Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:55



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
Post: 30 wrz 2018, 20:05 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
A zmierzyć próbowałeś ? czy za trudne
sprzęgła/dzwony dzielą się na jakby dwie głowne rodziny
Kymco ,P/G ,Peugeot , SYM, chińskie 4T , takich masz szukać większość 107mm nie widziałem innych rozmiarów ,
druga rodzina to minarelli , chińskie 2T , morini i inne te nie pasują tu występują rozmiary 105-112 mm ,
jak myślisz że wydając 300 zł na sprzęgło zamiast na cylinder zrobisz rakietę to do dupy z takim planem pisałem kup w ładnym stanie używane , reszta kasy na cylinder/gaźnik to podstawa dobrej mocy i łatwości w regulacji z fałszującym gaźnikiem i przy Twoim małym (??) doświadczeniu obs..sz się a nie dojdziesz do ładu
nie jeden już tu płakał nad tanim gaźnikiem a jeszcze zostaje regulacja napędu :?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 07 paź 2018, 6:20 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
Witam ponownie, zauwazylem ze zamontowany mam gaznik KEIHIN czy musze zmienic gaznik przy przerobieniu na 70cc czy nie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 paź 2018, 23:02 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2017, 18:19
Posty: 35
Pojazd: Kymco Agility FR50 2T
jarek2176 pisze:
Zobacz jaki masz fabrycznie gaźnik ? 14 czy 17 , od biedy da się jeździć na gaźniku 14ce, kruciec ''to'' między gażnikiem a karterem jest 14 mm ,(w LC jest taki ) pod większy trzeba rozwiercić wlot żeby nie było ''schodka'' na łączeniu z gażnikiem ,
szukaj raczej samego cylindra, gażnik kymco oryginał to keihin dobrej jakości i zamiana na jakiś tani może przynieść porażkę , lepiej poszukać w ogłoszeniach choć przykręcane ciężko dostać może być ARRECHE , sam taki mam 6 lat i ładnie reaguje na wszelkie regulacje , jakbyś był bardziej doświadczony mógłbyś założyć AMALA simsonowskiego , tylko znowu oryginał a nie podróbę za 80 zł ,
oryginał kosztuje 160-170 drobne rozwiercenie mocowania , tulejka redukcyjna filtra powietrza z 35-30 , ssanie ręczne




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 paź 2018, 10:56 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
Kupilem https://allegro.pl/ns-cylinder-tlok-glo ... ml#thumb/1 i teraz mysle nad kupnem tego gaznika czy on bedzie pasowal? Oraz czy pomozecie mi znalezc krociec do niego ?

https://allegro.pl/gaznik-kymco-2t-gran ... ca3a691940




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 paź 2018, 15:22 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Do tego gaźnika nie potrzebny nowy króciec , na aukcji pisze gaźnik mocowanie 42 mm pisze jak wół ,ogarnij podstawowe ''wymiary'' skutera :twisted: !!! , do gaźników 0k 19 mm da się rozwiercić seryjny króciec żeby ładnie spasowało , nowy ''tuningowy'' metalowy kruciec do kymco 20 milimetrów to cena ok 170 złotych chyba nie chcesz tyle wydać https://www.racing-planet.pl/232-krocie ... el2=16&p=4


proszę nie moderować to nie reklama tylko uświadamianie ''zielonego'' ile kosztuje dobry tuning




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 paź 2018, 23:48 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
To co obecny krociec co mam bedzie pasowal do tamtego gaznika czy tez zostawic gaznik co mam obecnie i sprobowac zalozyc cylinder 70cc ktory zakupilem czy bedzie pasowal? Tylko ze czy osiagi silnika nie spada.
Ja tam sie za bardzo nie znam to kuzyn bedzie mi skladal wiec radze sie Was a druga sprawa gdzie mozna kupic owiewki do Kymco Grand Dink 50 oraz czy tez od 125cm czy 250cm beda pasowac? Na allego ciezko trafic a jak cos jest to juz uzywane oraz do malowania bo tak zarysowane.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 paź 2018, 7:57 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Nie spadną na seryjnym gaźniku , zanim kupiłem 17,5 jakiś czas jeżdziłem na seryjnym 14 +malossi 70cc ,
Twój chłodzony powietrzem może się mocniej grzać ale tylko w upalne lato , w LC praktycznie nie ma tego problemu przy sprawnym chłodzeniu ,
chcesz kupić nowy gaźnik dziwnego pochodzenia a wiesz czy dostępne są do niego dysze i jakie to są ,? myślisz że bach wsadzisz gaźnik i już , ? bez kilku prób z innymi rozmiarami niż te co siedzą w gaźniku ,

Radzę CI przejrzyj forum poczytaj ile koledzy mają problemów z ustawieniem gaźnika zanim zaczniesz masz kupę lektury do przerobienia , chyba że kuzyn jest obtrzaskany w temacie , ale wtedy postawił byś mu skuter i odebrał śmigającą maszynkę , ale wtedy po co te pytania z ''podstawowej'' wiedzy o skuterze ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 paź 2018, 8:53 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
Dobra zobacze na tym co mam obecnie co z tego bedzie jak bedzie lipa bede kombinowal z nowym gaznikiem. A wiesz cos na temat drugiego pytania?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 paź 2018, 11:26 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
nowe plastiki do kymco tanie nie są , ceny ok 140 w górę za element , tutaj zapytaj http://www.skutercentrum.pl/ , kiedyś można było zamówić nawet pod kolor sam zamawiałem




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 paź 2018, 11:41 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
Ciezko znalezc do mojego, ciekawi mnie to czy z 125cc owiewki by pasowaly




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy