Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:41



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 01 mar 2019, 16:03 
*

Rejestracja: 01 mar 2019, 15:57
Posty: 5
Pojazd: Yamaha TZR 70/50
Witam. Mam pewien problem dotyczący biegów. A mianowicie wydaje mi sie że mi sprzęgło ciągnie przez co biegi troche zgrzytają przy szybkiej zmianie biegów. Gdy bede chciał zmienić bieg i wcisne sprzęgło na jakieś 2 sek i wrzuce bieg to nie ma zgrzytnięcia. Zauważyłem też że na zimnym silniku jest normalnie, nie ma zgrzytów. Spróbowałem sobie też kiedyś zrobić tak, że miałem zgaszony silnik i wcisnąłem sprzęgło i wbiłem 1 i zacząłem kręcić rozrusznikiem żeby odpalić to moto mi troche ciągło i jak odpali to musze przegazować tak do 6k żeby przestało bo jak odpale i bede trzymał tak na 2k to bedzie dalej lekko ciągło. A biegi w tzr mają chodzić lekko czy z lekkim oporem, bo u mnie jakoś mega lekko nie chodzą. Pozdrawiam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 02 mar 2019, 13:55 
*

Rejestracja: 08 lut 2019, 13:59
Posty: 58
Pojazd: Malaguti XSM
Ogólnie temat rzeka. Najlepiej zacząć od wymiany oleju przekładniowego. Następnie można regulować sprzęgło, wymieniać sprężyny, tarczki sprzęgła aż po kosz sprzęgłowy.
Mi też jak wrzucę jedynkę i mimo, że trzymam sprzęgło to tylne koło już ciągnie. Twoja technika zmiany biegu może być też zła, to jest bardzo ważne. Przy agresywniejszej jeździe lepiej wrzucać i zrzucać biegi bez sprzęgła.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 mar 2019, 13:59 
*

Rejestracja: 01 mar 2019, 15:57
Posty: 5
Pojazd: Yamaha TZR 70/50
Dzięki za pomoc. Czyli mogę spróbować bez sprzęgła, spokojnie zmieniał już nie rqz więc wiem o co chodzi, tylko czy to nie szkodzi?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 mar 2019, 14:03 
*

Rejestracja: 08 lut 2019, 13:59
Posty: 58
Pojazd: Malaguti XSM
Przy prawidłowej technice nie szkodzi, biegi same wchodzą.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 mar 2019, 14:06 
*

Rejestracja: 01 mar 2019, 15:57
Posty: 5
Pojazd: Yamaha TZR 70/50
Ok, dzięki




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 mar 2019, 20:51 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Hej , hej , hej chłopaki . Z pierwszym postem kolegi krawata się zgadzam ale po to ktoś wymyślił klamkę sprzęgła , żeby z niej korzystać :lol: Owszem , biegi same wskakują ale jakby nie patrzeć skrzynia trochę dostaje. A po drugie nie zawsze uda się trafić w ten moment kiedy bieg będzie chciał wskoczyć :mrgreen: Co do naprawy i regulacji to zgadzam się w zupełności ale z jazdą bez używania sprzęgła to już nie bardzo :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 mar 2019, 21:49 
*

Rejestracja: 01 mar 2019, 15:57
Posty: 5
Pojazd: Yamaha TZR 70/50
Okej ;) A skrzynia w tzr chodzi dość ciężko czy leciutko? :D

-- 02 mar 2019, 21:49 --

Wydaje mi się po prostu, że sprzęgła wysprzęgla za późno, czyli nie od razu po wciśnięciu tylko po jakiś 2 sek. Wiecie czego to wina?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 mar 2019, 0:29 
*

Rejestracja: 08 lut 2019, 13:59
Posty: 58
Pojazd: Malaguti XSM
Gerdzio pisze:
Hej , hej , hej chłopaki . Z pierwszym postem kolegi krawata się zgadzam ale po to ktoś wymyślił klamkę sprzęgła , żeby z niej korzystać :lol: Owszem , biegi same wskakują ale jakby nie patrzeć skrzynia trochę dostaje. A po drugie nie zawsze uda się trafić w ten moment kiedy bieg będzie chciał wskoczyć :mrgreen: Co do naprawy i regulacji to zgadzam się w zupełności ale z jazdą bez używania sprzęgła to już nie bardzo :wink:

Ja sprzęgło tylko do ruszania i spokojnej jazdy. Moim zdaniem przy zgraniu obrotów skrzynia nie dostaje.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy