Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:33



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 17 kwie 2019, 9:33 
*

Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:18
Posty: 3
Pojazd: Yamaha neos
Siema pomógł by ktoś? W zeszłym roku wymieniłem kilka części w silniku w tym tez cyl na 70 ale z braku czasu zostawiłem ten cały secik na gaźniku 12 i teraz przymierzylem sie do wstawienia 19 gaźnika i problem jest taki na seryjnym gaźniku jakoś sie wlecze ledwo na ledwo ale przynajmniej działa. Ale gdy wrzuce nowy gaznik ten większy to od razu mi wypierdala na full obroty kręcenie śrubami nic nie pomaga linka gazu sie nie zacina. Sam już nie mam siły i ]kończą sie pomysły czego może być to wina. Prosze o pomoc.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 17 kwie 2019, 13:35 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Nie musisz pisać WIELKIMI LITERAMI, wszyscy dobrze widzą.

Albo źle złożony gaźnik albo przepustnica nie opada na sam dół.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 kwie 2019, 16:20 
*

Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:18
Posty: 3
Pojazd: Yamaha neos
Jak zakładam ten gaznik 19 to stozek jest pod skosem możliwe ze łapie tam lewe powietrze? I drugie pytanie jest jeden filmik na yt w tym samym temacie i gościowi pomogła zmiana kranika ma to cos wspólnego z tym całym zdarzeniem?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 kwie 2019, 17:36 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
Kranik ręczny nie jest do regulacji poziomu paliwa w gaźniku , jest tylko po to żebyś przy dłuższym postoju miał ABSOLUTNĄ pewność że paliwo nie ucieknie , za to odpowiada układ pływak-zaworek gaźnikowy , praktycznie przy dobrze działającym zaworku gażnika inne są nie potrzebne ,
przykład polska SYRENA , TRABANT silnik gaźnikowy z zasilaniem grawitacyjnym w paliwo zbiornik paliwa wyżej niż gaźnik nikt przy każdym krótkim postoju nie podnosił maski :mrgreen: i nie zamykał kranika
masz zabezpieczoną iglicę w przepustnicy ? nie ma luzów , przepustnica opada na dół ? szczelina ok 5 mm , szczelność filtr gaźnik nie ma nic do rzeczy gorsze ''lewe '' powietrze jest po drugiej stronie gaźnika np. przez nieszczelne połączenia karter-> kruciec-> gaźnik , podłączenie podciśnienia




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 kwie 2019, 20:05 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Widać ma problemy z czytaniem bo ja swoje a on swoje. Szkoda czasami tyle linijek pisać jak i tak ktoś nie chce sprawdzać tego.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 kwie 2019, 20:17 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Miałem kiedyś tak. Pływak się zawiesił. Lub może masz tam coś źle złożone i pływak się zacina. Albo dysza za duża, albo źle złożyłeś przepustnicę.




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2019, 7:32 
*

Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:18
Posty: 3
Pojazd: Yamaha neos
Jarek2176 dzięki za wytłumaczenie kilku kwestii. Wyglada na to ze przepustnica jest za wysoko cxyli za krótka linka. Mogę spróbować skrócić trochę pancerz? Tak z 2-3cm i będzie działać?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2019, 14:01 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
tak oczywiście można przyciąć pancerz , ale często linka gazu jest powiązana z linką od dozownika oleju , w moim tak jest i każda zmiana długości linki to konieczność regulacji dozownika oleju , ale w kymco to prościzna , nie wiem jak w Twoim skuterze jest to rozwiązane




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy