Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 8:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 16 kwie 2018, 17:30 
*

Rejestracja: 16 kwie 2018, 17:14
Posty: 15
Pojazd: Zipp Quantum RS 2T
Witam! Posiadam skuter tak jak w tytule. Rocznik 2010, przejechane nie całe 1700km. Skuter jedzie w miare przyzwoicie tzn. do 20km szybko później do 40-50 tak jakby łapie muła tj. obroty spadają i ciągnie z niskich i potem już jakoś dociąga do 60-70km/h.


Pierwsze co to wariator. Zamówiłem top racing ng (przyjdzie na dniach). Pytanie czy sama wymiana wariatora i założenie lżejszych rolek wystarczy? (Fabrycznie są 5g). Dokupiłem też przeciwtalerz gdyż mój miał "próg". Co jeszcze można wymienić abym nie musieć zmieniać cylindra i tłoka które są dopiero co dotarte? Czy wymiana wariatora przyniesie efekt w postaci szybszego startu i lepszego wchodzenia na obroty?


Pod dosyć stromą górkę obecnie idzie z 12-15km/h ze mną czyli jakieś 95kg. Kiedyś jechałem z pasażerem to musiał zejść bo skuter prawie zgasł. Jakie są realne szanse na podniesienie komfortu jazdy? Skuter wdłg internetu po odblokowaniu (czyli tak jak teraz) powinien mieć 6km ale nie czuć tego. I jeszcze jedna kwestia. Wymiana tłumika. Posiadam w nim zawirowywacz czy dużo trace na mocy? Niestety spawać nie umiem więc czeka mnie wymiana tłumika w razie czego. Chyba troche chaotycznie ale mam nadzieje że zrozumiecie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 16 kwie 2018, 17:54 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
6KM? Rox nowy ma 5,7 na kole...Jak to AC to około 4,5-5KM masz.
W dziale porady Mielocha są opisane etapy tuningu, w dziale zrób to sam opisane etapy regulacji napędu i gaźnika.
W którymś są jeszcze o blokadach.
Przestudiuj wszystkie to sporo wyjaśni.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy