest powodem to nie zaszkodzi ) i ogólnie dokładnie zbadał i poskładał :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 lut 2018, 21:49 
*

Rejestracja: 12 lut 2018, 18:49
Posty: 21
Pojazd: Zipp xrace
Gerdzio pisze:
No jeśli pobiera olej to świeca będzie czarna :lol: . Oczywiście okopcona może też być w wynku zlej regulacji gaznika . Więc tak , ja bym na pewno zmienił pierścienie ( nawet jeśli to nie jest powodem to nie zaszkodzi ) i ogólnie dokładnie zbadał i poskładał :mrgreen:

Gaźnik już wiele razy reg... i świeca Cały czas bez zmian Cały czas czarna może to właśnie wina pierścieni A ich zmiana konieczna a mogę Tak jeździć jakiś czas jeszcze ? Czy to spowoduje jakieś inne uszkodzenia ? Jestem zielony W Tym temacie sam nie wiem czy dam radę zmienić Ale to nie jest zbyt trudne chyba oglądałem filmy na yt bez wyciągania tłoka ciężko było by je wymienic ? Pierścienie nie są drogie A mechanik skasuje pewnie gruba(kiedyś mi zmieniał mechanik regulator napięcia skasowal 70zł bo nie palił mi z rozrusznika po Tym jak naprawił palił dwa dni i znów nie kupiłem regulator za 14zł sam założyłem i wszystko było ok aż zmieniłem silnik i trzeba było zmienić regulator na 6pin kupiłem zmieniłem i ok ) drugi problem mam teraz ze światłami przednimi długie krótkie świeca Tak ze jest prawie zerowa widoczność




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 lut 2018, 22:19 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
No to zalecałbym wymianę pierścieni. Oczywiście do ich wymiany trzeba albo przynajmniej zaleca się rozebrać silnik i wyjąć tłok :lol: Jeśli chcesz składać sam to pamiętaj że musisz założyć też nową uszczelkę pod głowicą , ustawić zawory itp.Chociaż Może lepiej jak zrobi to ktoś kto już to robił ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 lut 2018, 16:55 
*

Rejestracja: 12 lut 2018, 18:49
Posty: 21
Pojazd: Zipp xrace
Gerdzio pisze:
No to zalecałbym wymianę pierścieni. Oczywiście do ich wymiany trzeba albo przynajmniej zaleca się rozebrać silnik i wyjąć tłok :lol: Jeśli chcesz składać sam to pamiętaj że musisz założyć też nową uszczelkę pod głowicą , ustawić zawory itp.Chociaż Może lepiej jak zrobi to ktoś kto już to robił ?

Masz rację sam sobie raczej nie poradzę wyjąć tłok i zmienić pierścieni może bym ogarnol Ale gorzej z zaworami nie ma też narzędzi do tego a mogę Tak jeździć jeszcze jakieś czas ??? zanim pójdę do mechanika
Dziś zrobiłem 13km nie traci mocy ani nie kopci na biało czy to napewno pierścienie ??? silnik ma przejechane ok 330km(teraz czuć że jest mocniejszy niż przy docieraniu). Przy zmianie biegu gdy naciskam sprzenglo obroty gwałtownie wyrastają ale nie zawsze




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 lut 2018, 13:18 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2018, 13:09
Posty: 1
Pojazd:
Ja też stawiam na pierścienie. Ale za nim wymienisz niech spojrzy kto fachowym okiem .My tu na forum możemy domniemać .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 lut 2018, 18:47 
*

Rejestracja: 12 lut 2018, 18:49
Posty: 21
Pojazd: Zipp xrace
REJSTER pisze:
Ja też stawiam na pierścienie. Ale za nim wymienisz niech spojrzy kto fachowym okiem .My tu na forum możemy domniemać .

A mogę Tak jeździsz póki co ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 lut 2018, 14:59 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Nikt Ci nie zabroni ale lepiej to zrobić od razu :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 mar 2018, 16:59 
*

Rejestracja: 12 lut 2018, 18:49
Posty: 21
Pojazd: Zipp xrace
Gerdzio pisze:
Nikt Ci nie zabroni ale lepiej to zrobić od razu :D

Dziś sąsiad który ma tam jakaś wiedzę o silnikach mówił mi że u mnie przyczyną brania oleju może być okres zimowy albo tego nie robić bo się nie opłaca lepiej od czasu do czasu dolewać oleju Ale coś mi się nie wydaje może mówił głupoty ? sprawdziłem odkrecilem śrubę Górna od zaworow i widać tam w środku olej powinno być sucho? Może to uszczelniacze zaworów lub jakieś wyciek ? Z wydechu mi nie kopci ani na mocy silnik nie stracił może to nie pierścienie ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy