Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 23:12



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 22 wrz 2018, 21:19 
*

Rejestracja: 12 cze 2018, 20:48
Posty: 33
Pojazd: skuter 4t
Witam,
Mam problem z lewym simieringiem, tym za wariatorem. Mianowicie mam walnięte wejście. Simering przepuszcza lub wypada całkowicie.
Obkleiłem go klejem do aluminium, wbiłem, obkleiłem od zewnątrz ale i tak przepuszcza.
Nie chcę wymieniać karteru bo będą to duże koszta. Jest też opcja, że simering jest złej jakości czy to bez znaczenia? Wymieniłem ich już z 20 i naprawdę już nawet nie chcę mi się napędu rozkręcać.

Znacie może jakiś sposób o którym nie wiem?

@edit. Chciałbym także wzmonic przednie światła bo obecne świecą jak świeczka przyklejona do kierownicy. Mijania są lepsze od długich. Znacie jakieś żarówki, które pobierają taką samą moc a są o wiele mocniejsze?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 22 wrz 2018, 21:31 
***

Rejestracja: 18 gru 2012, 20:54
Posty: 714
Pojazd: Lingben LB50QT-35 50 4T
A miałeś te brązowe które są podobno lepsze

Ja mam podobny problem z simerem od strony wariatora i chyba tak jak u Ciebie z tym po drugiej stronie

Co do świateł to osobiście świeci mi 1 długie bo jak świeciły 2 to było słabo
Miałem wstawiać inną lampę ale porzuciłem ten pomysł




_________________

Chinol 4t,Lingben LB50QT-35 50 4T
Airsal Sport 80cc (d.50mm),Gazior BT 18mm,Wariator Top Racing SV1,Przeciwtalerz NARAKU V.2 CNC,pasek GATES POWERLINK,sprzęgło seria,dzwon Motoforce Racing+tłumik przelotowy

Piaggio Typhoon 2T




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 wrz 2018, 21:35 
*

Rejestracja: 12 cze 2018, 20:48
Posty: 33
Pojazd: skuter 4t
brązowy miałem fabrycznie, niepotrzebnie go wyciągałem. potem cały czas czarne. próbowałem też dwa włożyć ale nie pomogło. wkładałem też prawy simering w miejsce lewego ale wypadł i był jakiś przetopiony od środka.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 wrz 2018, 21:47 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Jest opcja ,że niewłaściwie go wbijasz za płytko lub za głęboko. Jeśli jest uszkodzone mocowanie w karterze to nie naprawisz już tego. Nawet nierówność 0,5 mm będzie tworzyła nieszczelność i wyciek oleju. Poszukaj używanego karteru. Czasami idzie dostać raptem za 20-30 zł




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 paź 2018, 19:17 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2014, 19:20
Posty: 346
Lokalizacja: między Bugiem a Odrą
Pojazd: Dwa kółka z silnikiem 125ccm
Zimering musi wchodzić z lekkim wyczuwalnym oporem w czasie wciskania go w gniazdo. Wciskasz go lekko nasmarowanego olejem (nie na sucho) i tak, żeby zrównał się z powierzchnią krawędzi tego otworu, nie głębiej i nie płycej. Jeśli wchodzi luźno lub wchodzi ciasno a i tak cieknie, to masz karter do wymiany - nic z tym nie zrobisz. Niestety.
Zimeringi z dwóch stron wału są inne, ich się nie zamienia miejscami !

I jeszcze trzy zasady zimeringów:
1. raz wyjęty z otworu nadaje się do śmietnika a nie do ponownego użycia. Jak wyjmujesz, wkładasz NOWY.
2. NIGDY nie dłubiesz niczym twardym przy krawędzi uszczelniającej czyli wewnętrznej !
3. Krzywo wciskany nie będzie już szczelny, nawet jeśli na końcu będzie dobrze osadzony.




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy