Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 8:47



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: 50cc na 80cc
Post: 21 cze 2019, 0:04 
*

Rejestracja: 04 gru 2018, 0:37
Posty: 59
Pojazd:
Siemanko, w planach na ten miesiac jest przerobienie skutera z 50cc na 80cc.
Cylinder chce dac : https://sklep.mieloch.pl/produkt/cylind ... owicy.html

Teraz pytanie czy wydawać kase na golowice z powiększonymi zaworami? Dużo to da?
Gaznik zostawic seryjny tylko dysze wymienić na wiekszą? Czy wał wytrzyma bo czytalem ze podobno tak :)

Jaki wariator i sprzęglo polecicie żeby wszystko sie "zgrało" i wycisnąć jak najwiecej KM :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 cze 2019, 9:13 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2008, 18:34
Posty: 235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd: VFR 800FI - BTQT9
Imię: Paweł
2

Ostrzeżenia: 2
Głowica na biedę może zostać stara jednak aby wykorzystać max.z tego cylindra to najlepiej włożyć głowicę z większymi zaworami o średnicy komory spalania 47mm (dzięki temu zostanie zachowana kompresja na "odpowiednim" poziomie).

Wał wytrzyma. Gaźnik może zostać ale również jak to w przypadku głowicy lepiej dać z 125cc o oznaczeniu PD24J z mniejszą dyszą (w tych gaźnikach jest 102, jak chcesz stożek to zmieniasz na 90). Spalanie raczej się nie zmieni względem seryjnego gaźnika a tylko poprawi się napełnienie tego cylindra, jego wewnętrzne chłodzenie i bardzo elastyczność. Z autopsji powiem że po zastosowaniu tego gaźnika aby osiągnąć tą samą prędkość co na seryjnym gaźniku wystarczy odkręcić tylko 1/3 - 1/2 manetki gdzie przy serii już pełne otwarcie. Daje do myślenia....

Wariator wkładaj Top Racing SV1. Wszystko dobrze zgraj i śmigaj.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2019, 10:22 
*

Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:13
Posty: 180
Pojazd: chinol 4t router city line 2
Głowicy z powiększonymi zaworami nie założy bo brakuje 2mm aby wyregulować zawory i trzeba by było drutować coś z śrubką albo zaworem.Sam wiem bo ją mam i próbowałem założyć.A do zwykłego 72cc gaźnik od 125cc by dał radę ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2019, 10:29 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2008, 18:34
Posty: 235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd: VFR 800FI - BTQT9
Imię: Paweł
2

Ostrzeżenia: 2
MotoKiller pisze:
Głowicy z powiększonymi zaworami nie założy bo brakuje 2mm aby wyregulować zawory i trzeba by było drutować coś z śrubką albo zaworem.Sam wiem bo ją mam i próbowałem założyć.A do zwykłego 72cc gaźnik od 125cc by dał radę ?


Czlowieku mylisz pojęcia :lol: Napisałem o głowicy z POWIĘKSZONYMI zaworami a nie długimi (69mm), a to jest różnica. Nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia :roll:
Tak BTW taką głowice też by założył ale musi kupić specjalny mostek do takiej głowicy w którym są większe kowadełka. Niestety taka głowica występuje tylko z małymi zaworami.

Napiszę jeszcze raz-głowica z powiększonymi zaworami 23/21mm i komora 47mm. Z komorą 50mm bd za mała kompresja.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2019, 10:51 
*

Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:13
Posty: 180
Pojazd: chinol 4t router city line 2
Ehhh... człowieku nie trzymałeś w ręku a się wypowiadasz.Jak nie wierzysz to mogę Ci nawet to pomierzyć i wstawić zdjęcia.Głowica z POWIĘKSZONYMI ZAWORAMI ok. 23/20 47mm.Tylko wszystko fajnie super ale to zawory są za krótkie (62mm).A klasyczne zawory pod seryjny mostek mają 64mm i po prostu śruba regulacyjna zaworów nie starcza.Wiem, że są zawory o długości 69mm i jest nawet do nich specjalny mostek.Ale co ja będę pisał jak nie mam pojęcia :roll:
https://motor-x.pl/zawor-ssacy-wydechow ... 6-2,p.html
https://motor-x.pl/zawory-kpl-139qmb,p.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2019, 11:12 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2008, 18:34
Posty: 235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd: VFR 800FI - BTQT9
Imię: Paweł
2

Ostrzeżenia: 2
No to logiczne ze kupujesz glowice z zaworami o dl.64mm i wtedy seryjny mostek pasuje bez problemów. Zmontowałem multum zestawów z roznymi głowicami i nigdy nie mialem problemow z przykrótkimi zaworami. Jedyny wyjątek to głowice z zaworami 69mm do których trzeba inny mostek zaworowy o czym pisałem wcześniej. Nie pisz wiec glupot ze glowicy z powoększonymi zaworami nie zamontuje, to jakim cudem ja bez problemu zamontowalem takie juz nie liczac ile razy... :roll:

Należy też pamiętać że takie cyrki są z powodu 2 rodzajów silników 50cc 4t. Jedne mają oznaczenie 139QMB a drugie 1P39QMB. Silniki niby takie same a jednak różniące są detalami (jak np.inne głowice i inne). Analogicznie jest z silnikami 152QMJ a 1P52QMJ




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2019, 16:03 
*

Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:13
Posty: 180
Pojazd: chinol 4t router city line 2
Taką głowicę montowałeś https://motor-x.pl/glowica-80-ccm-z-duz ... t-2,p.html do seryjnej klawiatury przystosowanej do zaworów 64mm ? to niezłe bajki.A zaworów powiększonych o długości 64mm na internecie nie ma.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2019, 16:17 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2008, 18:34
Posty: 235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd: VFR 800FI - BTQT9
Imię: Paweł
2

Ostrzeżenia: 2
Chłopie uczepiłeś się tych zaworów jak mucha g*wna. Napiszę ci to 3ci raz! Zamontowałem BEZ ŻADNYCH problemów głowice z powiększonymi zaworami montując do niej seryjny mostek zaworowy i bez problemów wszystko pasuje, długość kowadełek, sŕuby regulacji luzu zaworowego, dł.szpilek. Nie wiem jakiego składaka ty musisz mieć że ci powiększone zawory nie pasują. Może masz mostek od zaworów 69mm ? :mrgreen:

Zawory 62mm a 64mm to tylko 2mm różnicy a nie 2 cm żeby brakowalo ci regulacji na śrubach...Może ty nakrętki kontrujące masz z czegoś innego...Przecież sŕuba regulacyjna na kowadełku jest na tyle długa że nie robi to różnicy 2mm w tą czy drugą :roll:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2019, 16:48 
*

Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:13
Posty: 180
Pojazd: chinol 4t router city line 2
No to nie wiem może naprawdę miałeś jakieś dłuższe śruby regulacyjne ale u mnie były za krótkie i brakowało dosłownie 2mm bo zawory były za krótkie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 cze 2019, 18:15 
*

Rejestracja: 04 gru 2018, 0:37
Posty: 59
Pojazd:
Dobra a podesłał byś jakbys mogl jakąś glowice o tej co mowisz? Zebym nie zrobil bledu i innej nie kupił :D Czyli Cylek Airsal 80cc, glowica z powiekszonymi zaworami i do tego wariator SV1 a sprzęglo seryjne?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 cze 2019, 6:12 
*

Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:13
Posty: 180
Pojazd: chinol 4t router city line 2
Ja opowiadam jak było w moim przypadku i nawet nie wiem jak na tej głowicy by pracował.Jak mówiłem wcześniej trzeba było by coś podrutować aby to dobrze chodziło.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2021, 9:09 
*

Rejestracja: 17 lip 2021, 0:13
Posty: 3
Pojazd: skuter chinski gy6
Odkopie, kupiłem zestaw na 80cc i niestety bez klawiatury. Seryjna nie pasuje, wystarczy kupić same kowadełka? Głowica z zaworami 69mm, widziałem że są kowadełka bardziej odchylone na sklepach.

Takie będą dobre? :/

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2021, 17:29 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Ja bym kupił całą klawiaturę. Nie wiem czy jest sens to rozbierać a cena pewnie nie dużo wyższa




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2021, 18:58 
*

Rejestracja: 17 lip 2021, 0:13
Posty: 3
Pojazd: skuter chinski gy6
Kupiłem jedną klawiaturę, miała być pod zawory 69mm a okazała się zwykła jaką miałem oryginalne. Te dźwigienki z fotki wydają się być ok.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy