Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:42



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 20 kwie 2018, 17:38 
*

Rejestracja: 27 gru 2017, 15:59
Posty: 5
Pojazd: Yamaha Neos
Witam mam problem z Yamaha Neos 2t 98r otóż chciałem pojechać sobie zatankować, normalnie go odpaliłem poczekałem aż się trochę nagrzeje i ruszyłem po przejechaniu ok 5-10 km dodałem mu gazu a on zlapał muła i nie chciał jechac było takie buuuu ale jak odpuściłem gazu to normalnie pyrkał mówię może za mało paliwka sobie zassał ale chciałem znowu ruszyć (cały czas chodził ) dałem mu gazu a ten znowu buuu tyle że już trzymałem gaz i zgasł. Przepchnąłem go do domu i sprawdziłem czy ma iskre, paliwo i kompresję bo już kiedyś tak miałem ale to mi się kranik podciśnienia zatkał dmuchnąłem w wężyk od podciśnienia i 2-3 kopy zassał paliwko i baja.Ale teraz nawet jak podleje pod świecę benzyny czystej to pyrkie pocchodzi niewyraźnie z 2-3 sekundy i zgaśnie(tak jakby się nie mógł na obroty wkręcić) i tu myślałem też mi proponowali że świeca może być za słaba albo nie zawsze sie pojawia ale wymieniłem cewke , moduł fajke i przewód i dalej to samo... już nie mam pomysłu proszę o pomoc :( ( świecę też podmieniałem NGK B9HS na B6HS) Iskra , kompresja , paliwo jest.
:( :/ dodam że dmuchałem i chuchałem na niego bo wydałem na niego swoje ostatnie oszczędności i jeździłem na w miarę bogatej mieszance (olej valvoline 2t) lałem około 150-180 ml oleju na 5 benzyny.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 kwie 2018, 10:00 
*

Rejestracja: 20 cze 2015, 17:03
Posty: 57
Pojazd: BETA RR
Filtr powietrza masz oryginalny czy stożkowy? Rozbierz go i wyczyść , sprawdź też czy króciec nie łapie lewego powietrza , mógł sparcieć lub się jakieś śrubki poluźniły.

/edit
Jeżeli to nie pomoże to proponowałbym jeszcze rozebrać gaźnik i przeczyścić.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2018, 10:57 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Jeśli myślisz że zmiana świecy na taką nie zalecaną przez producenta przyniesie korzyści to się mylisz.
Piszesz, że sprawdzałeś kompresję - ile bar pokazało?
Mi to wygląda na lewe powietrze w dużej ilości, typu pęknięty króciec, filtr, wywalony uszczelniacz, nieszczelny wąż podciśnienia albo spuchł tłok i taki finał.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 kwie 2018, 16:20 
*

Rejestracja: 27 gru 2017, 15:59
Posty: 5
Pojazd: Yamaha Neos
Witam jeszcze raz. Gaźnik wyczyszczony , króciec cały , uszczeleczki nówki sztuki i kompresja ok 10 bar dostałem info ze muszę gaźnik wyregulować bo kopnę z 3 razy i świeca jest zalana
czy to może być przyczyna , części się ułożyły i trzeba wyregulować odnowa ?
Jak mi zgasł i wyciągnąłem świece była cała czarna czyli mieszanka była za bogata prawda ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy