Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 15:35



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 21 cze 2018, 5:02 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
Ave!!! Moja luba poszła do pracy i wtem objawił się problem braku jej mobilności. Jako że dziewczę panicznie boi się robić prawko pomimo już kilkuletnich namawiań, postanowiłem że wezmę ją sposobem...xD I postanowiłem zakupić jej "odkurzacz" a jak się potem okazało nie odkurzacz a bardzo fajny pojazd zwany skuterem:) Wybór był w zasadzie z między trzema modelami: Aerox, SR 50, Malaguti F15/12, a padł całkiem przypadkiem na SR 50:). Jest to aprilcia z 2003, z motorkiem Minarelli AC (niestety wersja chłodzona powietrzem i bez hantli tarczowej z tyłu), ale z tym mam zamiar sobie poradzić, natomiast rekompensuje mi to jej wygląd bo jest to wg mnie najpiękniejsza wersja - ta z okrągłymi lampkami z tyłu:).

Apka nie jest idealna, ale też budżet był ograniczony, planowo jednak zostanie doprowadzona do stanu perfekcyjnego i zostanie w rodzinie dopóki tylko będą dostępne do niej części zamienne.
Ma bardzo fajne malowanie - czarno-żółta, dlatego też na dzień dobry została ochrzczona przez znajomych mianem "szerszeń"xD.

Jeśli chodzi o plany to tak: Na pewno dopieszczenie do stanu idealnego, przeróbka na LC, montaż tarczy hamulcowej z tyłu, delikatne modyfikacje wizualne, pojemności nie planuję zwiększać a jedynie zrobić kapitalkę i "dograć" ją na zero ażeby wyciągnąć max z seryjnej pojemności.

Mechanika:
-Pasek napędowy - Polini Speed Belt (zwykły, nie kevlar)
-Świeca - NGK BR7HS
-Wariator - Polini Hi Speed

Optyka:
-Stopka boczna - Buzzetti

Apka miała już pierwszą niewielką modyfikację wykonaną przeze mnie. Mianowicie została zamontowana stopka boczna zamiast centralnej:)
Zdjęcia będą na wolnej chwili zrobione i poddane ocenie:)


Ostatnio zmieniony 19 lip 2018, 20:33 przez Yebaniutky, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 cze 2018, 22:21 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Apka fajna. Sam kiedyś chciałem kupić. Lecz od gimbusów strasznie ciężko kupić ładną sztukę. Zawsze przez telefon każdy mówi że lakier ładny, części oryginalne. A po przyjeździe lakier w słabym stanie, i wszędzie czarne wkręty do metalu :roll:
Yebaniutky pisze:
niestety wersja chłodzona powietrzem

Problemu nie ma z przeróbką na lc. Lecz trzeba jakoś chłodnicę przymocować. Najłatwiej jest chyba kupić ramę od lc :mrgreen:
Yebaniutky pisze:
i bez hantli tarczowej z tyłu

Raczej tarczy xD Ja bym po prostu wsadził dobre szczęki i klocki. Mniej zachodu, a i tak apka powinna przyzwoicie hamować.




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2018, 22:22 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Czekamy na zdjęcia :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 cze 2018, 5:32 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
Wiesz lakier w słabym stanie i wkręty to niestety standard w każdym pełnoletnim moto i to nawet nie tyle ze względu na gimbę co sam wiek i przebieg (narzeczonej też jak rozkręciłem do montażu stopki to czacha nie miała 90% mocowań ori tylko wszystkie dorabiane z kleju na gorąco:/ Śrubek większości brakowało, a jak już były to całkiem inne). Ale mi głównie zależało żeby mechanicznie silnik był ok, bo i tak wiedziałem że na idealną w moim budżecie i roczniku nie trafię, a zrobienie plastików to czysta zabawa. Zresztą popełniam kompresor, to wiadomo jakiś sprzęt do lakierowania i piaskarkę dołożę to i plastiki będą cymesik niebawem.
Heh zresztą nawet po samym zakupie (a mamy ją 2 tyg) już dwie malutkie gleby były - jedna w wykonaniu narzeczonej a druga w wykonaniu szwagraxD

Fakt że mniej zachodu z bębenkiem ale hamowanie, wygląd i prestiż już nie te. A ja tam lubię dłubać (na zimę ścigant do piwnicy, krata browarków i mogę się bawić jak luba będzie wieczorami seriale oglądaćxD).

Hah a teraz akcja życia. Tak nam się spodobały moto że luba gdzie tylko może szerszeniem pociska, a mnie chociaż od zawsze wolałem samochody zaczyna nachodzić na jakieś 125cm3 na kat BxD Kiedyś jeszcze jak bajtlem byłem i prawko było jeno marzeniem kochałem się w Cagivie Mito. Hmmm może by tak spełnić dziecięce marzenia?xD

Wrzucam obiecane fotki: (zrobione jeszcze przez poprzedniego właściciela)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, 11:05 przez Yebaniutky, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 cze 2018, 9:07 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Ładnie na zdjęciach wygląda. Ile zapłaciłeś?
Kickstarter w kolorze zółtym fajnie kontrastuje z lakierem.
To teraz czas na wydech :mrgreen:




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 cze 2018, 10:49 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
1800stała za 1500 zabrałem. Plus taki że dwie wioski obok więc blisko i tablica zostaje i opłaty na rok jeszcze. Na zdjęciach ciut lepiej się prezentuje niż na żywo (w sensie plastiki bardziej zniszczone, ale nie jest źle). Pewnie i wydech też będzie nowy. Póki co doszła stopka boczna buzetti:) Teraz będę chciał plastiki dopieścić i jakiś kask dobry lubej kupić bo jakiegoś rupcia wytargaliśmy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 cze 2018, 11:04 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Cena bardzo atrakcyjna. Ja nigdy nie znalazłem srki do 2500zł na chodzie.
Jak chcesz tani kask to ls2.




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lip 2018, 13:46 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
No powiem Ci że trafiła mi się fajnie. Miałem jeszcze na oku malaguti f15 lc i na tarczy z tyłu w podobnym pieniądzu (nawet taniej ale do opłat), ale ta była blisko więc tą wybraliśmy. Ale faktycznie coś jeżdżącego i nie tragicznego do 1500 ciężko jest kupić. Ta apka też nie jest idealna wiadomo. Ale jak pisałem mi zależało głównie na tym żeby mechanicznie była ok i ładnie pracowała.
Te kaski faktycznie w dobrym pieniądzu, ja rozglądałem się za naxą.

-- 19 lip 2018, 20:44 --

Powoli tuningu , a raczej naprawu szerszeniu postępuje:P
Niedawno coś się zaczęło tłuc chamsko w silniku, po zdjęciu dekla okazało się że pasek lata jak żyd po pustym sklepie. Musiałem więc zakupić nowego paska: Polini Speed Belt no i przy okazji blokadę do wario. Pasek założony a przy okazji jego wymiany obczaiłem stan wario (rolki już nie były okrągłe, wario miało raptem minimalne wytarcia), niestety nie miałem jak wymienić rolek bo ani nie wiedziałem co to za wario ani jaka waga rolek a wiadomo wytarte już wagę straciły, dzięki temu powoli zaczyna gościć "pod machą" wario: Polini Hi Speed, ale muszę jeszcze jakoś zdemontować wieniec rozrusznika bo frańca zapieczony na ośce a chciałem dokładnie wyczyścić karter z pyłu paska. Przy okazji zakupu wario doszła też świeczka NGK BR7HS bo coś szerszeń czasem szarpnie ale montaż dopiero przez weekend. A przy okazji montażu mam zamiar zmierzyć kompresję, zaglądnąć do filtra powietrza i pewnie przeczyścić gaźnik. Tak więc delikatnie, powoli ale dzieje się:)
Obrazek


A tu jeszcze taka ciekawostka:) Trafiłem na foto jednego z moich poprzednich pojazdów:) Niestety foto przedstawia autko już jak przeminęły jego czasy świetności.
Oto "Viki" Vectra B 1998r. 2.2 PB+LPG w wyjątkowej wersji BX:)
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lip 2018, 13:47 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
br7hs to chyba zła świeca :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lip 2018, 16:10 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
Chyba jednak dobra. Zresztą na forum wszyscy pisali że BR7HS albo BR8HS.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lip 2018, 16:16 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
To że pisali to nie znaczy, że dobra :) Oryginalna to br9hs.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lip 2018, 17:04 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Fajny kolorek :D




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lip 2018, 19:12 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
Zobaczymy. Jak będzie źle to kupię najwyżej BR9HS. Dzisiaj w robocie popełniłem blokadę sprzęgła do odkręcania (wieczorem wrzucę fotki). Słuchajcie jeszcze takie pytanko. Bo wcześniej w sprzęgle miałem krótką sprężynę i żadnej podkładki pod nią, a ta polini jest sporo dłuższa i ma taką podkładkę. Jak się montuje tą podkładkę?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lip 2018, 19:59 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Jak będzie źle to będziesz cyla już zmieniał hehehe :D
Ta podkładka to pewnie evo slider i się montuje aby nie skręcało centralki.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2018, 10:58 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
A czemu będę cylinder zmieniał?:P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2018, 21:40 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Bo masz nieodpowiednią świecę, poczytaj czym MOŻE skutkować jazda na zbyt "ciepłej" świecy. Nie rozumiem niekiedy ludzi, brat np. dostał br8eix a nie br9eix i nie założył do cylka takiej, nawet jeśli może by się nic nie stało bo LC. Po prostu jak ma być 9tka to ładuje się 9tkę a nie inną. W większych pojemnościach po prostu koszta mogłyby wynosić 2k+ na wypadek przegrzania świecy :)
Tak samo jak producent pisze aby lać syntetyk to ładuje się syntetyk a nie np. mineral - logika. Opony też jak mają mieć 140mm to nie kupuje się 120mm. Potem się dziwicie - jak to, czemu się popsuło :shock: :shock: :|
Są rzeczy empiryczne, niepodlegające dyskusjom.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lip 2018, 19:56 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
Może i tak może i nie. W sporcie i wysilonych jednostkach takie niuanse pewnie i robią różnicę. Ale w serii służącej do jazdy cywilnej? (dojazd do pracy, czasem do sklepu), nie popadajmy w skrajność. Świeczka założona i różnica jaką zauważyłem to napewno to że z rozrusznika pali na strzał. Przy okazji mierzone ciśnienie - 9,5bar.

Teraz kolejny temat na tapecie: Połatać dziury w kablach bo prąd gdzieś ucieka:P A tak na serio to usunąłem skuteroalarm snya (pilota i tak nie było zresztą to tylko zbędny bajer pożerający prąd). Na dniach posprawdzam jakie żarówy siedzą w liczniku i oczywiście zamiast nich wstawię ledy. Poza tym na tył również leci Ledowe Revo (z wbudowanymi kierunkami w lampy). A zaoszczędzone prądy mam zamiar wykorzystać do lekkiego "podkręcenia" przedniej lampy (w jaki sposób jeszcze nie wiem).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lip 2018, 22:38 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Yebaniutky pisze:
A zaoszczędzone prądy mam zamiar wykorzystać do lekkiego "podkręcenia" przedniej lampy (w jaki sposób jeszcze nie wiem).

Z przodu pewnie masz P26S 15W, czyli takie jak ja mam. Ja dość dużo kombinowałem z różnymi żarówkami. Miałem nawet ledy za 120zł 2 sztuki. I po kilku minutach spaliły się. Jedna tak walnęła że musiałem rozklejać lampę i czyścić. I w końcu zamontowałem żarówki bosma p26s 25w. Do tego regulacja, i w nocy coś już widać. Możesz też pobawić się w h7, ale ja bym bał się że coś można spalić przy takiej temperaturze.




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2018, 4:41 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
Dokładnie to nieszczęsne 15w:/ (tyle że jedna szt...) Nie świeci to w ogóle. To jest chyba tylko po to żeby nic we mnie nie wjechało, ale żeby jechać w nocy i tak musiałbym świecić latarką. Póki co rozważam opcję zakupienia soczewkowych dedykowanych, albo spróbować wyrzeźbić coś w oparciu o jakąś soczewkę i oprawkę samochodową właśnie na któreś h ale nie koniecznie 7 (mam szrot 3km od domu i w robocie park maszynowy i materiały - tokarki, frezarki, szlifierki i zarówno stale jak tworzywa sztuczne więc coś bym pewni ulepił).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy