Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:29



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 maja 2018, 8:54 
*

Rejestracja: 11 maja 2018, 8:44
Posty: 10
Pojazd:
Witam wszystkich serdecznie.
Mam problem z moją maszyną - Gilera Runner. Problem polega na tym, iż skuter przy ruszaniu strasznie słabo reaguje na gaz, ledwo rusza, jednak gdy przekroczy ok 15-20kmh to dostaje mega kopa. Również vmax jest dla mnie niesatysfakcjonujący, gdyż pamietam że kiedyś jezdziła wcześniej. Setuo tego skuterka to:
Wydech yasuni Z, wariator multivar2000, sprzegla malossi fly. Rolki 5g, sprężyna centralna Stage6 średniej twardości, sprężynki sprzęgła polini najtwardsze. Mimo tych najtwardszych wystepuje muł przy ruszaniu. Dodam jeszcze, że na zimnym silniku, tuż po odpaleniu Gilera rusza od razu z wysokich obrotów - tak jak powinna bez mułu przy starcie. Co powinienem zmienić, aby ruszała sprawniej? Prosze o cenne rady. Z góry dziekuje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 11 maja 2018, 11:27 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Reguluj gaznik , napęd posprawdzaj drożność dolotu itp :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sie 2018, 1:43 
*

Rejestracja: 11 maja 2018, 8:44
Posty: 10
Pojazd:
Dziękuje za odpowiedź, w takim razie pobawie się regulacją gaźnika i dam znać jak rozwinie sie sytuacja.

-- 07 sie 2018, 1:43 --

witam po przerwie, gaźnik jest dobrze wyregulowany, niestety problem wciąż występuje. Jak mogę poprawić przede wszystkim start?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sie 2018, 7:58 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
To teraz trzeba się wziąć za napęd :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 sie 2018, 10:27 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wywal te sprężynki polini, tak jak u mnie straciły właściwości całkowicie - rozciągnęły się na zwojach. Nie wiem czemu ale taki teraz syf robią. Kup komplet malossi do tego sprzęgła i załóż najtwardsze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 sie 2018, 18:29 
*

Rejestracja: 11 maja 2018, 8:44
Posty: 10
Pojazd:
https://imgur.com/a/R7lvXVi taki jest kolor mojej świecy, czy ok?

co prawda film nie jest mój, ale mam identycznego muła przy ruszaniu https://www.youtube.com/watch?v=f_9ggXNSKTI
twardsze sprężynki i to wszystko? Czy moge pokombinować coś z rolkami, ponieważ jak zauważyłem, po zmianie z 6g na 5g muł się zmniejszył, natomiast na rolkach 4g muła już nie ma, ale vmax skutera to 40km/h, jaką centralke kupić by się to "wyrównało" twardą np. stage6? Czy nie ma sensu bawić się w centralki?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 sie 2018, 19:13 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
regulacja-napedu-skutera-w-praktyce-t423540.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2018, 14:02 
*

Rejestracja: 11 maja 2018, 8:44
Posty: 10
Pojazd:
ciekawy poradnik, bardzo dziękuje. A kolor świecy jak oceniacie?

-- 29 sie 2018, 14:02 --

Prosze o pomoc, bawilem sie w regulacje skuterka.
Zalozone byly rolki 6g, miekka centralka malossiego oraz srednie sprezynki sprzegla malossi. Skuter mial muła na starcie wiec wsadzilem twarde sprezynki. Po wymianie startowal duzo lepiej ale strasznie wył i vmax spadl, dlatego wrzucilem rolki 7,2 a problem dalej wystepowal. Probowalem wielu ustawien, zmiana centralki na stage6 medium, zmiana sprezynek sprzegla z powrotem na srednie. Ciagle wyje. Uznalem ze juz nic nie wykombinuje bo vmax spadl znaczaco w porownaniu do poczatkowego ustawienia. Po powrocie do stanu poczatkowego, skuter ciagle wyje i ma mniejszy v max. Co jest nie tak skoro wczesniej na identycznych ustawieniach było duzo lepiej?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2018, 14:44 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Haha i widzisz, błędem był usilny powrót na początkowe ustawienia, które sam pisałeś że są złe. Nie doczytałeś do końca poradnika. Sprężynki ni wpływają na prędkość, to że wyje to coś ci w napędzie padło i pas nie wchodzi niżej na wario. Przesmaruj korektor. Chyba że starłeś sprzęgło to wtedy nie ma vmax i wyje.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2018, 15:41 
*

Rejestracja: 11 maja 2018, 8:44
Posty: 10
Pojazd:
Cały naped mam malossiego i nie ma dużego przebiegu, wiec nie sadze , ze cos padło. W pelni rozumiem ze sprezynki sprzegla nic nie maja do osiagow, tylko do startu, ale dziwi mnie fakt iż na ustawieniach poczatkowych osiagalem 95kmh przy lekkim mule na starcie, a po wymianie na twardsze sprezynki, start byl dobry ale osiagi spadły dosc mocno, dlatego zaczalem bawic sie w regulacje na wszystkie mozliwe i dostepne sposoby. Gdy nie przyniosły oczekiwanych rezultatow postanowilem wrocic do poczatku, bo wtedy i vmax był ok i wlasnie, mimo ze wczesniej bylo duzo lepiej, tak teraz jest problem z tym wyciem i rowniez dziwi mnie fakt, że wycie wystepuje zarowno na rolkach 6 jak i 7,2 gdzie roznica w wadze jest spora. Jestem ciekawy jaka jest przyczyna takiego zachowania skutera.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2018, 18:04 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Sam sobie zaprzeczasz, że po zmianie sprężynek osiągi spadły znacznie - coś spaprałeś przy okazji składając, innej opcji nie ma. Rozkręcaj i patrz co jest nie tak. Za ciebie tego nie zrobimy. Jak trzeba to 10x na dzień się zdejmuje napęd. A ja dalej się dziwię, po co powracałeś do początku zamiast rozwiązać problem, mając na uwadze fakt, że sprężynki nie wpływają na prędkość max. Do tego dochodzi fakt braku reakcji na zmianę rolek. Przy okazji odtłuść okładziny sprzęgła.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2018, 18:22 
*

Rejestracja: 11 maja 2018, 8:44
Posty: 10
Pojazd:
To moze zaczne dlaczego powrocilem do stanu poczatkowego, po prostu skonczyly mi sie rolki, inne sprezyny centralne, wiec nie mialem juz kolejnych mozliwosci regulacji, a że na poczatku bylo najlepiej, dlatego wrocilem. Nie rozumiem dlaczego sam mam sobie zaprzeczac, ze po zmianie sprezynek vmax spadl. TAK SPADŁ! Nie kłamie! Wiem, że to nie powinno sie wydarzyc. I rowniez powtorze, że NIE rozumiem, dlaczego tak sie stalo, dlatego prosze o wyjasnienie kogos doswiadczonego. Składalem naped nie raz i nie dwa, dlatego malo prawdopodobne jest, że cos popaprałem (szczegolnie że na poczatku wymienilem tylko sprezynki na twardsze) tymbardziej dobrymi kluczami, a nie dziwnyni patentami.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2018, 20:28 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Zdejmuj pokrywę, kładź skuter na stopkę i patrz czy pas wchodzi na samą górę.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 wrz 2018, 13:24 
*

Rejestracja: 11 maja 2018, 8:44
Posty: 10
Pojazd:
Przeczyściłem cały napęd, nasmarowałem co trzeba, złożylem. Przestał wyć, osiągi się polepszyły, start ciągle mierny, ale da się przeżyć, vmax zadowalający, tylko teraz w środkowej fazie obrotów obroty jakby utrzymują się stale, po przekroczeniu mniej wiecej 65kmh obroty rosną i skuter przyspiesza przyzwoicie już do vmaxa. Wygląda to tak:
0-15 - lekki muł
15-50 - dobre przyspieszenie
50-70 - obroty przestają rosnąć, utrzymują się w jednym miejscu, ledwo przyspiesza
70+ obroty rosną, skuter dostaje kopa.

Słaba centralka? dodam, że na lżejszych rolkach skuter wyje, vmaxa nie sprawdzałem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 wrz 2018, 14:07 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Popatrz jeszcze czy dysza jest ok, czy nie za mała. Wywal tą centralkę bo ona jest za twarda do 50-70cc, nie wyregulujesz na niej. Kup mu malossi zieloną albo białą (mam zieloną i polecam - warta ceny) i daj lżejsze rolki. Słaby start przez resztę masz, niekoniczenie przez sprężynki. S6 medium mimo że średnia to ma jakieś 50kg i nawet w silnikach EVO takich twardych nie dają!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 wrz 2018, 15:24 
*

Rejestracja: 11 maja 2018, 8:44
Posty: 10
Pojazd:
Ta zielona jest dużo twardsza od białej? Nie mogłem znaleźć jej nacisku na forum. Teraz za nic w świecie nie mogę znaleźć białej, którą dostałem razem z multivarem, takze zamówie albo jedną albo drugą.

-- 03 wrz 2018, 15:24 --

Dysze mam 70 jest ok?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy