Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 21:02



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 21 mar 2018, 20:17 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 mar 2018, 17:37
Posty: 2
Pojazd: Aprilia MX 50
Witam wszystkich na forum.

W zeszłym roku zakupiłem Aprilkę MX 50 AM6 z 2004r. Z oryginalnym przebiegiem 16500 km na seryjnym secie (gaźnik i króciec 14) w dobrym stanie 100% oryginał. Wymieniłem cały wydech na Technigas Enox gdyż oryginał był dziurawy i skorodowany. Osiągi poprawiły się po zmianie szczególnie na wyższych obrotach - vmax 75 licznikowo. W tym roku wymieniłem oring na wale gdyż wciągnęło olej z przekładni przy przebiegu 17100 km. Wnętrze silnika wygląda jak nowe, zero brudu czy opiłków. Nie zauważyłem luzów na łożyskach.
Chciałem zamontować gaźnik TEC lub Dellorto 19 odpowiedni króciec i cylinder 70 lub Malinę z dobrym tłokiem i uszczelkami.
I mam pytanie czy wymieniać od razu łożyska, wał i sprzęgło czy zostawić skoro nie wydają się zużyte. Ile pojeżdżę na takim zestawie bez wymiany wału i łożysk bez szaleństw typu strzelanie ze sprzęgła itp. Czy warto coś jeszcze zmienić na początek. Z góry dziękuję za rady i pozrdawiam wszystkich.

Zamieszczam link do filmu z przejażdżki:
https://youtu.be/5NRkLtWl7uY




_________________

Aprilia MX 50 seria
+ Technigas Enox


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 mar 2018, 20:54 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
No wał , łożyska itp . To lepiej zmienić na wzmacniane :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 mar 2018, 13:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2017, 20:57
Posty: 68
Pojazd: Honda HM 80
Jeżeli wał jest w dobrym stanie to możesz spokojnie zostawić, ale dobre łożyska to podstawa, musisz je zmienić. Sprzęgło zostaw narazie, jak ci zacznie ślizgac to wymienisz. Pozdro :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 mar 2018, 19:07 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 mar 2018, 17:37
Posty: 2
Pojazd: Aprilia MX 50
PiecoHM pisze:
Jeżeli wał jest w dobrym stanie to możesz spokojnie zostawić, ale dobre łożyska to podstawa, musisz je zmienić. Sprzęgło zostaw narazie, jak ci zacznie ślizgac to wymienisz. Pozdro :)


Dzięki za info. Czyli żeby wymienić łożyska muszę tak czy siak rozpołowić silnik. Czy w takiej sytuacji nie warto wymienić wzzystkich łożysk i simeringów na nowe? No i wtedy chyba też wał warto dać lepszy żeby nie bawić się drugi raz. Pozdrawiam.




_________________

Aprilia MX 50 seria
+ Technigas Enox




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 mar 2018, 20:15 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Ja bym wał mimo wszystko zmienił bo większy cylinder plus wydech któri Ci niezle podbija obroty robią swoje :mrgreen: Da się jezdzić na tym wale ale on Ci długo nie wytrzyma . Jeśli już rozbierasz silnik to można go zmieniać . Tak ja to widzę :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 kwie 2018, 9:30 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2017, 20:57
Posty: 68
Pojazd: Honda HM 80
pablosalam pisze:
PiecoHM pisze:
Jeżeli wał jest w dobrym stanie to możesz spokojnie zostawić, ale dobre łożyska to podstawa, musisz je zmienić. Sprzęgło zostaw narazie, jak ci zacznie ślizgac to wymienisz. Pozdro :)


Dzięki za info. Czyli żeby wymienić łożyska muszę tak czy siak rozpołowić silnik. Czy w takiej sytuacji nie warto wymienić wzzystkich łożysk i simeringów na nowe? No i wtedy chyba też wał warto dać lepszy żeby nie bawić się drugi raz. Pozdrawiam.


Simery możesz wymienic bez ropoławiania silnika, ale łożyska już nie da rady :<

-- 07 kwie 2018, 10:30 --

Gerdzio pisze:
Ja bym wał mimo wszystko zmienił bo większy cylinder plus wydech któri Ci niezle podbija obroty robią swoje :mrgreen: Da się jezdzić na tym wale ale on Ci długo nie wytrzyma . Jeśli już rozbierasz silnik to można go zmieniać . Tak ja to widzę :D


Dobrze prawi :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy