Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:47



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Mniejszy V-Max
Post: 27 lis 2018, 15:12 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
Witam, po montażu sprzęgła Polini Speed Clutch oraz rolek Stage 6,5g i Wariatora Malossi mój V-Max spadł o jakieś 10km,wcześniej miałem rolki 6,5g Top Race sprzęgło jakieś chińskie oraz Wariator Oryginalny Kymco dodam że zmieniłem dzwon i talerze sprzęgła na nowe ale chiński i bez zmian 10km mniej. Co robię źle na 9g rolkach Malossi nie ma siły jechać.

Druga sprawa przy zimnym skuterze strasznie ciężko rusza mi skuter z miejsca kopci i dopiero po 3 czy 5 sekundach rusza jakby coś z gaźnikiem było albo za dużo oleju podaje?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 27 lis 2018, 16:47 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Ale to musisz regulować rolkami i sprężynkami a nie od tak sobie wkładasz. Skoro 6.5g to nie to, spróbuj 7g albo 6g. Poczytaj o tym w dziale 'zrób to sam'.
Zalewa go i pewnie dlatego słabo rusza, sprawdź jaką masz dyszę, może opuść iglicę.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 lis 2018, 17:03 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
Ale jak już się rozgrzeje przejadę z kilometr i wył silnik to normalnie rusza już bez problemów do tego jak dłużej z 8h na zimnie postoi to jakby miał cofniecie paliwa bo długo się go odpala.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 lis 2018, 17:26 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
W 0 czy -1 stopni chcesz żeby sqter normalnie chodził? On może co najwyżej leżeć w garażu. W takie temperatury się nie jeździ.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lis 2018, 16:12 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
Ale nie mowie o takie temperatury nawet w lato to samo miałem.

-- 28 lis 2018, 17:12 --

Kupiłem takie cos licze ze beda pasowac i cos ogarne.

https://allegro.pl/sprezyna-centralna-4 ... 16442.html
https://allegro.pl/sprezyna-centralna-s ... 51614.html
https://allegro.pl/sprezyna-centralna-s ... 02722.html
https://allegro.pl/sprezynki-sprezyny-s ... 33948.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lis 2018, 18:17 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Bez sensu to kupować, kasa w błoto, fabryczne są 2x lepsze od tego z linków.
Powtórzę jeszcze raz:
Skoro 6.5g to nie to, spróbuj 7g albo 6g. Poczytaj o regulacji w dziale 'zrób to sam'. Tam są 2-3 poradniki na ten temat wyjaśniające praktycznie wszystko.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lis 2018, 20:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
Wkladalem Malossi 4,5g pozniej 9g i bez roznicy dopiero Stage6 6,5g wlozylem i lepiej jest niz na tych innych ale max jade 55km cylinder 50ccm a wczesniej jechalem max 70 75km z gorki i to na jakims chinskim tanim sprzegle a rolki mialem Top Race 6,5g ale ta sprezyna centralna byla mniejsza jakies z 7cm a teraz mam ok 11cm. No poczytam poczytam. Zakupilem jakis czas temu taki cylinder i nie mam czasu nawet sie do niego zabrac, przydalby sie zmienic gaznik co?

https://allegro.pl/ns-cylinder-tlok-glo ... 53495.html

-- 28 lis 2018, 21:44 --

Ważnym krokiem przed zabawą rolkami jest ustawienie PRAWIDŁOWEJ DŁUGOŚCI TULEJKI wariatora. Potrzeba aby pas po złożeniu napędu i skręceniu, wchodził na dół wariatora i na górę talerzy sprzęgła. Jeśli ustawimy za długą, może się okazać, że stracimy v-max bo bieżnie rolek wariatora są zbyt krótkie. Wariatory np. Stage6 albo Malossi mają najdłuższe bieżnie co czyni je w pełni regulowanymi. Nawet producent dostarcza takie podkładki. Jak takich nie ma to można dokupić np. firmy Stage6. Jeśli długość tulejki będzie za mała, skuter będzie startował z tzw. drugiego biegu i będzie muł. Optymalnie jest aby pas nie kontaktował z tulejką. Jeśli wasz wariator nie miał w komplecie podkładek i jego bieżnie nie idą do końca (np. seryjne) to nie ma sensu ustawiać.


Pasek ustawiam na wariatorze ze jezdzi po tuleji a na talerzach jak leci nie patrzylem na to. Jest jakis sposob np na obrazku by prawidlowo ustawic? Ja pod tuleja wariatora nie mam zadnych podkladek ani nic.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lis 2018, 22:20 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Cylek spoko, coś tam da osiągów. Cena za to z d**y :D

Może fakt że jeździ po tulei sprawia, że nigdy na żadnym configu nie osiągniesz więcej. Jak centralka za długa to też zetnie v-max niezależnie od rolek. Między 4,5g a 6,5g jest gigantyczna różnica, nie mów że nie było żadnej bo to by oznaczało, że silnik nadaje się do kosza albo remontu. Każdy zdrowy silnik wyczuje różnicę 0,5g.

Jak mieliśmy S9 AC to po płaskim na full serii, cyl 8.1 bar, udawało się osiągnąć licznikowe 70-75km/h. Nie trzeba było z górki piłować.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 gru 2018, 14:39 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2017, 4:28
Posty: 97
Lokalizacja: Wawa/Pna
Pojazd: Kymco Grand Dink 50S
Imię: Łukasz
Co do Cylindra powiedz mi jaki do niego krociec i gaznik wsadzic za rozsadna cene czy tez tylko dysze wymienic. Zawór membranowy tez wtedy musze zmienic? Cylinder ten kupilem z 2msc temu za 222zl ale mam wrazenie ze jakiejs uszczeliki brakuje.

Co do rolek no jest roznica ma dobry w miare start ale jakby v-max sie zatrzymal na 55km na wszystkich rolkach, moze to wina tulei, nie patrzylem na to jak skladalem jak wyglada itd. Czyli tak ogolnie to pasek ma nie dotykac tulei wariatora?

-- 01 gru 2018, 15:38 --

Zmieniłem na stary Wariator i rolki stage6 6,5g i mam większy v-max niz na wariatorze malossi co prawda tulejka ze starego wario jest dłuższa o 2mm od tulejki malossi lecz niestety nie idzie jej wsadzić do malossi gdyż z lekka jest grubsza, znalazłem tulejkę o 1mm dłuższa wsadziłem do malossi i bez zmian 10km mniej i o co chodzi? Zmieniałem sprężyny centralne i bez zmian.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 gru 2018, 17:12 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Zaznacz markerem na wario kreski i wkręć na stopce na max gaz, sprawdź dokąd będzie zmazane. Może ci po prostu pas na górę nie wchodzi. Gaźnik i reszta ma być oryginalna, żadne zamienniki. Co do cylka jak brak czegoś to po prostu to dokup. Dziwne wario jesli ma grubszą tulejkę, chyba nie od tego pojazdu bo producent od tak nie zmienia wymiarów. Nagraj film przy okazji bo przez internet nie naprawimy tego. Ja się mogę tym zając ale jak mi pojazd dostarczysz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy